Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
Gruodžio 19 d. 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
Gruodžio 19 d. 11:15
Proveržis magnetų tyrimuose: ištisas savaites tarnaujanti telefono baterija ir 1000 kartų didesnė jo sparta
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip sustiprinti slaptažodžio higieną 2021 m.

Publikuota: 2021-10-30 17:33
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Visi be išimties kibernetinio saugumo specialistai ragina gyventojus turėti stiprius ir unikalius paskyrų slaptažodžius. Nesvarbu, ar tai asmeninė, ar darbui reikalinga paskyra, jei vartotojai naudoja silpnus slaptažodžius, neapsaugoti arba prastai apsaugoti skaitmeniniai duomenys ir interneto paslaugos dažnai yra pažeidžiamos. Didėjant susirūpinimui dėl duomenų pažeidimų, organizacijos turėtų nuolat skatinti darbuotojus imtis būtinų slaptažodžio apsaugos priemonių, siekiant išvengti bet kokių kibernetinio saugumo nelaimių.

Kaip sustiprinti slaptažodžio higieną 2021 m.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Savalaikė slaptažodžių patikra, kai bent kartą per vienerius metus atnaujinami naudojamų paskyrų prisijungimo slaptažodžiai, kiekvienai paskyrai pasirenkamas unikalus slaptažodis, vengiama pagundos užsirašyti slaptažodžius, kad būtų lengviau juos prisiminti, bei nesidalinama slaptažodžiais su kitais – tai svarbiausi geros slaptažodžių higienos žingsniai, kurie padės apsidrausti nuo rizikos prarasti svarbius duomenis.

Dauguma žmonių renkasi slaptažodžius pagal tai, ar juos lengva įsiminti, negalvodami apie saugumą. Kompanijos „Microsoft“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 44 mln. vartotojų pakartotinai keliose paskyrose naudojo savo vartotojo vardus ir slaptažodžius. Be to, didžiausia slaptažodžių dalis silpna ir naudojama ilgą laiką.

Gero slaptažodžio paslaptis

Pagrindinė gero slaptažodžio taisyklė – jo ilgis turi būti ne mažiau kaip 10 simbolių, patikimiausia – 16 simbolių. „Slaptažodį turėtų sudaryti: mažosios ir didžiosios raidės, skaičiai bei specialieji simboliai. Siekiant lengviau įsiminti sudėtingą slaptažodį, siūlome jo sudarymui naudoti frazes ir įtraukti tik skaičius ir pirmąsias raides, pvz., „2021 metais internete naršyk saugiai su ESET!“ frazė taptų slaptažodžiu „2021minssE!“ O jame esančias raides pakeitus į atitinkamus skaičius arba į specialius simbolius, gautume „2021m1n$sE!“. Įsilaužėliui su šiuolaikiniu kompiuteriu bandant parinkti tokį 11 reikšmių slaptažodį prireiktų 400 metų, o jei jis būtų 16 reikšmių – net 7 kvadrilijonų metų“, – sako Ramūnas Liubertas, ESET Lietuva IT inžinierius, kibernetinio saugumo ekspertas.

Jei abejojate savo sukurto slaptažodžio stiprumu bei patikimumu, jį galite patikrinti paieškos svetainėje suvedę raktinę frazę „How Secure is my Password?“. „Sudarant slaptažodį, neįtraukime savo ar artimųjų gimimo metų, vardų, nes juos slaptažodžių parinkimo programinė įranga generuoja pirmiausiai“, – pataria R. Liubertas.

Dviejų veiksnių autentifikavimas

Atlikus pirmą saugos žingsnį – sukūrus stiprų slaptažodį – verta rinktis papildomą saugos sluoksnį. Vienas slaptažodis negarantuoja patikimo duomenų saugumo, nes yra daug būdų kaip jį perimti ar sužinoti ir užgrobti jūsų paskyrą. Todėl buvo pradėta naudoti dviejų faktorių autentifikacija (2FA), kartais vadinama dviejų veiksnių autentifikacija arba dviguba autentifikacija. Tai reiškia, kad įeiti į savo paskyrą greta įprasto slaptažodžio pridedamas antras tapatybės patvirtinimo žingsnis. Tam gali būti naudojami skaitmeniniai įrenginiai: mobilieji telefonai, kodų generatorius arba tapatybė tvirtinama piršto antspaudu ar savo atvaizdu.

„Dviejų veiksnių autentifikavimas vartotojo tapatybę patikrina keliais būdais, kai reikia ne tik žinoti prisijungimo slaptažodį, bet ir turėti tam tikrą asmeninį dalyką – telefoną, prieigą prie el. pašto ir pan. Pavyzdžiui, vartotojas papildomai gauna trumpąją žinutę su tam tikru kodu, kurį reikia įvesti jungiantis prie paskyros. Dabar prie daugelio paskyrų internete galima jungtis naudojant dviejų faktorių autentifikaciją, tereikia paskyros nustatymuose pasirinkti tokį būdą“, – sako Algimantas Merkys, asociacijos „Langas į ateitį“ mokymų ekspertas.

Venkite pakartotino slaptažodžių naudojimo

Naudoti vieną slaptažodį įvairioms paskyroms gali atrodyti patogu, tačiau pavojinga. Nepaisant to, dauguma žmonių turi tiek daug paskyrų, kurias reikia sekti ir gana sunku atsispirti norui pakartotinai naudoti tą patį slaptažodį.

Išnagrinėję duomenų bazę, kurioje yra daugiau nei 28 mln. vartotojų ir jų 61 mln. slaptažodžių, tyrėjai nustatė, kad 52 proc. žmonių naudojo tą patį slaptažodį arba labai panašų to paties slaptažodžio variantą kelioms skirtingoms paslaugoms. Dauguma žmonių supranta, kad tai nėra pats saugiausias sprendimas, tačiau ir toliau patogiai naudoja slaptažodžius ir vengia stipraus 16-os simbolių slaptažodžio, vildamiesi, jog netaps kibernetinės atakos aukomis.

„Kibernetiniai nusikaltėliai žino, kad daugelis visur naudoja tą patį slaptažodį, todėl gautą slaptažodį bando naudoti dešimtyse, galbūt šimtuose skirtingų svetainių. Šitaip neatsargiai atskleidus vienos paskyros slaptažodį, kyla grėsmė ir kitoms paskyroms“, – sako A. Merkys.

Net jei turite stiprų slaptažodį, pabandykite naudoti skirtingus slaptažodžius kiekvienoje naudojamoje paskyroje. Ir nepamirškite reguliariai keisti slaptažodžius. O jei paskiros prisijungimus reikia perimti, pavyzdžiui, iš kolegos, kuo greičiau pakeiskite slaptažodį.

Apsaugokite savo slaptažodžių sąrašą

Turėdami kelias paskyras ir slaptažodžius, žmonės linkę juos laikyti vienoje vietoje. Visgi saugiau – atsisakyti fizinių užrašinių, kuriose yra slaptažodžių. Jei jums sunku prisiminti kelis slaptažodžius, naudokite slaptažodžių tvarkyklės programas, kurios turi galimybę kartu juos ir generuoti.

„Internete apstu įvairiausios slaptažodžių tvarkymo programinės įrangos – nemokamų ir mokamų versijų, pavyzdžiui, „LastPass“, „Keepass“, net ir ESET antivirusinė taip pat turi „Password Manager“ modulį. Tačiau vertėtų rinktis tokią programą, kuri jungiantis prie slaptažodžių saugyklos gebėtų aktyvuoti dviejų veiksnių autentifikaciją“, – pataria R. Liubertas, kibernetinio saugumo ekspertas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje

Ką daryti, jei jūsų „Gmail“ pašto dėžutė beveik pilna arba, dar blogiau, jau pilna ir negalite gauti naujų pranešimų? Galite pradėti rūšiuoti tūkstančius neperskaitytų žinučių, bet mintis apie „Gmail“ pašto dėžutės valymą tikriausiai kelia šiokį tokį siaubą.

DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti

Sparčiai augant technologijų naudojimui kasdienybėje, daugėja ir kibernetinių grėsmių. KTU IF kibernetinio saugumo specialistas doc. Šarūnas Grigaliūnas sako, kad pasaulyje kibernetinių išpuolių skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 75%, o DI atveria dar nematytas karybos galimybes.

Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)

Kadangi programišiai nuolat tobulina savo metodus, Lietuvos visuomenei būtina susipažinti su šiomis grėsmėmis ir ugdyti įgūdžius, padedančius jas atpažinti bei apsisaugoti.

2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
2024-11-22 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
2024-11-22 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
2024-11-21 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
2024-11-20 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
2024-11-19 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
2024-11-18 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
2024-11-13 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama