Elektronika.lt
 2025 m. vasario 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 11 d. 08:22
Mokymasis visą gyvenimą – pasirinkimas ar neišvengiama būtinybė?
Vasario 10 d. 18:22
Elektromobilių įkrovimo inovacijos: ar požemiais įkrovimo sprendimai ir elektrifikuoti keliai – Lietuvos ateitis?
Vasario 10 d. 15:27
„Renault“ pristato tris universalumu pasižyminčius modelius – „Estafette“, „Goelette“ ir „Trafic“
Vasario 10 d. 12:48
Naujovės „Bolt“ programėlėje: pristatytos dvi papildomos saugumo funkcijos
Vasario 10 d. 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
Vasario 9 d. 13:21
Ar įmanoma, kad Lietuvoje visiškai dingtų internetas?
Vasario 7 d. 16:14
Gedimus šalinantis ir ryšio planus siūlantis DI: ryškiausios 2025 m. telekomunikacijų tendencijos
Vasario 7 d. 09:24
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti? (1)
Vasario 6 d. 18:29
KTU alumnas apie fotoakustiką: tai vėžio diagnostikos ateitis
Vasario 6 d. 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Apsipirkinėjimas internetu: greita, patogu, bet ar saugu?

Publikuota: 2019-10-21 14:25
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jau dabar skaičiuojama, kad pasaulyje egzistuoja apie 1,92 mlrd. internetinių pirkėjų, o 2021 m. šis skaičius turėtų perkopti ketvirtadalį planetos gyventojų – 2 milijardus. Apsipirkinėti internetu – greita, patogu ir kartais net pigiau nei fizinėje parduotuvėje, tačiau ar patikima ir saugu? „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris papasakojo, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį prieš patikint savo asmeninius ir banko duomenis interneto prekeiviams bei spaudžiant mygtuką „pirkti“, rašoma pranešime spaudai.

Apsipirkinėjimas internetu: greita, patogu, bet ar saugu?

Nesusikurkite rizikos patys

Apsipirkinėjate visame pasaulyje populiariose internetinėse parduotuvėse, kurios atrodo patikimos ir patikrintos, todėl manote, kad esate šimtu procentų saugūs? Puiku, kad naudojatės gerai apsaugotomis elektroninėmis parduotuvėmis, tačiau tam, kad būtų užtikrintas maksimalus jūsų duomenų saugumas, nerekomenduojama apsipirkinėti prisijungus prie viešojo „Wi-Fi“ tinklo.

„Prisijungus prie visiems prieinamo „Wi-Fi“ tinklo atlikti bankinius mokėjimus nerekomenduojama. Kibernetiniai nusikaltėliai moka stebėti prie viešojo tinklo prisijungusius įrenginius, matyti, kokius veiksmus atlieka vartotojai. Pastebėję, kad apsipirkinėjate, galite tapti itin lengvu grobiu. Pavyzdžiui, jie gali tinkle platinti kenkėjiškas programas ar mėtyti jums fiktyvias nuorodas, nukreipiančias į užkrėstus puslapius, o blogiausia, jie gali būti patys sukūrę „Wi-Fi“ prieigą, prie kurios jums prisijungus, bus slapta vagiami jūsų duomenys“, – pasakoja A. Erbreideris.

Tikrai pasitaiko atvejų, kada galima nepastebėti, kaip telefonas pats prisijungė prie viešojo tinklo. „Siekdamas panaikinti šią riziką „Samsug“ naujausiuose išmaniuose jau turi išmanų „Wi-Fi“, kuris aptikęs grėsmę keliantį ryšį, automatiškai, be pertraukimo persijungia į LTE tinklą. Jei jūsų telefonas tokios galimybės neturi, geriau išjunkite „Wi-Fi“, kai esate ne namuose“, – pataria pašnekovas.

Įsitikinkite, kad elektroninė parduotuvė apsaugota

Pirmas žvilgsnis, kur turėtų nukrypti kiekvieno akys, pradėjus naršyti elektroninėje parduotuvėje, tai svetainės adresas. Savo saugumu besirūpinančios svetainės turi SSL sertifikatus, kurie užtikrina gaunamos informacijos apsaugą. Sužinoti, ar tinklapis yra aprūpintas tokia sauga, galima pasižiūrėjus į naršymo juostoje esantį adresą – jei jis prasideda su HTTPS – galite jaustis ramūs. Tačiau, jeigu matote tik HTTP, patartina vengti šios svetainės.

Vis labiau populiarėja ne tik internetinių parduotuvių svetainės, bet ir programėlės. Tad „Samsung“ technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria apsipirkinėjimo programėles siųstis tik iš saugių ir patikrintų telefonų gamintojų rekomenduojamų parduotuvių. Taip pat reikėtų vengti programėlių, kurių atsiuntimų skaičius ir reitingas yra itin žemas, greičiausiai tokios programėlės nėra apsaugotos nuo įsilaužimų ir jūsų bankiniai duomenys gali patekti į sukčių rankas.

Apsipirkinėkite atsakingai

Nors apsipirkinėjimas internetu atrodo itin paprasta ir jokių blogų minčių nekelianti veikla, turite suprasti, kad pirkdami net pigų menkniekį, jūs elektroninei parduotuvei patikite savo asmeninę ir bankinę informaciją. Dėl to, A. Erbreideris pataria prieš registruojantis elektroninėje parduotuvėje, pagalvoti, ar ketinate ten apsipirkinėti dažnai. Jei ne, geriausia prekę įsigyti naudojantis svečio funkcija.

Vis dėlto, jeigu nusprendėte, kad norite turėti asmeninę paskyrą, registruojantis susikurkite stiprų slaptažodį, o geriausia nusistatykite kelių faktorių autentifikavimą – tokiu atveju prieš perkant, savo įrenginyje gausite patvirtinimo reikalaujantį pranešimą ir būsite tikras, kad niekas kitas be jūsų negalės padaryti apmokėjimo.

A. Erbreideris taip pat pataria naudotis tapatybės valdymo funkcija, kuri leidžia saugoti visus turimus slaptažodžius, PIN kodus po vienu pasirinktu pagrindiniu slaptažodžiu. Ypač patogu turėti tiesiogiai savo išmaniojo gamintojo siūlomą autentifikavimo sistemą.

Prieš registruodamiesi į svetainę įsitikinkite, kad jūsų elektroninis paštas, kuris yra susietas su jūsų bankiniais duomenimis nėra kažkada pakliuvęs į kibernetinių nusikaltėlių rankas. Tai pasitikrinti galite tinklapyje haveibeenpwned.com. Jeigu duomenys kažkada buvo pažeisti ir pavogti, matysite kokiose konkrečiai vietose tai buvo padaryta ir galėsite ateityje vengti tų svetainių. Taip pat tokiu atveju rekomenduojama pasikeisti elektroninį paštą, kad nekeltumėte rizikos savo bankiniams duomenims.

Apsaugokite ir išmanųjį, ir pinigus

Norint išvengti kibernetinių atakų, duomenų praradimo ir piniginių nuostolių, būtina pagalvoti apie visokeriopą apsaugą. Mobiliųjų technologijų žinovas rekomenduoja atnaujinti savo išmanųjį nedelsiant, kai tik telefonas pateikia tokią galimybę. Naujinimo metu yra sustiprinama apsauga, pašalinamos senos spragos ir atnaujinami saugumo nustatymai, tad taip apsisaugosite nuo riziką keliančių programėlių ir neleisite nusikaltėliams priartėti prie jūsų asmeninės informacijos.

Norėdami apsaugoti savo banko sąskaitą, prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės. Dauguma bankų siūlo galimybę nusistatyti limitą, kiek per tam tikrą laikotarpį ar vieną mokėjimą galima nuskaityti pinigų. Tokiu atveju, jei jūsų kortele be jūsų žinios bus bandoma atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje, bent jau nepatirsite milžiniškų nuostolių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti? (1)

Kibernetinių atakų skaičius sparčiai auga ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, o nusikaltėliai nuolat tobulina savo puolimo metodus. Aptardamas reikšmingus kibernetinius incidentus, ekspertas dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo tokių grėsmių.

Kada verslui būtina pasinaudoti IT priežiūros paslaugomis?

Šiuolaikinis verslas remiasi pažangiomis technologijomis, kurios užtikrina operatyvumą, efektyvumą ir duomenų saugumą. Tačiau IT infrastruktūros valdymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis specializuotų žinių ir nuolatinės priežiūros. Štai kodėl daugelis įmonių pasirenka profesionalias IT priežiūros paslaugas. Kada jos tampa būtinos?

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

Daugumai įmonių elektroninis paštas yra esminė komunikacijos priemonė, leidžianti greitai dalintis informacija ir bendradarbiauti. Visgi dėl savo plačiai paplitusio naudojimo tai taip pat tampa pagrindiniu kibernetinių atakų taikiniu, keliančiu rimtą grėsmę tiek duomenų saugumui, tiek organizacijų veiklos tęstinumui.

2025-01-27 17:44
Kada laikas keisti „Mac“ kompiuterį?
2025-01-20 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
2025-01-17 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
2025-01-09 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
2025-01-06 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
2025-01-05 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
2025-01-04 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
2024-12-27 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
2024-12-17 20:33
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje
2024-12-06 08:29
DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti
2024-12-04 20:25
Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)
2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama