Keletas patarimų, kurie padės turėti daugiau laisvos vietos kietajame diske.
1. Stebėjimas
Patarčiau susirasti kokią programą, kuri patogioje vietoje (darbastalis, šalia laikrodžio) rodytų laisvą vietą diskuose. Tai Jus apsaugos nuo staigmenos sužinant, kad failo negalėsite atsiųsti, nes trūksta vietos. Tada prasideda: „Negali būti, dar neseniai buvo 10 GB laisva, programa matyt kvailioja“, nors disko „properties“ rodo tą patį.
Konkrečios programos pasiūlyti negaliu, gal ką „sugooglinsite“. Pats tai naudoju „Samurize“, bet ji ne vien tam skirta
2. Filmai, serialai archyvuose
Dažnai filmai ir kita medžiaga parsiunčiama iš „Bittorrent“ tinklų būna, deja, suarchyvuota. Nepatariu išarchyvuoti failų į HDD, o geriau žiūrėti juos „tiesiai“ iš archyvavimo programos. Taip elgtis gerai, nes apsisaugosite nuo tos pačios medžiagos kartojimo archyve, nes pažiūrėjus filmą ar serialą dažnai pamirštama ištrinti originalą ar/ir archyvus. Dažniausiai Jūs norėsite pasilikti tik archyvus „seedinimui“.
Žinoma žiūrėjimas „tiesiai“ iš archyvavimo programos nėra joks stebuklas, nes išties failas išskleidžiamas C diske kaip laikinas, tad juo vėliau atsikratyti laisvinant vietą bus lengviau.
Dar galima tuos išarchyvavimus visai apeiti, nes yra vaizdo grotuvai, grojantys archyvuotus filmus, tačiau vien dėl to neverta atsisakyti grotuvo prie kurio seniai priprasta.
3. Teršk darbastalį
Keistas gan patarimas, bet tikrai veikia Siūlau su naršykle atsisiunčiamas programas išsisaugoti tiesiog darbastalyje, o ne specialiame kataloge, didesnė tikimybė, jog jas ištrinsite po jų diegimo ar bent jau, kai pritrūks vietos ikonoms, pradėsite trinti nuo darbastalio viską iš eilės.
Pats autorius, beje, daro priešingai.
Juokingiausia būna, kai atsiuntęs kokią nors nors programą, pamatai, jog „Firefox“ prirašė prie jos skaičiuką, nes jau toks failas seniau atsisiųstas buvo.
4. „Add/Remove programs“
Vienas iš tradicinių būdų. Nepatingėkite pereiti per programų sąrašą ir ištrinti programas, o dar geriau žaidimus kurių nebenaudojate.
5. Rankinis failų šalinimas
Taip, pereiname per katalogus ir trinam viską, ko mums daugiau nereikia. O, kad butų lengviau, siūlau „WinDirStat“ programą, kuri parodys kokie failai yra „sunkiausi“.
6. „CCleaner“
„CCleaner“ – nemokama programa šalinanti nenaudojamus (laikinuosius) failus ir taip atlaisvinanti vietą.
Dar man taip nebuvo, jog kas nors neveiktų po apsivalymo su šia programa. Reikia tik žiūrėti, kur nedėti „varnų“.
Slapukus palikau, kad atsimintų mane puslapiai ir, pavyzdžiui, komentuojant nereiktų iš naujo suvedinėti savo duomenų. Atsisiuntimų istoriją trinu pats, „Cache“ pagreitina puslapių krovimą, tai kam jį trinti. Kodėl kitų netrinu? Tingiu aiškinti :-)
7. „System Restore“ išjungimas
Jei nežinote, kas yra tai per dalykas , arba jis Jums niekad nepravertė eikite „Control Panel“ ==> „System“ tada pasirinkite „System Restore“ kortelę. Ir išjunkite visiškai.
Arba sumažinkite didžiausią leistiną užimti vietą/išjunkite kiekvienam diskui atskirai paspausdami „Settings“ mygtuką.
8. Virtualios atminties mažinimas
Kai „Windows“ pritrūksta laisvo RAM, duomenys pradeda saugoti kietajame diske. Tačiau „Windows XP“ bent jau elgiasi kvailai, nes juo daugiau RAM, tuo daugiau vietos virtualiai atminčiai skiria kietajame diske. Tad, jei nuo praeito punkto neuždarėte „System properties“ lango eikite į „Advanced“ kortelę. Pasirinkite „Performace“, „Settings“ tada „Advanced“ kortelę ir „Change“
Mažinkite dabar nustatytus skaičius ir sekite ar paleidus RAM „valgančias“ programas nepasirodo „Low Virtual memory“ įspėjimas.
Jei turite daug RAM, galite mėginti parinkti mažą dydį arba iš vis išjungti „Page File“.
9. Gal kada įjungėte „Hybernate“ funkciją?
Įjungti įjungėte, bet nors niekad nesinaudojate. „Windows“ vis tiek laiko užėmusi tiek vietos HDD, kiek turite RAM. Einame „Control Panel“ ==> „Power Options“, „Hybernate“ kortelė. Pašaliname varnelę.
10. Naujas HDD
Geriausia išeitis, kai tokios kainos. Pvz., 500 GB už 200 litų. Tiesa, ir naujas HDD su laiku prisipildys.
Daugiau nesugalvoju, užteks.