Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 28 d. 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (2)
Gruodžio 27 d. 17:47
Lietuvos inovacijos 2024-aisiais: informacinių ir ryšių technologijų proveržis bei sustiprėjusi startuolių ekosistema
Gruodžio 27 d. 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 triukai, kuriais jie apeina tėvų kontrolės nustatymus telefonuose ir kompiuteriuose

Publikuota: 2023-01-03 20:17
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kalėdų Senelio dosnumu besidžiaugiantys vaikai, po Kalėdų egle radę naujus telefonus, kompiuterius, planšetes ar kitus išmaniuosius įrenginius, kuo skubiau puola jais naudotis. Visgi tėvams reikia nepamiršti mažamečiams įjungti tėvų kontrolės nustatymus, o tai padarius dar nereiškia, kad galite būti ramūs dėl savo mažamečių saugumo. Dauguma jiems skirtų „elektroninių sargų“ efektyvūs tik ribotą laiką, kadangi vaikai greitai perpranta jų veikimo principą ir randa gudrių būdų juos apeiti. Ekspertai atskleidžia penkis labiausiai tarp vaikų paplitusius triukus ir pateikia patarimų, kaip nuo jų apsisaugoti.

5 triukai, kuriais jie apeina tėvų kontrolės nustatymus telefonuose ir kompiuteriuose

2021 m. statistikos portalo „Statista“ surinktais duomenimis, daugiau, nei pusė, tėvų riboja tai, kokius vaizdo įrašus gali žiūrėti jų atžala, o 48 proc. apklaustųjų teigia naudojantys vienas ar kitas vaikų veiklą skaitmeninėje erdvėje ribojančias programėles. Tačiau nors tokios pastangos yra sveikintinos, tėvai turėtų nepamiršti kartas nuo karto patikrinti, ar šios priemonės iš tiesų veikia.

„Noras apsilankyti taip smarkiai ribojamuose internetiniuose puslapiuose ar dar vieną kitą valandėlę pažaisti tarp bendraamžių populiarų žaidimą kartais gali būti toks stiprus, kad vaikus nejučia transformuotų į programišius. Tėvai gali net nepastebėti, kaip iš įvairių gidų ir „YouTube“ įrašų pasimokę mažieji paslapčia naudojasi telefonu ar kompiuteriu net ir už nustatyto tvarkaraščio ribų ar mėgaujasi jų akių pasiekti neturėjusiu turiniu. Tarp tokių triukų yra gamyklinių įrenginio nustatymų atkūrimas, tėvų slaptažodžio vagystė ir interneto filtrų apėjimas“, – teigia „Telia“ tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun.

Slaptas gamyklinių nustatymų atkūrimas

Pasak I. Bimbirytės-Yun, daugeliui suaugusiųjų gamyklinių įrenginio nustatymų atkūrimas skamba, kaip labai nemalonus ir varginantis procesas, bet mažiesiems tai yra vieni juokai. Jie visiškai nebijo prarasti visus savo duomenis ir programėles, kadangi moka pasidaryti atsargines jų kopijas ar geba greitai viską atsisiųsti iš naujo.

„Šio triuko tikslas – kartu su visais duomenimis pašalinti visas tėvų įjungtas ribojimo parinktis ir iš naujo nustatyti įrenginį be jų. Tai atlikęs vaikas gali žaisti ir naudotis prietaisu be jokių „stabdžių“. Pagrindinis būdas nuo to apsisaugoti – išmanųjį telefoną ar planšetę aktyvuoti, naudojant tėvų paskyrą. Taip prieš nustatant gamyklinius parametrus, vaiko bus reikalaujama įvesti tik tėvų žinomą slaptažodį ir gudrus planas paprasčiausiai neišdegs“, – pataria ekspertė.

Pasiskolintas tėvų slaptažodis

Net ir apsaugoję programėlių atsisiuntimą ar viršyto ekrano laiko pratęsimą slaptažodžiu, tėvai neturėtų prarasti budrumo. Mažieji slaptažodį gali lengvai sužinoti įjungę ekrano vaizdo įrašymą ar suradę vietą, kurioje jį laikote pasižymėję.

„Jei vaikas paprašo įvesti slaptažodį jo telefone, labai svarbu pirma nuleisti įrankių juostą ir pažiūrėti, ar nėra įjungtas ekrano vaizdo įrašymas, kurį aktyvuoti dauguma išmaniųjų įrenginių gamintojų leidžia vienu paspaudimu. Taip pat nevertėtų slaptažodžio pasižymėti telefono užrašinėje ar kitoje mažamečiui pasiekiamoje vietoje. Galų gale, niekada negalite būti tikri, kad slaptažodis dar nėra patekęs į vaiko rankas, tad jį reikėtų prevenciškai keisti kas porą mėnesių“, – pataria „Telia“ atstovė.

Laiko juostos pakeitimas

Dauguma tėvų jau išmoko nustatyti, kuriomis valandomis ir kiek laiko per dieną jų vaikai gali naudotis savo išmaniuoju ar kompiuteriu. Deja, didelė dalis šio gamykliškai įrenginiuose įdiegto funkcionalumo ir specialių programėlių vis dar neatsparios laiko juostos pakeitimui,

Atėjus laikui miegoti ar išnaudojus per dieną skiriamo naudojimosi laiko limitą, vaikas gali bandyti prietaiso datos ir laiko nustatymuose pakeisti laiko zoną, pavyzdžiui, į septyniomis valandomis atsiliekančią Niujorko ar devyniomis valandomis pirmaujančią Sidnėjaus. Tai suklaidina ekrano laiko skaičiavimo funkciją ir ji per klaidą gali mažiesiems atrakinti prieigą prie „uždrausto vaisiaus“.

Vidinių programėlių naršyklių naudojimas

Net ir pasinaudojus visais šiais patarimais, vaikai vis tiek gali rasti būdą apeiti ekrano laiko limitais apribotas programėles. Vienas jų – aplikacijos viduje atveriamo naršyklės lango naudojimas.

„Tokios programėlės, kaip „Gmail“, siekdamos paspartinti jose esančio internetinio turinio atvėrimą, turi integruotą naršyklės funkcionalumą, kurį vaikai linkę išnaudoti blogiems tikslams. Pavyzdžiui, į savo el. pašto dėžutę išsisiuntę tam tikrą internetinę nuorodą, jie gali atverti ją „Gmail“ viduje, per iššokusį langą toliau sėkmingai naršyti internete bei per šią naršyklę pasiekti „Messenger“, „Instagram“, „TikTok“ ir kitas ekrano laiku apribotas paslaugas. Tam užkirsti kelią galima programėlėse išjungiant vidinės naršyklės funkcionalumą bei ekrano laiku apribojant visas iki vieno telefone esančias aplikacijas“, – patirtimi dalinasi I. Bimbirytė-Yun.

Internetinio srauto filtrų apėjimas

Technologijose pažengę tėvai, siekdami savo atžalą apsaugoti nuo jo amžiui netinkamo turinio ar tam tikrų pramogų, Wi-Fi maršrutizatoriaus nustatymuose į juodąjį sąrašą įtraukia pasirinktus internetinius puslapius. To dėka vaikas nebegali draudžiamo turinio pasiekti nė per vieną prie tinklo prijungtą įrenginį – kompiuterį, telefoną ar planšetę.

Visgi mažiesiems programišiams tai pamažu tampa vis mažesne problema. Jei tėvai pamiršta pakeisti prisijungimus prie maršrutizatoriaus, pagal jo modelį vaikai internete gali susirasti gamyklines kombinacijas bei savo nuožiūra pasikoreguoti turinio filtravimą. Internetinio srauto filtrai taip pat tampa neveiksmingi, ir naudojant vis labiau populiarėjančias virtualaus privataus tinklo (VPN) paslaugas.

Nuo neigiamų šio triuko pasekmių galima apsisaugoti, pakeitus maršrutizatoriaus prisijungimus, įjungus reikalavimą įvesti tėvų paskyros slaptažodį, prieš instaliuojant naujas programėles, bei nuolat stebint internetinį srautą, ar jame kartais neatsirado tam tikros srautą slepiančios programos domeno.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“

„Universali iškarpinė“ („Universal Clipboard“) įprastai veikia patikimai, tačiau kai kuriems naudotojams nutinka taip, kad ši funkcija „macOS“ nustoja veikusi be jokios aiškios priežasties. Kaip ją vėl priversti veikti?

Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje

Ką daryti, jei jūsų „Gmail“ pašto dėžutė beveik pilna arba, dar blogiau, jau pilna ir negalite gauti naujų pranešimų? Galite pradėti rūšiuoti tūkstančius neperskaitytų žinučių, bet mintis apie „Gmail“ pašto dėžutės valymą tikriausiai kelia šiokį tokį siaubą.

DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti

Sparčiai augant technologijų naudojimui kasdienybėje, daugėja ir kibernetinių grėsmių. KTU IF kibernetinio saugumo specialistas doc. Šarūnas Grigaliūnas sako, kad pasaulyje kibernetinių išpuolių skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 75%, o DI atveria dar nematytas karybos galimybes.

2024-12-04 20:25
Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)
2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
2024-11-22 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
2024-11-22 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
2024-11-21 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
2024-11-20 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
2024-11-19 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
2024-11-18 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
2024-11-13 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama