Elektronika.lt
 2025 m. sausio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 13 d. 08:17
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku
Sausio 12 d. 13:40
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika   | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku

Publikuota: 2025-01-13 08:17
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Ramūnas Blavaščiūnas
Aut. teisės: ©MacArena.lt
Inf. šaltinis: MacArena.lt

Kibernetinio saugumo tyrėjai mano, kad „Apple“ Wi-Fi padėties nustatymo sistema „turi tikrai rimtą privatumo pažeidžiamumą“. Koks tai pažeidžiamumas ir kaip užtikrinti, kad jūsų tinklas tame nedalyvautų?

Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku

„Apple“ vietos nustatymo paslaugos yra patogios ir turi daug naudingų funkcijų, tokių kaip „Find My“, žemėlapiai, maršrutai ir SOS pagalbos skambučiai. Tačiau Merilendo universiteto mokslininkai aptiko esminį „Apple“ vietos nustatymo paslaugų veikimo pažeidžiamumą, kuris gali leisti, be didelių pastangų, gauti milijonų maršrutizatorių informaciją ir, galbūt, informaciją apie asmens judėjimą.

Kaip pranešė „Krebs on Security“, Erik Rye ir Dave Levin iš Merilendo universiteto atrado vieną keistai veikiantį „Apple“ vietos nustatymo paslaugų aspektą.

Padėties nustatymas naudojant WLAN, o ne GPS

GPS ir nuolatinės GPS informacijos užklausos sunaudoja daug energijos, todėl išmaniųjų telefonų gamintojai, kai tokia galimybė yra, bando naudoti alternatyvas. Ekonomiškas įrenginio vietos nustatymo būdas yra išanalizuoti aplinkinių Wi-Fi tinklų duomenis ir apskaičiuoti vietą pagal aptiktus tinklus ir esamą signalo stiprumą. „Apple“ ir „Google“ naudoja savo duomenų bazes su aktyvių Wi-Fi tinklų pavadinimais (Wi-Fi tinklų padėties nustatymo sistemas, WPS), todėl šie skaičiavimai yra daug lengvesni.

Tyrėjai aptiko keistą Apple WPS veikimo būdą: sistema siunčia reikiamus duomenis į vartotojo įrenginį, kad šiuos skaičiavimus būtų galima atlikti įrenginyje. Tačiau, Apple“ WPS serveris siunčia iki 400 kitų žinomų Wi-Fi tinklų, kurie gali būti netoli įrenginio, kaip jo sutelktinio šaltinio vietos duomenų bazės dalį. Šiame sąraše prašantis įrenginys ieško aštuonių galimų variantų ir pagal šiuos duomenis apskaičiuoja savo vietą. „Apple“ WPS sistema, „iOS“ įrenginys ir maršrutizatorius, kuriuo grindžiamas tinklas, naudoja BSSID[1], kuris įprastai atitinka įrenginio MAC adresą[2], kuris daugeliu atvejų yra statinis.

Duomenys iš beveik 500 milijonų WLAN tinklų

Tyrėjai pasinaudojo šiuo faktu ir naudojo „Linux“ kompiuterį (ne „Mac“), kad užklaustų „Apple“ WPS serveriuose galiojančius BSSID ir jų vietas. Jie tiesiog sukūrė pradinį užklausos BSSID naudodami atsitiktinių ženklų generatorių.

Naudojant jau žinomus sąrašus, užregistruotus IEEE, kuriuos maršrutizatorių gamintojai naudoja savo produktams, atspėtų BSSID skaičių galima žymiai sumažinti. Savo eksperimentui mokslininkai panaudojo 16 384 (214) atsitiktinai sugeneruotas BSSID dalis. Užklausa naudojant „Apple“ API yra nemokama, todėl Rye ir Levin išsiuntė 30 užklausų per sekundę su 100 atspėtų BSSID.

Eksperimento metu iš viso buvo užklausta 1 124 663 296 BSSID ir apie 0,25 procento (2 834 067) buvo žinomi „Apple“. Tačiau dėl to, kaip veikia „Apple“ vietos apskaičiavimas, serveriai taip pat išsiuntė papildomus registruotus BSSID, o tai reiškia, kad tyrėjai gavo dar 488 677 543 Wi-Fi tinklų duomenis. Tyrėjai stebėjo beveik pusės milijardo Wi-Fi maršrutizatorių duomenis nuo 2022 m. lapkričio iki 2023 m. lapkričio mėn. ir naudojo juos savo stebėjimams, ypač krizės regionuose.

Naudodami gamintojo MAC adreso dalį, Rye ir Levin sugebėjo identifikuoti apie 3000 „Starlink“ terminalų Ukrainoje. Stebėtu laikotarpiu buvo galima nustatyti ir kai kurių jų buvimo vietą. Tačiau vien informacija apie dabartinę statinę vietą yra pavojinga gyvybei netinkamose rankose, nes nurodo Ukrainos karinių dalinių buvimo vietos duomenis.

Tyrėjai taip pat stebėjo registruotų BSSID skaičiaus ir jų judėjimo raidą Gazoje. Nuo 2023 m. spalio 7 d. iki 2023 m. lapkričio pabaigos Gazos ruože registruotų Wi-Fi tinklų skaičius sumažėjo 75 procentais, o kai kurie iš jų persikėlė iš šiaurės į pietus.

Kaip pašalinti savo Wi-Fi maršrutizatorių iš Apple duomenų bazės

Tyrėjai susisiekė su „Apple“, „Google“, „Starlink“ ir keletu kitų gamintojų dėl savo atradimo. Neaišku, ar „Apple“ pakeis būdą, kaip tvarko Wi-Fi tinklus, tačiau ji atnaujino palaikymo dokumentą, kuriame paaiškina, kaip kiekvienas gali atsisakyti šio duomenų rinkimo.

Norėdami tai padaryti, savo tinklo pavadinimo (SSID) pabaigoje turite pridėti simbolių eilutę „_nomap“. Tai taip pat taikoma „Google“ ir jos WPS. Naudodami „Microsoft“ turite įvesti savo Wi-Fi maršrutizatoriaus MAC adresą formoje, kad gamintojas galėtų įtraukti jį į blokuojamų sąrašą savo duomenų bazėje. Tai gali užtrukti iki penkių dienų.


  1. BSSID–- Basic Service Set Identification yra 48 bitų žyma, atitinkanti MAC-48 konvencijas. Nors įrenginys gali turėti kelis BSSID, įprastai kiekvienas BSSID yra susietas ne daugiau kaip su viena pagrindine paslauga vienu metu.
    BSSID nereikėtų maišyti su SSID – Service Set Identifier, tinklo įrangos identifikatoriumi iš kurio atpažįstamas konkretus prieigos taškas, pvz. Wi-Fi tinklo pavadinimas. ↩︎
  2. MAC adreso nereikėtų maišyti su „Mac“ kompiuteriu ar jo adresu. MAC adresas (Medium Access Control sutrumpinimas) yra unikalus identifikatorius, priskirtas tinklo sąsajos valdikliui (tinklo plokštei) ir yra skirtas naudoti kaip tinklo adresas ryšiui tinklo segmente. Jo naudojimas įprastas daugelyje IEEE 802 tinklo technologijų, įskaitant Ethernet, Wi-Fi ir Bluetooth. ↩︎

macarena.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku

Kibernetinio saugumo tyrėjai mano, kad „Apple“ Wi-Fi padėties nustatymo sistema „turi tikrai rimtą privatumo pažeidžiamumą“. Koks tai pažeidžiamumas ir kaip užtikrinti, kad jūsų tinklas tame nedalyvautų?

Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“

Lietuvoje plinta nauja koordinuota telefoninių sukčių ataka. Apgavikai apsimeta mobiliojo ryšio operatoriais, gąsdina žmones ir bando išvilioti jautrius asmeninius bei el. bankininkystės duomenis.

Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje pradėjo plisti nauja telefoninio sukčiavimo schema, kai sukčiai apsimeta Lietuvos ryšio operatorių darbuotojais. Manipuliuodami žmonių pasitikėjimu žinomomis įmonėmis, nusikaltėliai siekia išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis arba kitaip pasinaudoti nukentėjusiųjų sąskaitomis.

2025-01-02 17:25
Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną
2025-01-02 11:30
Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?
2024-12-30 08:20
Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta
2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
2024-12-10 20:14
Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų
2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama