Elektronika.lt
 2025 m. vasario 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 22 d. 13:18
Z kartos žmonės tiksliai žino, kur jiems gali padėti DI, bet trūksta praktikos
Vasario 21 d. 18:22
Lietuvoje pirmąkart išbandyta kvantinio ryšio technologija, užtikrinsianti nenulaužiamą duomenų perdavimą
Vasario 21 d. 15:47
Ekranų vartojimo problemos prasideda vaikystėje: kaip tėvams kovoti su žalingais vaiko įpročiais?
Vasario 21 d. 12:54
LG pristato naujausias skaitmenines iškabas B2B sektoriams
Vasario 21 d. 09:49
Prieš pasaulinę premjerą „Kia“ atskleidė naujojo PV5 modelio išvaizdą
Vasario 20 d. 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
Vasario 20 d. 16:21
KTU studentė kuria inovatyvų prietaisą žaizdoms gydyti
Vasario 20 d. 13:47
Kaip sprendžiami elektromobilių įkrovimo saugumo iššūkiai?
Vasario 20 d. 09:25
„Sostena“ – oficiali „Lynk & Co“ atstovė Lietuvoje
Vasario 19 d. 20:24
Kada dirbtinis intelektas bejėgis, arba kodėl pirma – duomenys, tada sprendimai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Publikuota: 2022-03-25 09:11
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę. Vieno saugumo standarto, kuris padėtų apsaugoti jautrius duomenis ir išvengti nemalonių incidentų, vis dėlto dar nėra sukurta. Tačiau nuolatinė žmonių edukacija ir keli kertiniai principai gali padėti kiekvienam išvengti nemalonumų.

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kaip išmokti apsaugoti konfidencialius duomenis bei netapti kibernetinių atakų taikiniu? Įžvalgomis ir esminiais patarimais dalijasi JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.

1 patarimas. Vadovaukitės sveika nuovoka.

Kibernetiniai nusikaltėliai randa vis daugiau progų pasinaudoti sudėtinga situacija, ne tik kaip įsilaužti į elektroninius įrenginius, tačiau vis dažniau pasikėsina į asmeninius vartotojų duomenis, taip sukeldami nemenkų finansinių nuostolių ne tik pavieniams žmonėms, bet ir įmonėms.

Ne veltui daugelis įmonių turi griežtus saugumo procesus ir standartus, tačiau net ir tai gali nepadėti, jeigu žmonės nebus nuolat mokomi, kaip atpažinti grėsmes ir vadovautis savo sveika nuovoka. Pavyzdžiui, visada prisiminkite ir niekada nesidalykite informacija apie savo banko sąskaitą su asmenimis, kurie šią informaciją jau turėtų žinoti ar ją turėti. Jūsų bankas niekada asmeniškai neprašys papildomai pateikti informacijos apie jūsų banko sąskaitą, kadangi jie jau turi šiuos duomenis.

2 patarimas. Saugokite jautrius duomenis.

Atminkite, kad jokia rimta organizacija ar kolega niekada neprašys atskleisti jūsų asmeninio slaptažodžio. Jeigu jums kilo bent menkiausias įtarimas, kad ši informacija galėjo patekti į svetimas rankas, nedelsiant pasikeiskite visus slaptažodžius.

Šiandien saugumas yra vienas iš svarbiausių prioritetų daugelyje įmonių, ypač tada, kai didžioji dalis procesų yra elektroninėje erdvėje, o daugelio įmonių darbuotojai nuolatos dirba nuotoliniu būdu. Net ir mažas incidentas ar ataka gali pakenkti reputacijai bei sukelti finansinius nuostolius. Vadovaukitės saugumo užtikrinimu kiekviename žingsnyje, net ir namuose atkreipkite dėmesį į visus savo turimus, net ir asmeninius įrenginius. Pagalvokite ir apie tai, kad įsigiję naujus įrenginius savo asmeniniam naudojimui namuose, turite pasikeisti pardavėjo jau sukurtus slaptažodžius ir būtinai susikurti kitus.

3 patarimas. Vadovaukitės saugumo rekomendacijomis.

Nuo atakų, kaip žinia, daugiausiai nukenčia ne pavieniai vartotojai, tačiau elektroninio pašto, jo serverių ar kompiuterių apsaugai bei darbuotojų edukacijai investicijų neskiriančios įmonės. Daugelyje įmonių vienas iš pagrindinių saugumo užtikrinimo garantų yra nuoseklus darbas su įmonės darbuotojais, tą jau daugelį metų inicijuojame „Devbridge“ įmonėje. Imituotos socialinės inžinerijos atakos padeda mūsų darbuotojams neprarasti budrumo, o specialistams išsigryninti esamas technines ar net procedūrines spragas. Turime ir labai aiškią duomenų apsaugos politiką organizacijoje, kurią kiekvienais metais atnaujiname ir su ja kviečiame susipažinti visas kolegas. Taip pat su darbuotojais nuolat aptariame grėsmes, primename, kaip jiems išvengti apgaulių bei apsisaugoti nuo nemalonių incidentų, vykdome periodinius darbuotojų mokymus elektroninėje platformoje. Tokias praktikas taikyti rekomenduočiau visoms įmonėms, o darbuotojams atidžiai sekti saugumo rekomendacijas.

4 patarimas. Tikrinkite informacijos siuntėją.

Visada atkreipkite dėmesį į įtartinas žinutes ar elektroninio pašto adresą, net jei juos tariamai siuntė draugas ar kolega, o gal net iš pirmo žvilgsnio pažįstamo prekės ženklo atstovas. Nepatingėkite patikrinti informaciją apie tokio pobūdžio žinučių siuntėją. Tiesiogiai kreipkitės į žinutę tariamai siuntusį asmenį arba informuokite įmonės specialistus apie įtarimą sukėlusią informaciją. Nepatingėkite nueiti į oficialią siuntėjo svetainę. Domėkitės ir atidžiai sekite savo organizacijos saugumo procesus. Būkite budrūs ir niekada neignoruokite patys bei neleiskite kitiems kolegoms jūsų organizacijoje nesilaikyti nustatytų saugumo procedūrų bei reikalavimų. Požiūrio į duomenų apsaugos praktiką pokyčiui yra svarbus švietimas bei mokymai. Bet kokie mokymai, susiję su konfidencialumu, duomenų apsauga ir saugiu internetu, yra naudingi visiems, tad esant galimybei dalyvaukite ir nuolat atnaujinkite savo žinias, tai padės išlaikyti budrumą, netikėtai įvykus bet kokiam incidentui.

5 patarimas. Nepriimkite skubotų sprendimų.

Viena iš esminių sukčių gudrybių – sukelti įtampą ir stresą. Iš karto atkreipkite dėmesį, jei su jumis kontaktą užmezgęs žmogus verčia jus skubėti atlikti tam tikrus veiksmus. Tai dažnai pasitaikanti ir įprasta technika – greitai sukelti įtampą ir siekti išmušti žmogų iš vėžių, priverčiant jį suklysti. Todėl neskubėkite priimti skubotų sprendimų ir visada verčiau pasitarkite su kitais asmenimis.

Duomenų saugos analitikai prognozuoja, kad ir šiemet didės tiek incidentų skaičius, tiek pavogtų duomenų mastai, tiek finansiniai ištekliai, skiriami likviduoti padarinius. Būtina suvokti, kad informacijos ir kibernetinės saugos problemos niekur nedings ir su jomis teks susigyventi, akivaizdu, kad verslui svarbu atkreipti į tai dėmesį, ypač ugdant žmonių kritinį mąstymą bei planuojant investicijas į saugumo užtikrinimą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko

Pastaruoju metu duomenų apsaugai ir kibernetiniam saugumui skiriamas ypač didelis dėmesys, tačiau, nepaisant pastangų apsaugoti Lietuvos žmones nuo sukčių, pastarieji veikia aktyviai, o elektroninių sukčiavimo atvejų skaičius kasmet auga.

Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją

WWDC24 prezentacijos metu „Apple“ pristatydama „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ minėjo apie „naują“ galimybę paslėpti ar užrakinti aplikacijas „iPhone“ ir „iPad“. Kaip tai padaryti?

Kokių atakų artimiausiu metu gali imtis sukčiai: kaip tam pasiruošti ir išvengti padarinių?

Iki šiol kibernetinių atakų atvejų tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje fiksuojama vis daugiau ir nematyti ženklų, kad artimiausiu metu situacija pagerėtų. Tobulėjant technologijoms, gudrėja ir skaitmeniniai nusikaltėliai, kurių arkliukas 2025 metais, prognozuojama, bus dirbtinio intelekto priemonės.

2025-02-13 17:36
Interneto spąstai vaikams: psichologas pataria kada drausti, o kada mokyti
2025-02-12 14:32
Skaitmeniniu greitkeliu – be saugos diržų ir be teisių: ekspertai įspėja apie pavojus
2025-02-07 09:24
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti? (1)
2025-01-31 12:31
Kada verslui būtina pasinaudoti IT priežiūros paslaugomis?
2025-01-31 08:14
Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti
2025-01-27 17:44
Kada laikas keisti „Mac“ kompiuterį?
2025-01-20 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
2025-01-17 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
2025-01-09 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
2025-01-06 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
2025-01-05 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
2025-01-04 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama