Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Administruojate įmonės „Facebook“ profilį? Štai, ką turite žinoti apie saugumą internete

Publikuota: 2020-03-04 07:04
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Socialiniais tinklais naudojasi bent viena iš dviejų ES veikiančių verslo įmonių, Lietuvoje šis rodiklis dar aukštesnis. Kompanijų paskyros „Facebook“ ar kituose pasirinktuose kanaluose tampa puikiomis priemonėmis pristatyti veiklą, produktus, dalintis įžvalgomis ar bendrauti su klientais. Tiesa, siekiant geriausių rezultatų, svarbu išmanyti ne tik komunikacijos socialiniuose tinkluose principus bei techniką, bet ir saugumo reikalavimus. Ką apie saugų elgesį internete turi žinoti kiekvienas, administruojantis kompanijoms priklausančius profilius? Kaip asmeninio profilio žmogaus saugumas susijęs su jo prižiūrimų kompanijų profilių saugumu?

Administruojate įmonės „Facebook“ profilį? Štai, ką turite žinoti apie saugumą internete
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Kaip rodo naujausi ES statistikos biuro „Eurostat“ duomenys, Bendrijoje veikiančios verslo įmonės savo veikloje vis dažniau pasitelkia socialinius tinklus – per penkerius metus iki 2019-ųjų jų dalis padidėjo nuo 34 iki 50 proc. Palyginimui: Lietuvoje nuo 2014 iki 2019 metų įmonių, turinčių bent vieną paskyrą socialiniuose tinkluose, dalis išaugo nuo 36 iki 55 proc. Atsižvelgdami į tokias tendencijas, IT ekspertai primena dažniausius saugumo iššūkius ir esminius saugumo principus, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas socialinių tinklų paskyrų administratorius.

Daugiausia kainuojanti problema

Kaip pastebi Ramūnas Liubertas, informacinių technologijų saugumo kompanijos „ESET Lietuva“ IT inžinierius, vienas paprasčiausių, bet daugiausia kainuojančių saugumo iššūkių, su kuriais gali susidurti įmonių paskyras prižiūrintys specialistai, – slaptažodžių vagystės. Juos pasisavinę piktavaliai gali tuoj pat prisijungti prie įmonių paskyrų, pakeisti iki tol naudotus slaptažodžius ir imtis kenksmingų veiksmų.

Praktiniai saugumo patarimai

„Siekiant išvengti tokių situacijų, visuomet rekomenduojame prisijungimui prie asmeninės ir prie įmonės paskyros naudoti skirtingus slaptažodžius. Taip asmeninius duomenis pasisavinę piktavaliai negaus prieigos prie įmonės profilio konkrečiame socialiniame tinkle. Priešingu atveju, patekę į asmeninį „Facebook“ profilį, jie tuo pačiu įgyja teisę keisti ir administruojamos įmonės profilio turinį ar net jį panaikinti“, – sako R. Liubertas.

Rekomenduojami saugumo sprendimai

Papildomą saugumo sluoksnį paskyroms „Facebook“ tinkle suteikia dviejų veiksnių autentifikacija (2FA) – suvedus slaptažodį, papildomai paprašoma įvesti, pavyzdžiui, telefonu gautą specialų prisijungimo kodą. Be to, patvirtinti prisijungimą prašoma kiekvieną kartą, kuomet tai bandoma padaryti iš neįprastos naršyklės ar mobiliojo įrenginio. Šią saugumo priemonę pasitelkęs administratorius gauna įspėjimus ir apie nesankcionuotus bandymus prisijungti.

Siekiantiems maksimalaus saugumo, R. Liubertas pataria naudoti slaptažodžių valdymo sistemą – taip galima suteikti prieigą tvarkyti paskyras nesidalijant tikraisiais prisijungimo duomenimis su trečiosiomis šalimis. Tokia priemonė padeda palaikyti įgaliojimų vientisumą ir kartu kontroliuoti prisijungimų pakeitimus. Įmonėms ekspertas rekomenduoja pasirūpinti prieigą prie socialinių tinklų paskyrų turinčių darbuotojų mokymais, aiškiai apibrėžti atsakomybes ir saugaus elgesio internete gaires.

Vengti viešųjų belaidžio interneto tinklų

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus saugumo aspektas – žinios apie viešuosius belaidžio interneto tinklus. Dirbantiems su konfidencialia informacija, administruojantiems įmonių svetaines ir paskyras socialiniuose tinkluose, rekomenduojama susilaikyti nuo naudojimosi tokiais tinklais. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, toks įprotis gali baigtis tiek asmens, tiek ir įmonės profilio vagyste ar duomenų nutekinimu vartotojui to net neįtariant.

Taisyklės, jungiantis prie Wi-Fi

„Viešieji belaidžio interneto tinklai dažnai turi saugumo spragų. Viena labiausiai paplitusių grėsmių – vadinamoji „Man-in-the-Middle“ (MitM) ataka, pasireiškianti neteisėtu informacijos perėmimu. Kompiuteriui prisijungus prie interneto, duomenys siunčiami iš taško A (kompiuteris) į tašką B (paslauga/svetainė), o piktavalis gali įsibrauti tarp šių perdavimų ir perskaityti siunčiamus duomenis. Tokiu būdu tai, kas buvo privatu, staiga tampa vieša. Jei įrenginys neturi naujausių operacinės sistemos atnaujinimų ar tinkamos antivirusinės apsaugos, kenksminga programine įranga apkrėstas viešojo belaidžio interneto maršrutizatorius naršant internete į įrenginį gali įsiūti kenkėją be naudotojo žinios“, – sako R. Liubertas.

Ekspertas primena, jog vienas geriausių būdų apsaugoti viešuoju belaidžio interneto tinklu perduodamą informaciją – virtualiojo privataus tinklo, dar vadinamo VPN, naudojimas. Tuomet naršant internete siunčiami duomenys yra šifruojami.

Ką daryti, jei turimos apsaugos nepakako?

Vis dėlto, pastebėjus, kad asmeninėje ar įmonės paskyroje atsirado informacijos, kurios administratorius netalpino, išsiųsti pranešimai, kurių jis nekūrė, pasikeitė anksčiau nurodyti duomenys (pvz., vardas ir pavardė, pavadinimas ar kt.), akivaizdu – naudotų saugumo priemonių nepakako.

„Dažniausiai asmeninės ar įmonės profilio prieigos pasisavinamos naudojant socialinę inžineriją, DNS įrašų užvaldymą ar sukčiavimą. Praradus bet kurios svetainės paskyrą, tuoj pat reikia kreiptis į tos svetainės pagalbos tarnybą ir vykdyti numatytas paskyros teisių atkūrimo procedūras. Pavyzdžiui, jei piktavaliai perėmė jūsų „Facebook“ paskyrą ir pakeitė su ja susietą el. pašto adresą, tuomet kreipiantis į „Facebook“ pagalbos centrą jums bus atsiųstas pranešimas su specialia nuoroda atkurti el. paštą į anksčiau buvusį“, – primena R. Liubertas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Daugiau jokių dramų ir keistų įrašų: 7 paprasti socialinio tinklo „Facebook“ triukai

Žmonės dažnai galvoja, kad žino viską apie „Facebook“. Paskelbiate nuotrauką, parašote komentarą, pasidalijate nuoroda – viskas atrodo paprasta. Tačiau po šiuo paviršiumi slypi kur kas daugiau nei tik laiko juosta. „Facebook“ turi daugybę funkcijų, kurios dažnai lieka nepastebėtos, bet iš tiesų gali visiškai pakeisti jūsų patirtį platformoje.

Tik slaptažodžio nepakanka: apsaugos priemonė, apie kurią dažnas pamiršta

Kibernetiniai sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip išvilioti asmeninius duomenis, o viena iš efektyviausių priemonių nuo to apsisaugoti – dviejų veiksnių autentifikavimas. Vis dėlto, ją pasitelkia vos trečdalis Lietuvos gyventojų. Kaip veikia ši apsaugos priemonė ir kodėl verta ja naudotis?

Kaip „iOS 18“, „iPadOS 18“ ir „macOS Sequoia“ nurodyti pasirinktus „iCloud“ failus saugoti įrenginyje

Ankstesnėse nei „iOS 18“, „iPadOS 18“ ir „macOS Sequoia“ operacinių sistemų versijose sistema pati nusprendžia kokius „iCloud“ failus ir kiek laiko saugoti įrenginyje. Naujose „Apple“ operacinėse sistemose, daryti įtaką šiam procesui, bus pagaliau leista ir įrenginių naudotojams

2025-04-07 08:51
Edukacija ir tėvų įsitraukimas yra raktas į vaikų saugumą internete
2025-03-31 08:40
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“
2025-03-28 08:19
SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)
2025-03-27 20:22
Kibernetiniai nusikaltėliai kelia grėsmę net ir vaikams: ar atlikote bent 5 juos apsaugančius veiksmus?
2025-03-27 14:36
Pavogė el. pašto paskyrą – pavogs ir duomenis
2025-03-26 08:28
El. parduotuvės – kibernetinių nusikaltėlių akiratyje: ne tik nutekina duomenis, bet ir pašalina iš „Google“ paieškos
2025-03-24 20:25
Kaip „macOS“ panaikinti failo atsisiuntimo šaltinio informaciją
2025-03-20 08:18
„Spotify” ir „Netflix” traukia ne tik milijonus vartotojų, bet ir kibernetinius nusikaltėlius: 6 patarimai, kaip apsisaugoti
2025-03-16 13:18
Kaip užtikrinti interneto svetainių ir el. parduotuvių saugumą?
2025-03-14 11:25
Jūsų duomenys jau interneto sukčių rankose: kaip jie gali būti panaudoti prieš jus?
2025-03-03 11:42
IT ekspertas: norint išvengti kibernetinių gaisrų, dūmų detektoriaus neužteks
2025-02-20 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama