Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 20 d. 14:31
Odos vėžio nustatymas naminiams gyvūnams – KTU doktorantė siekia sukurti diagnostinę metodiką pasitelkiant DI
Lapkričio 20 d. 11:49
Sukčiai vis intensyviau taikosi į pirkėjus: kaip atpažinti netikras akcijas ir apsaugoti savo finansus?
Lapkričio 20 d. 08:24
Užnuodytas dirbtinis intelektas: ar nusikaltėliai algoritmų neatgręš prieš mus?
Lapkričio 19 d. 20:29
Pristatytas „Huawei Watch Ultimate“: išskirtinės funkcijos žaidžiantiems golfą bei mėgstantiems keliauti
Lapkričio 19 d. 17:22
Mokslininkai atrado, kad lazerio šviesa gali mesti šešėlį
Lapkričio 19 d. 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
Lapkričio 19 d. 11:29
KTU profesorius: ar e. sportas gali tapti tradicinio sporto alternatyva?
Lapkričio 19 d. 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
Lapkričio 18 d. 20:24
Elektromobilis šaltuoju metų laiku: kaip prailginti nuvažiuojamą atstumą atvėsus orams?
Lapkričio 18 d. 17:35
Dirbtinis intelektas keičia energetikos ateitį: galimybės, iššūkiai ir etiniai aspektai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip sukurti „spyną“, kurios neatrakintų kibernetinis sukčius?

Publikuota: 2021-06-16 10:24
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pasaulis skaitmenizuojasi ir vis daugiau kasdienių paslaugų persikelia į elektroninę erdvę. Per dieną vartotojai jungiasi nuo kelių iki keliasdešimties skirtingų paskyrų. Kibernetinio saugumo sistemos tobulėja, tačiau asmeninės paskyros saugumas priklauso ne tik nuo jos, bet ir nuo paties vartotojo sukurtos „spynos“ – paskyros slaptažodžio.

Kaip sukurti „spyną“, kurios neatrakintų kibernetinis sukčius?
Asociatyvi nuotr.

Mantas Užupis, mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ IT ir saugumo vadovas, pastebi, kad nutekėjusi duomenų bazė su asmenine informacija kibernetinių sukčių yra vėl ir vėl pernaudojama. Tai reiškia, kad nusikaltėliai gautus duomenis ne tik mėgina „parduoti“, bet ir patys bando prisijungti prie kitų vartotojo paskyrų, naudodami turimus slaptažodžius.

Jūsų dėmesiui – penkios M. Užupio rekomendacijos, kurios padės užtikrinti jūsų valdomų internetinių ir mobiliųjų paskyrų saugumą bei slaptažodžio stiprumą.

1. Pasitikrinkite, ar slaptažodis „nenutekėjo“

Norėdami įsitikinti, kad jūsų paskyros saugios, galite tai padaryti kibernetinio saugumo eksperto Troy Hunto sukurtoje svetainėje „Have I Been Pwned“. Taip pat čia galite pasitikrinti ir naujai sugalvoto slaptažodžio tinkamumą.

Panašų įrankį siūlo ir „Google“. Prisijungus su savo paskyra sistema patikrins, ar jūsų slaptažodis nebuvo paviešintas ir įvertins, kuriuose puslapiuose naudojate per lengvą slaptažodį, kurį reikėtų pakeisti nauju.

Nepaisant to, ar buvo nutekinti duomenys, ar tiesiog atėjo laikas atnaujinti slaptažodį, rekomenduojame nenaudoti tų pačių slaptažodžių kelioms skirtingoms paskyroms. Tokiu būdu sumažinsite riziką.

Ypač saugokite savo el. pašto slaptažodį. Prisijungus prie jo, įsilaužėliams bus labai lengva atjungti jus ir nuo kitų svarbių asmeninių paskyrų.

2. Aplenkite lengviausią kelią

Nors pasirinkti lengvai įsimenamus slaptažodžius yra paprasčiau, tačiau būtent tokius kibernetiniams nusikaltėliams atspėti – lengviausia. Todėl rekomenduojame nesirinkti per daug paprastų ar nuspėjamų kombinacijų.

Prieš kurdami ar keisdami slaptažodį pasitikrinkite, ar jo nėra silpniausių slaptažodžių sąraše. Jį kasmet sudaro „Nord Pass“, o blogiausiųjų dešimtuke rikiuojasi kombinacijos, kurias įveikti sukčiams prireiktų mažiau nei sekundės.

Praėjusiais metais populiariausi blogiausi slaptažodžiai buvo: „123456“; „123456789“; „picture1“; „password“; „12345678“; „111111“; „123123“; „12345“„ „1234567890“ ir „senha“ (išvertus iš portugalų kalbos – slaptažodis). Jeigu ir jūs savo paskyroms apsaugoti naudojate vieną iš šių slaptažodžių, būtinai jį pasikeiskite.

3. Ir sudėtingas „spynas“ reikia keisti

Kuriant naują ar keičiant seną slaptažodį vadovaukitės pateiktomis rekomendacijomis ir taisyklėmis. Jos dažniausiai nurodomos paskyros kūrimo lange, o dalis svetainių ar programėlių automatiškai siūlo atsitiktinai sugeneruotas raidžių ir skaičių kombinacijas.

Saugus toks slaptažodis, kurį sudaro 8-10 simbolių. Jis turėtų būti sukurtas iš skaičių, didžiųjų ir mažųjų raidžių bei specialiųjų ženklų.

Taip pat rekomenduojame formuluoti ne sudėtingus pavienius žodžius ar simbolių kombinacijas, o frazes ar sakinius iš trijų ar keturių skirtingų žodžių. Jos ne tik saugesnės, bet ir daug lengviau įsimenamos. Šias slaptažodžių frazes galite susieti su savo pomėgiais ar tiesiog su kuo nors, ką lengvai atsimenate.

Net jeigu manote, kad susikūrėte itin retus, „nenulaužiamus“ slaptažodžius, juos keisti reguliariai būtina. Dažniausiai naudojamų paskyrų slaptažodžius patartina pakeisti bent kartą per metus. Taip išvengsite rizikos prarasti svarbius asmeninius duomenis.

4. Geras slaptažodis – unikalus, bet neasmeniškas

Geras slaptažodis turi būti šiek tiek susijęs su jumis, taip jį atspėti bus sudėtingiau. Tačiau nepatariama naudoti per daug asmeninių savo duomenų, pavyzdžiui, vardo, pavardės, vaikų vardų ar gimimo metų. Dėl to, kad šias užuominas apie jus nesunkiai galima surasti jūsų socialiniuose tinkluose.

Taip pat labai svarbu keičiant prisijungimus prie paskyrų nenaudoti anksčiau naudoto arba tik „kosmetiškai“ atnaujinto dabartinio slaptažodžio. Pavyzdžiui, „slaptazodis“ pavirsta į „slaptazodis1“ ar „slaptazodis2“. Kenkėjiška programinė įranga per trumpą laiką gali išbandyti milijonus derinių, todėl tik šiek tiek atnaujintas slaptažodis nebus labai saugus.

Iš naujo įdarbinti seniau naudotus slaptažodžius – dar rizikingiau. Dalį jūsų informacijos neteisėtai pasisavinę žmonės visų pirma kaip tik ir bando laimę naudodami senuosius slaptažodžius. Todėl kiekvienas jūsų slaptažodis, ypač saugantis jautriausias paskyras, turi būti unikalus.

5. Rinkitės dvigubą atpažinimą

Didžiosios technologijų kompanijos, tokios kaip „Google“, „Facebook“ ar „Apple“ ir pačios labai daug investuoja į savo saugumo sistemas bei diegia vartotojų privatumą saugančius sprendimus.

Pats patikimiausias iš jų – dviejų žingsnių autentifikacija. Tai reiškia, kad prisijungus prie vienos iš savo paskyrų su nauju prietaisu, jūs iškart gausite el. laišką ar SMS pranešimą su prašymu patvirtinti savo tapatybę bei suvesti unikalų kodą. Tokios žinutės gali erzinti, tačiau jos iš tikrųjų leidžia itin operatyviai sureaguoti, jei slaptažodis būtų pasisavintas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų

Telefoninių ir internetinių sukčių veikla – vis intensyvesnė: policijos duomenimis, vien pirmąją lapkričio savaitę nuo jų nukentėjo per 10 gyventojų, iš kurių išviliota beveik 140 tūkst. eurų. Ekspertai ne tik perspėja, kad artėjant išpardavimų bumui ir kalėdinei prekybai internetiniai nusikaltėliai gali dar labiau įsisiautėti, bet ir dalijasi patarimais, kaip reikėtų nuo jų saugotis.

Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“

Gausybėje „iOS“ funkcijų paprasta nepastebėti kelių naudingų. Viena tokių, kai kam galinčia būti naudinga, funkcijų yra galimybė paslėpti „iPhone“ esančias nuotraukas ar sukurti nematomus nuotraukų ar vaizdo įrašų albumus. Šią funkciją reikėtų naudoti ne vien todėl, kad ji tiesiog yra.

Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis

er pastaruosius metus nemažai kas įprato informaciją rasti ne tik „Google“, bet ir per dirbtinio intelekto pokalbio robotus. Vienas populiariausių iš jų – „ChatGPT“ – neseniai pristatė naują sprendimą „ChatGPT Search“, leidžiantį ieškoti informacijos internete. Kaip ši funkcija veikia ir ką reikėtų žinoti ją naudojant.

2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
2024-10-18 08:16
Paruoškite savo telefoną naujajai „Android“ operacinės sistemos versijai
2024-10-14 14:39
8 patarimai, kurie padės apsaugoti vaiką nuo pavojų internete
2024-10-14 10:25
Amžiaus ribos vaikams socialiniuose tinkluose – mitas? Ekspertė atsako, kaip apsaugoti vaikus ir sukurti pasitikėjimu grįstą ryšį
2024-10-05 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
2024-09-24 14:25
Trys būdai perduoti „iPhone“ ar „iPad“ ekrano vaizdą į „Mac“
2024-09-23 08:22
Šimtai „Android“ programėlių slepia pavojingą virusą: kaip atpažinti grėsmę?
2024-09-22 16:23
Sukčiai taikosi į įmones – kodėl nuo žmogiškų klaidų neapsaugos net ir geriausios kompiuterinės sistemos?
2024-09-07 09:46
Kaip atnaujinti „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ naudojant „Finder“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama