Elektronika.lt
 2025 m. vasario 5 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 5 d. 20:08
Dirbtinis intelektas aptarnavimo srityje – ko reikia proveržiui?
Vasario 5 d. 17:25
Vedate „Smart-ID“ kodą? Įsitikinkite, kad tvirtinate savo, o ne sukčių operaciją
Vasario 5 d. 14:28
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
Vasario 5 d. 11:29
Galingas ir lengvas: pristatytas dinamiškas universalas „BMW M3 CS Touring“
Vasario 5 d. 08:28
Nauji kibernetinio saugumo reikalavimai verslui įsigaliojo: aibė neatsakytų klausimų ir milijoninės baudos
Vasario 4 d. 18:28
Žvilgsnis kosmoso palydovų „akimis“: kodėl būtina stebėti Žemę?
Vasario 4 d. 14:52
Inovacija, keičianti tvaraus verslo žaliąją apskaitą
Vasario 4 d. 10:29
Ką apie klientų duomenų apsaugą svarbu žinoti verslams?
Vasario 3 d. 16:55
„Renault Filante Record 2025“ misija – nubrėžti naujas elektromobilių galimybių ribas
Vasario 3 d. 14:24
Kaip „Smaily“ transformuoja el. pašto rinkodarą Lietuvoje ir pasaulyje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Saugus dviejų žingsnių prisijungimas prie „Facebook“ ir „Gmail“

Publikuota: 2013-01-08 21:03
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Aut. teisės: ©Tinklaraštis „įDebesis“
Inf. šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“

Saugus dviejų žingsnių prisijungimas prie „Facebook“ ir „Gmail“Saugumas internete šiais laikais yra itin aktuali tema, todėl svarbu, kad jūsų paskyros internete būtų apsaugotos nuo galimų vagysčių. Visiems gerai žinomas būdas, kaip apsaugoti savo el. pašto, „Facebook“ ar kitas paskyras – naudoti itin sunkų, visiškai su jumis nesusijusį bent 8 simbolių slaptažodį sudarytą iš raidžių, skaičių ir simbolių.

Žinoma, tokį slaptažodį kartais sunku atsiminti pačiam vartotojui, todėl kartais slaptažodis kur nors išsaugomas (el. pašte, kompiuterio tekstiniame faile, ar pan.), o tai tikrai nepatartina. Jei pamirštame savo slaptažodį, priminimą ar jo pakeitimo formą dažniausiai galima gauti į el. paštą, todėl el. pašto saugumas tampa dar svarbesnis.

Siekiant užtikrintai apsaugoti savo el. pašto ar kitą paskyrą, kartais gali nepakakti vien itin sudėtingo slaptažodžio. Todėl „Google“ el. pašto paslauga „Gmail“ ir šiuo metu Lietuvoje populiariausias socialinis tinklas „Facebook“ siūlo vadinamąjį „2 žingsnių“ prisijungimą.

Viso šio prisijungimo esmė – 2 žingsniai arba 2 skirtingi duomenys, kuriuos reikia įvesti norint prisijungti prie paskyros. Tai jūsų prisijungimo vardas su slaptažodis ir SMS žinute gautas kodas. Toks prisijungimas užtikrina, kad net tretiesiems asmenims sužinojus jūsų slaptažodį be SMS žinute gauto kodo jie negalės prisijungi prie jūsų paskyros. Šiuo metu tai aukščiausio lygio saugumą užtikrinanti prisijungimo sistema, kuri prilygsta el. bankininkystės sistemai.

„Gmail“ 2 žingsnių prisijungimas

Visų pirma, žinoma, reikia prisijungti prie „Google“ paskyros ir eiti į nustatymus. Tuomet pasirinkti „2-step verification“ ir paspausti „Start Setup“.

Atsidariusiame lange reiks „prisirišti“ savo telefono numerį. Taigi, pasirinkite savo šalį ir nurodytu formatu įveskite telefono numerį. Žemiau galima pasirinkti, kaip norite gauti kodą: SMS žinute ar skambučiu (skambina angliškai kalbantis robotas). Tuomet reikia įvesti gautą kodą ir spausti „Verify“ ir „Next“.

Naujame lange klausia, ar šiuo metu naudojatės patikimu kompiuteriu, t. y. ar nesinaudojate viešu kompiuteriu. Jeigu naudojatės namuose esančiu asmeniniu kompiuteriu, uždėkite varnelę, tokiu atveju naudojamas kompiuteris bus pažymėtas kaip patikimas, nereikės kaskart prisijungiant vesti sugeneruoto kodo, jo paprašys tik kartą per mėnesį.

Galiausiai lieka patvirtinti savo pasirinkimą ir paspausti „Turn on 2-step verification“.

Dviejų žingsnių prisijungimas įjungtas, bet nustatymai dar nebaigti. Prašoma prisijungti iš naujo, o prisijungus pasiūloma sukurti specialius nuolatinius slaptažodžius programoms, kurios negali naudotis patvirtinimo kodo galimybe. Tokių slaptažodžių prireiks naudojantiems „Android“ operacinės sistemos telefono paskyrą, pašto programas ir pan.

Atidarykite siūlomą nuorodą apačioje esančiame laukelyje, įrašykite programos pavadinimą (ar šiaip kokį žodį) ir sugeneruokite unikalius 16 ženklų slaptažodžius. Šioje vietoje gali pasirodyti, kad grįžtate į senąjį vieno žingsnio prisijungimą, nes programoms reiks tik vartotojo vardo ir specialiojo nuolatinio slaptažodžio. Visgi, yra kiek kitaip. Šį nuolatinį slaptažodį naudoti galima tik su programomis, t. y. nepavyks tiesiogiai prisijungti prie „Google“ paskyros. O reikalui esant, šį slaptažodį galima panaikinti. Tokiu atveju, jei prarastumėte savo išmanų telefoną, prisijungę prie „Google“ paskyros, galėtumėte tiesiog panaikinti telefonui skirtą slaptažodį. Tai reiškia, kad telefono turėtojas nebegalės naudotis jūsų „Google“ paskyra.

Taip pat jei turite „Android“ ar „iPhone“ telefoną, galite įsidiegti specialią programą, kuri pavers jūsų telefoną kodų generatoriumi (kaip bankų išduodami įrenginiai). Telefone esanti programėlė automatiškai kas pusę minutės generuoja vienkartinį prisijungimo kodą, tam nereikia nei interneto, nei telefono ryšio. Tereikia, kad telefonas tiesiog būtų įjungtas.

Visgi, tiek SMS žinutė ar skambutis, tiek kodų generavimo programa pririša jus prie telefono, kuris gali būti išsikrovęs, kur nors paliktas ar pan., o prisijungti reikia. Tam skirtas trečias variantas – dešimties vienkartinių kodų sąrašas, kurį galite tiesiog atsispausdinti ir nešiotis kur nors piniginėje.

Tačiau rekomenduočiau ne tik nešiotis piniginėje, bet ir turėti kopiją namuose. Jei jums pavogtų telefoną ir piniginę, o namų kompiuteris kaip tyčia sugalvotų, kad jau praėjo 30 dienų ir paprašytų įvesti kodą, liktumėte ant „šiokio tokio ledo“.

„Facebook“ 2 žingsnių prisijungimas

Čia 2 žingsnių prisijungimo sistema šiek tiek paprastesnė, bet labai panaši. Prisijungiame prie „Facebook“ paskyros ir einame į profilio nustatymus. Pasirenkame skirsnį „Saugumas“ ir ties „Prisijungimo patvirtinimai“ spaudžiame redaguoti.

Spaudžiame varnelę ties anglišku užrašu, kuriame teigiama, kad norite gauti saugumo kodą prisijungdami iš nežinomų naršyklių. Beje, nežinoma naršyklė gali būti net ir ta pati jūsų naudojama naršyklė, jei ištrynėte vadinamuosius „sausainius“ ar naudojate slapto naršymo (incognito) langą.

Paspaudžiate „Set Up Now“, pasirenkate savo šalį ir suvedate telefono numerį, į kurį bus atsiųsta SMS žinutė su patvirtinimo kodu. Taip pat galima atsiųsti kodų generavimo programą į „Android“ ar „iPhone“ telefoną.

„Facebook“ nesuteikia vienkartinių kodų sąrašo, tačiau 2 žingsnių prisijungimas taip pat yra labai veiksmingas ir puikiai apsaugantis jūsų paskyrą.


įDebesis

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kada verslui būtina pasinaudoti IT priežiūros paslaugomis?

Šiuolaikinis verslas remiasi pažangiomis technologijomis, kurios užtikrina operatyvumą, efektyvumą ir duomenų saugumą. Tačiau IT infrastruktūros valdymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis specializuotų žinių ir nuolatinės priežiūros. Štai kodėl daugelis įmonių pasirenka profesionalias IT priežiūros paslaugas. Kada jos tampa būtinos?

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

Daugumai įmonių elektroninis paštas yra esminė komunikacijos priemonė, leidžianti greitai dalintis informacija ir bendradarbiauti. Visgi dėl savo plačiai paplitusio naudojimo tai taip pat tampa pagrindiniu kibernetinių atakų taikiniu, keliančiu rimtą grėsmę tiek duomenų saugumui, tiek organizacijų veiklos tęstinumui.

Kada laikas keisti „Mac“ kompiuterį?

Nors „Mac“ kompiuteriai tarnauja ilgai, gal net ilgiau nei to norėtų „Apple“, tačiau vis tiek ateina laikas kai „Mac“ reikia pakeisti nauju. Kaip suprasti, kad tas laikas jau atėjo?

2025-01-20 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
2025-01-17 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
2025-01-09 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
2025-01-06 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
2025-01-05 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
2025-01-04 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
2024-12-27 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
2024-12-17 20:33
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje
2024-12-06 08:29
DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti
2024-12-04 20:25
Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)
2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
2024-11-22 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama