Artėja dar vienas ruduo, kuriam gali prireikti ne tik imuniteto, bet ir gero interneto. Tačiau savo telefono ar nešiojamojo kompiuterio dėl to kas rytą nereikia maudyti po šaltu dušu ar trinti česnakais. Verčiau surenkite egzaminą savo internetui namuose – patikrinkite, ar ryšys yra vienodai geras ir stiprus visuose kambariuose, rūsyje, balkone ir net kieme, rašoma „Telia“ pranešime.
Asociatyvi „Pixabay“ nuor.
Toks jūsų namų interneto egzaminas itin pravers, jeigu pastebite, kad ryšys skirtingose namų vietose veikia nevienodai gerai ir stabiliai.
„Kartais su žmonėmis žaidžiame „Šilta – šalta“ žaidimą, kol kartu aptinkame paslėptą „Wi-Fi“ maršrutizatorių. Įrenginys būna įkištas į spintą tarp drabužių, metalinėse elektros instaliacijos dėžutėse ir už kitokių barikadų, kurios slopina signalą. O kuo daugiau sienų, perdangų ir kitų fizinių kliūčių signalo kelyje, tuo labiau jis gali nusilpti. Kad nereikėtų nuolat laikyti spintos durų atidarytų dėl gero interneto, pasinaudokite šiais laiko patikrintais sprendimais“, – sako „Telia“ inžinierius Šarūnas Šimkus.
Penki gero ryšio patarimai
Kaip užtikrinti gerą interneto ryšį namuose, pasiruošusį atlaikyti ir kasdienį naršymą, ir darbinius susitikimus, ir nuotolines pamokas, ir kompiuterinių žaidimų turnyrą ar kino seansus?
1. Pasirinkite teisingą internetą. Greičiausią ir stabiliausią interneto ryšį visada užtikrina šviesolaidinis internetas, kuris ypač nepakeičiamas dirbant ar mokantis iš namų. Du svarbiausi šviesolaidinio interneto privalumai, kurių mobilusis internetas atremti vis dar negali – ryšio patikimumas ir sparta. Pastaroji, priklausomai nuo pasirinkto namų interneto plano, gali siekti net iki 1 Gb/s. O jei galimybės naudotis šviesolaidiniu internetu nėra, į pagalbą gali ateiti renesansą išgyvenanti varinės prieigos technologija (DSL). Dabar DSL interneto sparta gali siekti net iki 250 Mb/s: tai 3-4 kartus greitesnis ryšys už nešiojamąjį mobilų internetą.
2. Junkitės laidu. Kai kritiškai svarbu ryšio patikimumas ir kokybė arba naudojatės didelės spartos reikalaujančiomis paslaugomis, junkitės prie interneto tinklo laidu, o ne per „Wi-Fi“. Taip pašalinsite galimus trukdžius ir mėgausitės nepriekaištinga kokybe.
3. Neužbarikaduokite maršrutizatoriaus. Jei esate įpratę naudotis internetu prisijungę per „Wi-Fi“, maršrutizatorių laikykite kaip galima arčiau norimos aprėpties centro ir jokiu būdu neslėpkite jo už televizoriaus, baldų, spintose ar kitose vietose. Silpną „Wi-Fi“ signalą, lėtą ryšį ar visai neveikiantį internetą gali lemti pačios netikėčiausios priežastys, bet dažniausios jų – įvairios kliūtys, blokuojančios „Wi-Fi“ radijo bangų sklidimą.
4. Pastiprinkite internetą papildomai. „Wi-Fi“ signalu aprėpti visą norimą erdvę gali nepavykti dėl didelio namų ploto, storų sienų, sudėtingo išplanavimo ar net kaimyno „Wi-Fi“ bangų. Nemažas iššūkis gali būti ir ryšys kieme, balkone ar kitoje atokesnėje namų vietoje, o juk kartais taip norisi nevaržomai naršyti ir po obelimi, ir terasoje. Tokiu atveju pagelbės išmanūs stiprintuvai. Jie išplečia ir sustiprina „Wi-Fi“ ryšį be jokių laidų ar sudėtingų diegimų ir perduoda arti 100 proc. maršrutizatoriaus transliuojamo bevielio (arba WiFi) interneto greičio.
5. Verta atsinaujinti. Jei jūsų maršrutizatorius arba „Wi-Fi“ įrenginiai yra senesni nei 5 metai, vertėtų pagalvoti apie jų atnaujinimą. Ypač jei namuose naudojatės itin sparčiu šviesolaidiniu internetu – jo privalumus pajaustumėte ne tik prisijungę laidu, bet ir „Wi-Fi“ ryšiu.