Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Veiksmingas bendravimas elektroniniu paštu

Publikuota: 2011-10-21 20:14
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Aut. teisės: ©Verslas.in
Inf. šaltinis: Verslas.in

Veiksmingas bendravimas elektroniniu paštu„Geriau išsiųsiu gausybę elektroninių laiškų, negu visą valandą klijuosiu pašto ženklus“, – JAV komikas, Todis Baris.

Šiais laikais niekas nesiginčys elektroninio pašto teikiamais privalumais. Yra toks palyginimas, kad jei viso pasaulio elektroninio pašto tarnybos nustos veikti penkiolikai minučių, ištiktų dar vienas ekonominis nuosmukis.

Deja, kartais elektroninių laiškų siuntinėjimas tampa prakeiksmu. Šiame straipsnyje pateiksiu dešimt vertingų patarimų, kurie padės veiksmingiau naudotis elektroniniu paštu.

Sukurkite įdomų laiško temos pavadinimą

Laiško pavadinimas yra tiltas į patį laišką. Pirma, jis privalo pernešti jūsų laišką per brukalo filtrus, todėl išbraukite viską apie seksą ir ypatingus pinigų taupymo pasiūlymus.

Antra, jis turi pranešti, kad jūsų laiškas yra labai personalizuotas ir skirtas išskirtinai tam tikram asmeniui. Trečia, pavadinimas turi intriguoti, tačiau nežadėti per daug. Jis turi tiesiog priversti perskaityti laišką.

Ribokite gavėjų skaičių

Paprastai, kuo didesniam skaičiui žmonių siunčiate elektroninį laišką, tuo mažiau jų perskaitys ir dar mažiau – atrašys. Tai panašu į „liudininko efektą“ – 1964 metais spauda aprašė kaip 38 žmonės pasyviai stebėjo, kol buvo žudoma Kitė Dženovezė.

Jei ketinate rašyti didelei žmonių grupei ir ko nors prašyti, tuomet bent naudokite BCC (angl. Blind Carbon Copy) – gavėjai galvos, kad yra svarbūs, o jūs neapkrausite viso sąrašo elektrononio pašto adresais, taip atskleisdami asmeninius laiško gavėjų duomenis.

Nerašykite vien didžiosiomis raidėmis

Tikriausiai tai žinote, bet dėl visa ko pasikartosiu – elektroninis laiškas, parašytas vien didžiosiomis raidėmis, suprantamas kaip pakeltas tonas.

Net jei jūs nešaukiate, tekstą, parašytą didžiosiomis raidėmis daug sunkiau perskaityti, tad padarykite paslaugą savo gavėjams ir pasitelkite didžiąsias raides tik tada, kai reikia.

Dėstykite mintis kuo trumpiau

Idealus elektroninio laiško ilgis yra penki sakiniai. Idealus turinio kiekis – viena mintis. Jei protingo gavėjo prašote pagrįstai, tiesiog paaiškinkite, kas esate ir pereikite prie prašymo. Jei prašymas nepagrįstas, neprašykite visai.

Mano manymu, žmonės, kurie ima pasakoti apie savo gyvenimą, įtaria, kad jų prašymas nėra pagrįstas, todėl bando sukurti istoriją, kad suminkštintų gavėją. Kita svari priežastis rašyti kuo trumpiau – niekada nežinote, kur jūsų elektroninis laiškas pateks – nuo viršininko iki ministro.

Nepridėkite jokių dokumentų

Kaip nemalonu gauti elektroninius laiškus, kuriuose rašoma: „Prašome perskaityti prisegtą dokumentą“. Atsidaro priedą, o ten „Word“ dokumentas su trijų pastraipų žinute, kuri nesunkiai galėjo būti nukopijuota ir įterpta į elektroninį laišką.

Dabar, kai daugybė žmonių skaito elektroninius laiškus mobiliuosiuose telefonuose, siųsti dokumentus, kai nereikia to daryti, gali tik neišmanėlis.

Prašykite sutikimo

Jei turite užduoti klausimą, į kurį nėra atsakymo, ar prisegti priedą, pirmiausiai gaukite sutikimą.

Pirmasis elektroninis laiškas turėtų skambėti maždaug taip: „Norėčiau paaiškinti, kodėl į jus kreipiuosi“. Arba: „Galbūt galėčiau jums atsiųsti informaciją, paaiškinančią, kuo užsiima mūsų bendrovė?“

Bet kuriuo atveju, stenkitės užmegzti dialogą ir nemanykite, kad visus darbus atliksite vieno laiško išsiuntimu.

Cituokite susirašinėjimą

Net jei susirašinėjate jau kelias valandas, būtinai cituokite tekstą, į kurį atsakote. Įsivaizduokite, kad žmogus, su kuriuo susirašinėjate, elektroniniu paštu palaiko penkiasdešimt pokalbių vienu metu.

Parašęs: „Taip, sutinku“ dažniausiai priversite gavėją raustis po ištrintus elektroninius laiškus, kad išsiaiškintų, su kuo gi jūs sutinkate.

Vis dėlto lazdos perlenkti irgi neverta. Tikrai persistengsite, jei pacituosite visą žinutę ir atsakysite į kiekvieną jos eilutę savaip argumentuodamas. Nebūkite pedantiškas ar vaikiškas.

Naudokite paprastą tekstą

Nemėgstu elektrononio pašto HTML formatu. Kurį laiką bandžiau juo naudotis, tačiau jis tikrai nevertas jūsų pastangų juo siųsti ar gauti laiškų.

Nuo tų visų gražių spalvų, įmantrių šriftų ir stilių man darosi šlykštu. Eikite prie esmės: pasakykite ką turite pasakyti kaip galima trumpiau ir paprasčiau. Jei negalite visko pasakyti paprastai, jūs neturite, ką pasakyti.

Nusiraminkite

Kai kas nors jums parašo liepsningą, neapykantos pilną elektroninį laišką, kyla pagunda atsilyginti tuo pačiu. Taip pasielgę, situaciją tik pabloginsite. Siūlyčiau palaukti dvidešimt keturias valandas ir tada atsakyti.

Elektroniniame laiške niekada nereikia rašyti to, ko nepasakytumėte asmeniškai. Tokiu atveju geriausia visai neatsakyti ir leisti siuntėjui pasvarstyti, gal jo elektroninis laiškas užstrigo prie SPAM laiškų, o gal nebuvo toks reikšmingas, kad nusipelnytų atsakymo.

Jei vis tiek norite pakurstyti liepsną, tuomet pasiremkite Evangelija pagal Matą (Mt 7, 3): „Kodėl gi matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje?“

Nepamirškite tinkamo parašo

Parašas yra tekstas, automatiškai įterpiamas į visus išeinančius elektroninius laiškus. Jame turėtų būti nurodomas jūsų vardas, pareigos, organizacija, elektroninio pašto adresas, interneto svetainės adresas ir telefonas.

Tai ypač svarbu, jei prašote žmonių ką nors padaryti. Kam sudaryti kliūtis, jei jie norėtų patikrinti jūsų patikimumą ar pakelti ragelį ir jums paskambinti? Be to, aš dažnai nukopijuoju ir įdedu žmonių parašus į susitikimo pastabų lauką.


Verslas.in

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje

Ką daryti, jei jūsų „Gmail“ pašto dėžutė beveik pilna arba, dar blogiau, jau pilna ir negalite gauti naujų pranešimų? Galite pradėti rūšiuoti tūkstančius neperskaitytų žinučių, bet mintis apie „Gmail“ pašto dėžutės valymą tikriausiai kelia šiokį tokį siaubą.

DI tampa puolimo įrankiu: 6 patarimai kaip apsisaugoti

Sparčiai augant technologijų naudojimui kasdienybėje, daugėja ir kibernetinių grėsmių. KTU IF kibernetinio saugumo specialistas doc. Šarūnas Grigaliūnas sako, kad pasaulyje kibernetinių išpuolių skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 75%, o DI atveria dar nematytas karybos galimybes.

Egzistuoja daugiau nei 20 internetinių nusikaltėlių atakų būdų: ar įvardintumėte bent vieną iš jų? (2)

Kadangi programišiai nuolat tobulina savo metodus, Lietuvos visuomenei būtina susipažinti su šiomis grėsmėmis ir ugdyti įgūdžius, padedančius jas atpažinti bei apsisaugoti.

2024-11-24 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
2024-11-22 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
2024-11-22 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
2024-11-21 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
2024-11-20 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
2024-11-19 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
2024-11-18 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
2024-11-13 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama