Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 19 d. 20:29
Pristatytas „Huawei Watch Ultimate“: išskirtinės funkcijos žaidžiantiems golfą bei mėgstantiems keliauti
Lapkričio 19 d. 17:22
Mokslininkai atrado, kad lazerio šviesa gali mesti šešėlį
Lapkričio 19 d. 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
Lapkričio 19 d. 11:29
KTU profesorius: ar e. sportas gali tapti tradicinio sporto alternatyva?
Lapkričio 19 d. 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
Lapkričio 18 d. 20:24
Elektromobilis šaltuoju metų laiku: kaip prailginti nuvažiuojamą atstumą atvėsus orams?
Lapkričio 18 d. 17:35
Dirbtinis intelektas keičia energetikos ateitį: galimybės, iššūkiai ir etiniai aspektai
Lapkričio 18 d. 14:55
Ar jūsų CV išlaikys dirbtinio intelekto testą? Atsako, į ką atkreipti dėmesį ieškant darbo
Lapkričio 18 d. 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
Lapkričio 18 d. 08:20
Vaizdo kameros viešosiose erdvėse: ar mums rūpi, kas jomis fiksuojama ir kam naudojama? (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ką svarbu žinoti prieš kuriant internetinę svetainę?

Publikuota: 2021-08-23 18:06
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai (reklama)

Internetui jau yra beveik 40 metų. Visas šis laikotarpis yra pažymėtas nuolatine internetinių technologijų plėtra, kuri akivaizdžiai pakeitė žmonių gyvenimą visame pasaulyje. Visos internetinės naujovės bei technologijos nenustoja plėstis ir šiandien. Tai lemia begalės skirtingų sferų skaitmenizaciją, kurią žmonės suvokia kaip naujas bei efektyvias galimybes net ir asmeninių tikslų įgyvendinimui.

Internetinės galimybės šiandien žmonėms siūlo tikrai daug. Būtent dėl šios priežasties dauguma jų yra patys pasiryžę išbandyti savo sėkmę internete. Įprastai toks sprendimas interneto naujokams sukelia be galo daug klausimų. Vieni atsakymų ieško patys, tuo tarpu kreipiasi pagalbos į tinkamą kompetenciją turinčius specialistus. Vis dėlto dažniausiai pirmieji žingsniai į interneto platybes prasideda nuo elementariausių etapų, tokių kaip internetinės svetainės kūrimas. Šiais laikais internetinių svetainių kūrimo procesas jau yra tapęs greitu bei paprastu. Nepaisant to, jog šis procesas šiandien yra lengvai prieinamas kiekvienam, retas susimąsto apie įvairius niuansus bei problemas, su kuriomis gali tekti susidurti kuriant net ir elementariausią internetinę svetainę.

1. Konkrečios krypties numatymas

Ne paslaptis, jog kiekvienas procesas turi savo eigą, kuri dažniausiai priklauso nuo norimo rezultato. Žinoma, internetinės svetainės kūrimo procesas taip pat nėra jokia išimtis. Šiandien internete yra begalė skirtingo pobūdžio svetainių, kurios atlieka skirtingas funkcijas. Vienos svetainės yra skirtos internetinei prekybai, tuo tarpu kitose svetainėse tiesiog yra dalinamasi naudinga informacija. Akivaizdu, jog visos internetinės svetainės yra kuriamos konkretaus tikslo įgyvendinimui. Tai reiškia, jog žmonės įprastai jau būna numatę specifines internetinės svetainės funkcijas dar prieš pradedant jas kurti.

Panašu, jog internetinės svetainės kūrimas mažai kuo skiriasi ir nuo kitų gyvenimo sferų, kuriose taip pat yra be galo svarbu numatyti aiškią bei tikslią kryptį. Internete egzistuoja net keli skirtingų internetinių svetainių tipai, kurie yra pritaikyti skirtingiems tikslams pasiekti. Visi šie tipai gali pasižymėti skirtingu funkcionalumu bei savybėmis, kurios gali būti itin svarbios, priklausomai nuo rezultatų, kurių yra tikimasi iš naujai sukurtos internetinės svetainės. Trumpiau tariant, aiškus tikslo bei krypties žinojimas yra būtent tai, nuo ko turėtų prasidėti kelionė į interneto pasaulį.

Pagrindiniai internetinių svetainių tipai:

  • Internetinė parduotuvė – internetinė svetainė, skirta internetinei prekybai bei jos vystymui.
  • Portfolio internetinė svetainė – puikus būdas dalintis savo asmeniniais darbais ar įgyvendintais projektais.
  • Blog tipo svetainė (tinklaraštis) – internetinė svetainė, kurioje yra nuosekliai talpinami straipsniai, susiję su viena ar keliomis temomis.
  • Socialiniai tinklai – platforma, kurioje žmonės gali aktyviai dalintis informacija, nuotraukomis, įžvalgomis ar mintimis su kitais.
  • Specifinį funkcionalumą turinčios svetainės – šio tipo svetainės įprastai yra skirtos konkrečių problemų sprendimui. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti svetaines, kuriose įdiegtas funkcionalumas leidžia keisti nuotraukų dydį ar formatą.
  • Naujienoms skirtos internetinės svetainės – šiam tipui gali priklausyti įvairios žiniasklaidos priemonės. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog šis tipas primena Blog tipo svetaines, tačiau čia dažniausiai vyrauja kur kas įvairesnė publikuojamų straipsnių tematika.

Žinoma, tai tėra pagrindiniai internetinių svetainių tipai, o internete šių tipų galima rasti kur kas daugiau. Bet kokiu atveju, kiekvienas tipas yra pritaikytas skirtingiems tikslams pasiekti, o pasirinkti tinkamiausią galima tik konkrečiai žinant numatytą kryptį.

2. Tikslinės auditorijos žinojimas

Natūralu, jog kiekvienas internetinės svetainės savininkas siekia užtikrinti kuo didesnį potencialių naršytojų srautą savoje svetainėje. Pačiam naršytojų srautui ypač didelę įtaką turi interneto svetainėje pateikiamas turinys, kuris neretai gali tapti net ir lemiamu faktoriumi. Žinoma, pateikiamas turinys turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kurie yra glaudžiai susiję su tikslinės auditorijos pomėgiais ar net požiūriu. Kiekviena niša turi savo tikslinę auditoriją, todėl tinkamas keliamo turinio pritaikymas šiai auditorijai gali tapti dideliu privalumu, formuojančiu sėkmingą internetinės svetainės vystymą.

Nors tinkamas tikslinės auditorijos pažinimas ir gali reikalauti daug laiko, tačiau verta atminti, jog dažniausiai šios pastangos atsiperka su kaupu. Internete šiuo metu egzistuoja milijonai skirtingų internetinių svetainių, pritaikytų pačioms įvairiausioms nišoms. Būtent todėl egzistuoja didelė tikimybė, jog naujai kuriama internetinė svetainė jau gali turėti ir kitų, tą pačią nišą reprezentuojančių svetainių. Nuosekli panašių internetinių svetainių analizė gali padėti perprasti tikslinėms auditorijoms pritaikytą turinį bei jo pateikimą. Toks žvalgybinis tyrimas yra vienas iš geriausių būdų, galinčių padėti užtikrinti kokybišką naršytojų srautą į administruojamą internetinę svetainę.

3. Techniniai ypatumai

Internetinių svetainių kūrimo platformos šiandien yra ypatingai populiarios. Tokį jų populiarumą lemia paprastumas bei greitai pasiekiamas rezultatas. Nors šios internetinių svetainių kūrimo platformos ir atlieka didžiąją dalį sunkaus darbo, tačiau tai toli gražu nereiškia, jog internetinių svetainių kūrimo procesas nereikalauja absoliučiai jokių žinių. Vis dėlto egzistuoja keli techniniai niuansai, kuriuos svarbu žinoti dar prieš kuriant internetinę svetainę.

Hostingas

Hostingas – paslauga, leidžianti internetinę svetainę paversti pasiekiama visame pasaulyje. Trumpiau tariant, tai yra naujai sukurtos internetinės svetainės prijungimas į pasaulinį interneto tinklą. Hostingo paslaugas teikiančios bendrovės už tam tikrą mokestį leidžia naudotis specialių serverių resursais, kurie yra reikalingi svetainės aktyvavimui. Įprastai hostingo paslaugos kainuoja nedaug, todėl didesnių finansinių sunkumų tai tikrai nesukelia.

Domenas

Domenas taip pat gali būti įvardijamas internetinės svetainės adresu. Tai yra tarsi pagrindinė vizitinė kortelė, reprezentuojanti pačią svetainę. Dažniausiai žmonės domeną pasirenka pagal konkretaus prekės ženklo pavadinimą ar net tematiką. Tai padeda interneto naršytojams daug lengviau identifikuoti pačią internetinę svetainę bei jos paskirtį. Domeno pasirinkimas dažniausiai taip pat gali kainuoti tam tikrą pinigų sumą, kuri gali priklausyti nuo daugybės pačių įvairiausių faktorių.

Visi šie išvardinti veiksmai gali turėti ypač didelę reikšmę tolimesniam naujai kuriamo internetinio puslapio efektyvumui ateityje. Žmonės, planuojantys žengti į interneto rinką bei kurti asmeninį puslapį neretai galvoja, jog techninės žinios sudaro didžiąją dalį visos informacijos, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šiandien internetinių svetainių kūrimas pasižymi paprastumu, leidžiančiu ramiai fokusuotis į turinio kūrimą, idėjų generavimą ar veiksmų planavimą. Iš esmės kūrybinis procesas šiandien yra kur kas svarbesnis, o tokią tendenciją lemia technologijos, kurių dėka internetinius puslapius kurti yra itin paprasta.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų

Telefoninių ir internetinių sukčių veikla – vis intensyvesnė: policijos duomenimis, vien pirmąją lapkričio savaitę nuo jų nukentėjo per 10 gyventojų, iš kurių išviliota beveik 140 tūkst. eurų. Ekspertai ne tik perspėja, kad artėjant išpardavimų bumui ir kalėdinei prekybai internetiniai nusikaltėliai gali dar labiau įsisiautėti, bet ir dalijasi patarimais, kaip reikėtų nuo jų saugotis.

Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“

Gausybėje „iOS“ funkcijų paprasta nepastebėti kelių naudingų. Viena tokių, kai kam galinčia būti naudinga, funkcijų yra galimybė paslėpti „iPhone“ esančias nuotraukas ar sukurti nematomus nuotraukų ar vaizdo įrašų albumus. Šią funkciją reikėtų naudoti ne vien todėl, kad ji tiesiog yra.

Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis

er pastaruosius metus nemažai kas įprato informaciją rasti ne tik „Google“, bet ir per dirbtinio intelekto pokalbio robotus. Vienas populiariausių iš jų – „ChatGPT“ – neseniai pristatė naują sprendimą „ChatGPT Search“, leidžiantį ieškoti informacijos internete. Kaip ši funkcija veikia ir ką reikėtų žinoti ją naudojant.

2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
2024-10-18 08:16
Paruoškite savo telefoną naujajai „Android“ operacinės sistemos versijai
2024-10-14 14:39
8 patarimai, kurie padės apsaugoti vaiką nuo pavojų internete
2024-10-14 10:25
Amžiaus ribos vaikams socialiniuose tinkluose – mitas? Ekspertė atsako, kaip apsaugoti vaikus ir sukurti pasitikėjimu grįstą ryšį
2024-10-05 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
2024-09-24 14:25
Trys būdai perduoti „iPhone“ ar „iPad“ ekrano vaizdą į „Mac“
2024-09-23 08:22
Šimtai „Android“ programėlių slepia pavojingą virusą: kaip atpažinti grėsmę?
2024-09-22 16:23
Sukčiai taikosi į įmones – kodėl nuo žmogiškų klaidų neapsaugos net ir geriausios kompiuterinės sistemos?
2024-09-07 09:46
Kaip atnaujinti „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ naudojant „Finder“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama