Elektronika.lt
 2024 m. birželio 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 31 d. 20:42
Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų
Gegužės 31 d. 17:21
„Range Rover Sport“ gamintojai pasiūlė progresyvios išvaizdos riboto leidimo „Satin Edition“ versiją
Gegužės 31 d. 14:48
Dirbtinio intelekto teisinio reguliavimo aušra: ko laukti ir kaip tam ruoštis?
Gegužės 31 d. 11:51
7 patarimai: kaip apsaugoti mobiliuosius duomenis nuo kibernetinių atakų?
Gegužės 31 d. 08:29
Tyrėjai pateikė papildomų įrodymų, kad Jupiterio palydove Europoje yra skysto vandens
Gegužės 30 d. 20:33
Pirmosios kregždės – jau čia: dirbtinio intelekto reguliavimas Lietuvoje
Gegužės 30 d. 17:46
Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks
Gegužės 30 d. 14:32
Įvertino technologinę pažangą Lietuvos švietime: nors matoma didžiulė pažanga, tobulėti yra kur
Gegužės 30 d. 11:59
Kaip prie aplinkai draugiško interjero gali prisidėti jungiklis ar kištukinis lizdas?
Gegužės 30 d. 08:46
Paskelbė grėsmę keliančias programišių grupuotes: kuo jų atakos gali būti pavojingos ir Lietuvai?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Internete jaučiatės stebimi? 10 būdų, kaip sustiprinti savo privatumą internete

Publikuota: 2023-03-13 16:29
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kasdien vis daugiau laiko praleidžiame skaitmeniniame pasaulyje: bendraujame socialiniuose tinkluose, naudojamės el. paštu, paieškos sistemomis, vaizdo konferencijų įrankiais, o įvairų turinį pasiekiame naudodamiesi srautinių transliacijų paslaugomis.

Internete jaučiatės stebimi? 10 būdų, kaip sustiprinti savo privatumą internete
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tačiau kiekvienas skaitmeninis įrankis, su kuriuo susiduriame, siekia gauti informaciją, pavyzdžiui, prisijungimo ar kontaktinius duomenis, lokaciją ir net naršymo istoriją, kad teiktų suasmeninto turinio rekomendacijas ir pelningai išnaudotų savo santykius su mumis.

Kibernetinio saugumo ekspertai pataria apriboti informacijos, kurią publikuojate internete, kiekį, nes tai kelia pavojų ne tik jūsų asmeniniam saugumui ir privatumui. Jei naudojate darbo įrenginį arba nesąmoningai dalijatės įmonės informacija, tai gali kelti grėsmę ir jūsų darbdaviui. Įsilaužėliai, bandydami perimti internetines paskyras ir / arba pritaikyti sukčiavimo atakas, gali panaudoti net ir visai nekaltus dalykus, pavyzdžiui, naminio gyvūno vardą ar informaciją apie jūsų pareigas, kad išviliotų dar daugiau asmeninės ar jautrios informacijos.

„ESET Lietuva“ vyresn. kibernetinio saugumo inžinierius Ramūnas Liubertas pateikia 10 svarbiausių žingsnių, nuo kurių reikėtų pradėti mažinti savo skaitmeninį pėdsaką internete.

Ribokite atsisiunčiamų programėlių kiekį

Kartais, kad mobiliosios programėlės veiktų tinkamai, naudotojams reikia įvesti asmeninę ir / arba finansinę informaciją. Jos taip pat gali sekti buvimo vietą, naršymo istoriją ir kitą informaciją, kuria vėliau dalijamasi su trečiosiomis šalimis. Logiška, kad kuo mažiau programėlių užsiregistruosite, tuo mažiau jūsų informacijos bus atskleista.

Rekomenduojama reguliariai valyti savo įrenginius ir pašalinti visas programas, kurios ilgesnį laiką nebuvo naudojamos. Taip pat patikrinkite programėlėms, kurias nusprendėte pasilikti, suteiktus leidimus.

Kurkite mažiau internetinių paskyrų ir išvalykite esamas

Įmonės nori ne tik jūsų užsakymo. Jos nori jūsų lojalumo. Todėl daugelis jų skatina susikurti paskyras ir tokiu būdu dalytis informacija, iš kurios galima gauti papildomų pajamų. Pasistenkite atsispirti tokiam raginimui, net jei tai reiškia, kad mokėjimo ir kt. informacija nebus išsaugota, kai apsilankysite kitą kartą. Nedideli nepatogumai dažnai yra kaina, kurią mokame už savo privatumą ir saugumą. Papildomai vertėtų peržiūrėti visas sukurtas internetines paskyras ir ištrinti tas, kuriomis ilgą laiką nesinaudojote.

Nesidalinkite konfidencialia asmenine informacija

Kartais dalytis informacija neišvengiamai reikia, kad gautumėte norimas prekes ar paslaugas, tačiau atidžiai peržvelkite, ką atiduodate. Jei tai nėra būtina, nesidalinkite tokiais duomenimis, kaip telefono numeris, el. pašto ir namų adresas, finansinė informacija ir socialinio draudimo numeris, kurie yra labai paklausūs tarp kibernetinių nusikaltėlių. Pavyzdžiui, el. pašto adresai ir telefono numeriai gali būti naudojami siunčiant apgaulingus pranešimus.

Du kartus pagalvokite prieš dalindamiesi įrašais socialiniuose tinkluose

Socialinėse medijose labai sunku suvaldyti viešinamo turinio plitimą. Mūsų turiniu gali būti pakartotinai pasidalijama, daromos ekrano nuotraukos, todėl praktiškai nėra įmanoma jo pašalinti, kai jis jau yra paskelbtas socialinėje erdvėje. Todėl pirmiausia svarbu apsvarstyti, kaip į šį turinį galėtų reaguoti aplinkiniai ar potencialūs darbdaviai, ir ar jame nėra konfidencialios informacijos apie jūsų asmeninį gyvenimą. Papildomai peržiūrėkite privatumo nuostatas ir turėkite omenyje, kad bet koks jums nežinomas kontaktas gali būti susijęs su sukčiavimu.

Pasinaudokite savo teise ištrinti duomenis

Reikia žinoti, jog Europos Sąjungos gyventojai, kaip duomenų subjektai, gali pasinaudoti galimybe ištrinti jiems nepatinkančią informaciją iš tam tikrų interneto svetainių. Šią „teisę į ištrynimą“ pirmą kartą įtvirtino ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Ieškokite internete savo vardo ir pavardės, kad sužinotumėte, kokia informacija apie jus skelbiama, ir kreipkitės tiesiogiai į svetainių savininkus dėl informacijos pašalinimo, taip pat susisiekite su paieškos sistemomis, pavyzdžiui, „Google“, kad jos padarytų tą patį.

Nesidalinkite savo buvimo vieta

Iš surinktų jūsų buvimo vietos duomenų trečiosios šalys gali susidaryti labai tikslų jūsų kasdienės rutinos vaizdą. Tai kelia pavojų ne tik jūsų skaitmeniniam privatumui, bet ir fiziniam saugumui. Stenkitės nesuteikti programoms leidimo sekti jūsų lokaciją, jei tai nėra būtina.

Neatiduokite savo duomenų internetinėms apklausoms

Internete gausu konkursų ir prizų pasiūlymų, kurie dažnai teikiami už internetinių apklausų ar panašių užduočių atlikimą. Kai kurie jų yra užslėptos rinkodaros kampanijos, kuriomis siekiama sudaryti kontaktų sąrašus. Kiti gali būti atvirai nusikalstami veiksmai, kuriais siekiama pavogti jūsų asmeninę informaciją sukčiavimo kampanijoms ar pardavimui tamsiajame internete.

Naudokite saugumo programinę įrangą

Savo privatumo ir mokėjimų apsaugos užtikrinimui rekomenduotina papildomai naudotis patikima ES gamintojo, pavyzdžiui, ESET, saugumo programine įranga, kuri padėtų apsaugoti finansinius duomenis, atliekant bankinius pavedimus, apsaugotų prieigą prie duomenų, tinklo bei užkirstų kelią virusų patekimui į išmanųjį įrenginį.

Išjunkite slapukus (angl. cookies)

Slapukai - tai maži failai, atsisiunčiami į jūsų kompiuterį ar įrenginį, kai lankotės svetainėje. Juos naudoja svetainės savininkai, norėdami nustatyti, kas lankosi jų puslapyje, ir išsaugoti nustatymus būsimiems apsilankymams. Nors dėl to naršymo patirtis gali būti geresnė, daugelis mūsų norėtų, kad tokia informacija, kuri gali apimti vartotojo vardus ir slaptažodžius, nebūtų dalijamasi. Jei lankydamiesi svetainėje galite rinktis, tiesiog atsisakykite priimti slapukus.

Apribokite naudojamų prietaisų skaičių

Galiausiai apsvarstykite, kiek įrenginių ir kompiuterių aktyviai naudojate. Kiekvienas jų - tai potencialus duomenų lobynas, kuris gali būti atskleistas praradus arba pavogus įrenginį. Ar tikrai reikia pirkti naują planšetinį kompiuterį? Jei atsakymas vis dėlto yra taip, ar reikia į jį perkelti visus asmeninius duomenis?

Pradėkite jau dabar

Saugumo eksperto R. Liuberto teigimu, duomenų minimizavimas turėtų tapti duomenų subjektų, t.y. kiekvieno interneto naudotojo, gerąja praktika, skirta mūsų saugumo ir privatumo stiprinimui. Kuo greičiau pradėsime kontroliuoti atiduodamų asmeninių duomenų kiekį, tuo mažesnė bus rizika patirti sukčiavimo ir kenkėjiškos programinės įrangos atakas, nukreiptas prieš mus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

„YouTube“ įgyvendina naująją politiką, kuria siekiama uždrausti reklamų blokavimo įrankius. Ekspertės teigimu, norint nelikti be prieigos prie mėgstamo turinio, svarbu laiku atlikti kelis žingsnius.

Kaip efektyviai blokuoti reklamas „macOS“, „Linux“ ir „Windows“

Matyt daugelį vargina, neretai įkyrios ir nesaikingai brukamos reklamos. Čia aprašysiu paprastą būdą kaip sumažinti rodomų reklamų kiekį, nediegiant jokių papildomų aplikacijų.

Technologijų milžinės pataria: kaip verslui nepadaryti klaidų ruošiantis TIS2 direktyvai?

Vos po pusmečio įsigaliosiantis sugriežtintas kibernetinio saugumo reguliavimas kasdien kelia vis didesnį sujudimą Lietuvos verslo bendruomenėje. Nuo spalio gresiančios sankcijos ir elementarus noras laikytis įstatymų atsakingas organizacijas jau dabar skatina rūpintis savo saugumu bei su tuo susijusių reikalavimų vykdymu.

2024-05-08 14:25
Ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?
2024-05-06 08:22
Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: 7 eksperto patarimai, kaip apsaugoti savo duomenis
2024-04-15 08:11
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle
2024-04-02 20:29
„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?
2024-04-02 11:26
Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai
2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama