Elektronika.lt
 2025 m. vasario 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 12 d. 08:22
Hibridinių automobilių populiarumas auga: kodėl vairuotojai persėda į juos?
Vasario 11 d. 20:06
Atsakė, ar prisiskambinsite 112 net ir be telefono kortelės
Vasario 11 d. 17:29
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas
Vasario 11 d. 14:15
Dirbtinis intelektas inžinerijoje: palengvina darbą, ar kelia naujų iššūkių?
Vasario 11 d. 11:30
2025-ųjų darbo rinka: kas iš tikrųjų laikys vadeles? (1)
Vasario 11 d. 08:22
Mokymasis visą gyvenimą – pasirinkimas ar neišvengiama būtinybė? (1)
Vasario 10 d. 18:22
Elektromobilių įkrovimo inovacijos: ar požemiais įkrovimo sprendimai ir elektrifikuoti keliai – Lietuvos ateitis?
Vasario 10 d. 15:27
„Renault“ pristato tris universalumu pasižyminčius modelius – „Estafette“, „Goelette“ ir „Trafic“
Vasario 10 d. 12:48
Naujovės „Bolt“ programėlėje: pristatytos dvi papildomos saugumo funkcijos
Vasario 10 d. 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 patarimai perkeliantiems prekybą į internetą

Publikuota: 2020-12-17 16:48
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šventinei prekybai – tiek smulkiesiems verslininkams, tiek ir didiesiems tinklams – persikeliant į internetą, suaktyvėja ir kibernetiniai nusikaltėliai, siekiantys išnaudoti el. parduotuvėse pastebimas saugumo spragas. Skaičiuojama, kad karantino laikotarpiu kibernetinių grėsmių, kuomet bandoma prisijungti prie įmonių tinklų ar siunčiami laiškai su užkrėstais prisegtukais, padaugėja net iki 30 proc. Ekspertai pranešime žiniasklaidai dalijasi pagrindiniais patarimais, kaip el. parduotuvėms apsisaugoti nuo šių grėsmių ir tuo pačiu apsaugoti savo klientus.

5 patarimai perkeliantiems prekybą į internetą

1 patarimas. Žinoti, kokios yra pagrindinės grėsmės

Artėjant didžiosioms metų šventėms, el. parduotuves administruojančius specialistus dažnai pasiekia „phishing“ tipo el. laiškai su raginimais kuo greičiau atsidaryti prisegtus DOC, PDF ar XLS failus su apmokėjimais už prekes. Tad visus tokio pobūdžio laiškus rekomenduojama atidžiai perskaityti ir tik tuomet, jei juose nėra įtarimą keliančių ženklų, atidaryti prisegtukus. Priešingu atveju rizikuojama kompiuterį užkrėsti tiek kriptovaliutas kasančiu kenkėju, tiek ir vadinamuoju Trojos arkliu, laukiančiu komandų iš išorinių serverių.

„Pati pavojingiausia grėsmė – „ransomware“ tipo virusas. Jis gali nulemti itin liūdnas pasekmes: klientų užsakymų informacijos, prekių ir paslaugų aprašymų, duomenų bazių praradimą. Tai sutrikdytų įmonės veiklą ir atneštų didelių nuostolių šiuo ir taip sudėtingu laikotarpiu“, – sako Ramūnas Liubertas, „ESET Lietuva“ IT inžinierius.

2 patarimas. Kruopščiai rūpintis duomenų apsauga

Šios grėsmės pavojų kelia visoms el. parduotuvėms – ir jau seniai vystomoms el. parduotuvėms, ir ką tik, dirbant iš namų, pradėtiems smulkiesiems verslams. Kaip pastebi R. Liubertas, pradedantieji verslai veiklos pradžioje prioritetą dažnai teikia pardavimų plėtojimui, tačiau kartu reikėtų rūpintis ir duomenų apsauga. Laiku įdiegti sprendimai leistų išvengti skaudžių kibernetinių incidentų pasekmių, tokių kaip duomenų praradimas, užšifravimas ar net el. platformos „nulaužimas“, kuris sustabdytų dar net neįsibėgėjusią veiklą.

El. parduotuves administruojantiems specialistams rekomenduojama kompiuterio apsaugai naudoti pažangią antivirusinę programą, turinčią galimybę filtruoti el. paštą nuo pavojingų virusų, „phishing“ ir „spam“ tipo laiškų. Taip pat – ugniasienę, saugančią įrenginį nuo tinklu plintančių kibernetinių grėsmių, tokių kaip jau minėtos „ransomware“ atakos. Svarbu, kad apsaugos sprendimai integruotųsi į interneto naršyklę, o jungiantis prie el. bankininkystės ar kitų jautrių sistemų atjungti visus įskiepius.

„El. platformos, kurioje vyksta prekyba, apsaugai taip pat reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes klientų atsiskaitymai už prekes ar paslaugas vyksta per bankines sistemas. Rekomenduojama pasirūpinti, kad ši platforma taip pat turėtų ugniasienę, leidžiančią tik tam tikrus kriterijus atitinkančius susijungimus“, – sako IT inžinierius.

3 patarimas. Atpažinti netikras sąskaitas

Dar vienas kibernetinių nusikaltėlių naudojamas įrankis – netikros sąskaitos. Jis gali būti nukreipiamas į įmones, kurios perka savo veiklai reikalingas žaliavas. Piktavaliai, įsibrovę į neapsaugotą el. pašto serverį ir stebintys susirašinėjimą tarp įmonės ir kliento, gali prieš pat apmokėjimo faktą atsiųsti el. laišką iš kitos el. pašto dėžutės su prašymu reikalingą sumą už prekes ar paslaugas pervesti į visai kitą banko sąskaitą.

„Tokiais atvejais reikėtų būtinai paskambinti prekes ar paslaugas teikiančiai įmonei ir pasiteirauti, ar tikrai pasikeitė jų banko sąskaitos numeris. Taip būsite tikri, jog gautas laiškas nėra sukčių paspęstos pinklės“, – pataria R. Liubertas.

4 patarimas. Perkant žaliavas, įsitikinti el. parduotuvės patikimumu

Internete aptikus naują el. parduotuvę, kurioje siūloma už patrauklią kainą įsigyti reikalingų prekių ar žaliavų, rekomenduojama patikrinti jos patikimumą. Paprasčiausias būdas – paieškos svetainėje įvesti šios parduotuvės pavadinimą ir žodį „atsiliepimai“. Gauti rezultatai leis sužinoti, ar yra, pavyzdžiui, nukentėjusių asmenų, kurie šioje parduotuvėje mėgino įsigyti prekių, tačiau galiausiai jų negavo.

Kitas būdas – patikrinti, ar svetainė naudoja saugųjį HTTPS sertifikatą, kuriuo šifruojamos sesijos tarp serverio ir kliento. Jei, prieš patenkant į svetainės puslapį, interneto naršyklėje parodomi tokie pranešimai kaip „Jūsų ryšys nėra privatus“, „Certificate untrusted“ ir pan., reikėtų vengti lankytis tokiame puslapyje ir juo labiau vengti jame įsigyti prekių.

„Užsisakant prekių iš nesaugių el. parduotuvių, egzistuoja didelė tikimybė jų negauti. Be to, pirkimo metu piktavaliams bus atskleisti mokėjimo kortelės duomenys, kurie gali būti parduoti tamsiajame internete“, – sako R. Liubertas.

5 patarimas. Apie pastebėtas grėsmes informuoti klientus

Sužinojus apie klientams kilusias kibernetines grėsmes, pavyzdžiui – įmonės vardu siunčiamus „phishing“ ar kenkėjiškus el. laiškus, reikėtų nedelsiant juos apie tai informuoti ir paraginti šių laiškų neatidaryti. Jeigu toks laiškas visgi buvo atidarytas, galima patarti pasitikrinti kompiuterį nuo kenkėjiškų grėsmių, naudojantis nemokamais įrankiais.

„Siekiant išvengti tokių situacijų, el. parduotuves valdančioms įmonėms visuomet rekomenduojame pasidomėti, ar el. pašto paslaugų teikėjas turi galimybę įmonės pašto dėžutes papildomai apsaugoti nuo el. laiškais plintančių grėsmių ir paprašyti šią apsaugą užtikrinti“, – sako IT inžinierius.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti? (1)

Kibernetinių atakų skaičius sparčiai auga ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, o nusikaltėliai nuolat tobulina savo puolimo metodus. Aptardamas reikšmingus kibernetinius incidentus, ekspertas dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo tokių grėsmių.

Kada verslui būtina pasinaudoti IT priežiūros paslaugomis?

Šiuolaikinis verslas remiasi pažangiomis technologijomis, kurios užtikrina operatyvumą, efektyvumą ir duomenų saugumą. Tačiau IT infrastruktūros valdymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis specializuotų žinių ir nuolatinės priežiūros. Štai kodėl daugelis įmonių pasirenka profesionalias IT priežiūros paslaugas. Kada jos tampa būtinos?

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

Daugumai įmonių elektroninis paštas yra esminė komunikacijos priemonė, leidžianti greitai dalintis informacija ir bendradarbiauti. Visgi dėl savo plačiai paplitusio naudojimo tai taip pat tampa pagrindiniu kibernetinių atakų taikiniu, keliančiu rimtą grėsmę tiek duomenų saugumui, tiek organizacijų veiklos tęstinumui.

2025-01-27 17:44
Kada laikas keisti „Mac“ kompiuterį?
2025-01-20 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
2025-01-17 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
2025-01-09 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
2025-01-06 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
2025-01-05 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
2025-01-04 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
2024-12-27 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
2024-12-17 20:33
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje
2024-12-06 08:29
DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti
2024-12-04 20:25
Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)
2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama