Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ekspertas pataria, kaip susitvarkyti kompiuterio darbalaukį – ir kam to reikia?

Publikuota: 2021-01-15 14:21
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kompiuterio darbalaukis vieniems – šventa vieta, kur laikomos tik pačios svarbiausios nuorodos ir dokumentai, o pas kitus ir velnias koją nusilaužtų. Technologijų ekspertai pastebi, kad tvarka kompiuterio darbalaukyje gali sutaupyti daug laiko ir nervų, tačiau vien ištrinti ar perkelti nereikalingus failus neužtenka.

Ekspertas pataria, kaip susitvarkyti kompiuterio darbalaukį – ir kam to reikia?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jei jūsų kompiuterio darbalaukyje yra daugiau nei 15 programų nuorodų, failų ar katalogų, jį jau galima vadinti užgrūstu. O jei įvairiausių ikonėlių skaičius viršija 30, nevyniosime žodžių į vatą, jis – apšnerkštas.

Galbūt jums atrodo, kad taip dirbti patogu, puikiai žinote, kas ir kur yra, todėl viską lengvai randate. Bet pagalvokite: jei drabužius į spintą mestumėte kaip papuola, anksčiau ar vėliau taip pat rastumėte ieškomą daiktą, tačiau kur kas paprasčiau ir patogiau, kai viskas sulankstyta ir tvarkingai sudėta. Be to, spinta, kaip ir kompiuteriu, daugeliui tenka dalintis su antrąja puse ar kitais šeimos nariais – kaip manote, ar jiems taip pat patogu?

„Palaikyti tvarką drabužių spintoje, kambaryje, sandėlyje ar garaže mums atrodo savaime suprantama, tačiau retai susimąstome, kaip naudinga turėti tvarkingą virtualų darbalaukį. Tai ne tik leidžia greičiau rasti reikiamus dokumentus, neleidžia pasimesti naujiems dokumentams, bet ir padeda planuoti laiką, sekti atliktus ir laukiančius darbus – taigi galime dirbti efektyviau ir produktyviau, – sako „Telia Global Services Lithuania“ kompiuterizuotų darbo įrankių skyriaus vadovas Edgaras Deduchovas. – Naujus metus mėgstame pradėti išūkiu, todėl darbalaukio tvarka ir jos palaikymas efektyviam darbui tam puikiai tiks.“

Pats darbalaukis dažnu atveju atspindi kiekvieno mūsų individualumą, tad jo išdėstymas ir tvarka taip pat skiriasi – kaip ir aplankų bei failų saugojimo tvarka, išdėstymas bei kiekis pačiame kompiuteryje. Tačiau yra keli universalūs principai ir veiksmai, kurie padės padidinti darbo našumą.

1. Susikurkite aplankų tvarką ir struktūrą.

Šio veiksmo tikslas yra padėti rasti reikalingus dokumentus kuo greičiau ir nepamesti svarbios informacijos. Todėl svarbu susidėlioti aplankus pagal tam tikrą tvarką. Ji gali būti įvairi: dokumentus galima rūšiuoti pagal projektų pavadinimus, klientus, kiti dokumentus mėgsta saugoti mėnesiais ar dienomis pažymėtuose aplankuose. Kaip ir drabužius spintoje – vieni juos grupuoja pagal pobūdį, kiti – pagal spalvas ar sezoniškumą. Svarbiausia, kad suprastumėte struktūrą ir galėtumėte greitai susiorientuoti.

2. Venkite numatytųjų aplankų.

Atsisiuntus failą ar sukūrus naują dokumentą operacinė sistema dažniausiai pagal nutylėjimą siūlo jį išsaugoti konkrečiame aplanke ar net tiesiai darbalaukyje. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šie aplankai tampa dokumentų sąvartynais – skubėdami išsaugome vieną dokumentą, tada antrą, trečią, kol susikaupia visa krūva ir nieko negalime rasti. Todėl pravartu susikurti savo aplankus ir failus saugoti juose. Tokiu atveju visuomet žinosite, kur yra svarbūs darbo dokumentai, o kur – juokingi paveikslėliai, šeimos nuotraukos, vaizdo ar muzikos įrašai.

3. Pavadinimų ir kopijų galia.

Redaguojant įvairius dokumentus dažnam pasitaiko, kad prireikia sakinio, skaidrės, skaičiaus, komentaro ar kito dalyko, kuris naujausioje versijoje jau ištrintas ar pakeistas. Kad niekas nepasimestų, dirbant su dokumentais, kurie keisis ir bus naujinami daug kartų, verta kurti atskiras jų kopijas. „Kaip ir su aplankų struktūra, taip ir su dokumentų pavadinimais, svarbiausia susikurti aiškias taisykles. Mes kolegoms patariame dokumentų pavadinimuose prirašyti „_versija1“ ar „_v1“ ir, kaskart dokumentą redaguojant, sukurti jo kopiją ir šį skaičių padidinti. Kai kurie yra gyręsi, kad turėjo dokumentų su prierašu „_versija32“. Svarbiausia, kad tai leidžia nepamesti dokumentų ir neprarasti vieni kitų įdirbio“, – sako E. Deduchovas.

Jis taip pat primena saugoti svarbių dokumentų kopijas ne tik kompiuteryje, bet ir debesijoje ar bent papildomoje laikmenoje. Tokiu būdu net netekus kompiuterio ar jam sugedus galėsite greitai tęsti darbą.

4. Naudokite pagalbininkus.

Sukurti ir palaikyti tvarką kompiuteryje ar telefone gali padėti ir virtualūs „tvarkdariai“. Pavyzdžiui, „Mac“ kompiuteris pats pasiūlo suorganizuoti darbalaukį pagal dokumentų tipą, o „Google“ dirbtinis intelektas atpažįsta identiškas kopijas ir pasiūlo jas ištrinti, kad atlaisvintumėte vietos. Taip pat galite išbandyti tokias programas, kaip „Fences“ ar „Hazel“, kurios padės suarchyvuoti ir sustruktūruoti darbalaukį pagal minėtus principus.

5. Iškelkite programų nuorodas.

Žmonės, kuriems tenka dirbti su daug skirtingų programų, mėgsta jų nuorodas laikyti darbalaukyje, tačiau E. Deduchovas pataria patogesnį būdą. Jei naudojatės „Windows“ operacine sistema, dažniausiai naudojamų programų nuorodas perkelkite į užduočių juostą – įjungtos jos bet kuriuo atveju ten būna. Tuo tarpu visas kitas programas galite iškelti į „Start“ meniu: čia jas galite grupuoti, valdyti ikonų dydį ir vietą taip, kaip jums patogu.

6. Svarbiausia tęstinumas.

Kaip drabužių spinta, kambarys ar garažas, taip ir kompiuteris nebus tvarkingas amžinai, jei patys nepalaikysite jame tvarkos. Todėl visa tai turi tapti įpročiu – ilgainiui laikytis išvardintų principų nereikalaus papildomų pastangų. Dėl visa ko, vertėtų bent kartą per mėnesį skirti keliolika minučių pravalyti darbalaukį ir peržiūrėti aplankus, ar juose tikrai viskas taip, kaip ir turėtų būti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?

Šviesolaidinio ryšio technologija, šiuo metu Lietuvoje gali užtikrinti net iki 2,5 Gbps spartos interneto ryšį, o artimiausioje ateityje planuojama šią spartą padidinti net iki 10 Gbps. Kita vertus, tikrai ne kiekvienai veiklai ir kiekvienam vartotojui pačio sparčiausio interneto gali prireikti. Kaip suprasti, kada ir kokios interneto spartos Jums reikia, kad vėliau naudojant internetą kasdienybėje, netektų nusivilti.

Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?

Artėjant šventėms, pas mus sugužėsiantys svečiai gali atsinešti nelauktų dovanų. Vos prisijungę prie namų „Wi-Fi“ tinklo, jų išmanieji telefonai mūsų įrenginius gali apkrėsti virusais, o privačią informaciją be skrupulų ir patys nežinodami perduoti aferistams. Geriausias būdas nuo to apsisaugoti – svečiams sukurti atskirą „Wi-Fi“ tinklą.

Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu

Besiruošiant didžiausioms metų šventėms, dažnai dovanas artimiesiems skubame pirkti didžiųjų metų išpardavimų – juodojo penktadienio ar kibernetinio pirmadienio metu. Visgi reikėtų nepamiršti, kad šie išpardavimai – tai dar viena palanki proga, skatinanti aktyviau veikti ir sukčius, kurie siekia išvilioti jūsų pinigus ir asmeninę informaciją.

2024-11-21 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
2024-11-20 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
2024-11-19 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
2024-11-18 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
2024-11-13 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
2024-10-18 08:16
Paruoškite savo telefoną naujajai „Android“ operacinės sistemos versijai
2024-10-14 14:39
8 patarimai, kurie padės apsaugoti vaiką nuo pavojų internete
2024-10-14 10:25
Amžiaus ribos vaikams socialiniuose tinkluose – mitas? Ekspertė atsako, kaip apsaugoti vaikus ir sukurti pasitikėjimu grįstą ryšį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama