Elektronika.lt
 2025 m. vasario 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 3 d. 16:55
„Renault Filante Record 2025“ misija – nubrėžti naujas elektromobilių galimybių ribas
Vasario 3 d. 14:24
Kaip „Smaily“ transformuoja el. pašto rinkodarą Lietuvoje ir pasaulyje
Vasario 3 d. 12:22
Jaunimas pasižymi didžiausiu skaitmeniniu raštingumu – kaip tai keičia jų gebėjimą priimti informaciją? (1)
Vasario 3 d. 10:21
Paslėptos „iPhone“ aplikacijos apie kurias, greičiausiai, nežinojote
Vasario 3 d. 08:23
Robotai viešbučiuose: kada technologijos pasieks Lietuvos turizmą?
Vasario 2 d. 16:22
Rinkose „DeepSeek“ sukėlus šoką, paklausė, ką apie varžovą mano „ChatGPT“
Vasario 2 d. 10:23
Seniausi Lietuvoje veikiantys mobilieji telefonai: kokie jie ir kas juos naudoja?
Vasario 1 d. 16:48
Kokie elektros generatoriai geriausiai tinka jūsų veiklai? (2)
Vasario 1 d. 10:29
Ar pradėsime naują branduolinės energetikos ciklą, o kas laukia branduolinio paveldo?
Sausio 31 d. 18:22
Kaip paprastai sugrąžinti automobilio žibintų skaidrumą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną

Publikuota: 2025-01-02 17:25
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Išmanieji telefonai yra tapę neatsiejamais mūsų kasdienybės palydovais – juose saugome ne tik asmeninę ir darbinę informaciją, bet ir naudojame juos kaip atsiskaitymo priemones. Visgi kartu su visapuse prieiga prie interneto, atsiveria ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai. Kaip apsisaugoti nuo virusų, užtikrinti duomenų saugumą ir išvengti sukčių pinklių?

Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„NOD Baltic“ vyresnysis kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Ramūnas Liubertas dalijasi savo patirtimi, kaip jis apsaugo savo mobilųjį telefoną. Galbūt jo patarimai pravers ir jums.

Kodėl svarbu apsaugoti išmanųjį telefoną?

Mobilūs įrenginiai yra ypatingai patrauklūs nusikaltėliams, nes juose dažnai nėra jokios apsaugos. Tai skatina kurti virusus, kurie gali ne tik rinkti informaciją, bet ir naudoti telefonus kaip įrankius tolesnėms atakoms.

„Telefonai šiandien yra maži kompiuteriai, kuriuose telpa visas mūsų gyvenimas – nuo socialinių tinklų iki internetinės bankininkystės. Deja, jie taip pat yra jautrūs kenkėjiškoms programoms ir sukčiavimo schemoms“, – sako R. Liubertas.

Mobiliuosius telefonus gali užklupti įvairių tipų kenkėjiškos programos, tokios kaip virusai, šnipinėjimo programos, išpirkos reikalaujančios programos, taip pat gali kilti rizika susidurti su sukčiavimo kampanijomis (fišingu, smišingu, višingu), telefone išsaugotų slaptažodžių nuskaitymais, neteisėtu įrašų publikavimu mūsų vardu socialiniuose tinkluose ir kt., įspėja ekspertas ir priduria, kad skaitmeninio saugumo sprendimai, tokie kaip antivirusinė programa, yra vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo šių pavojų. „Ji ne tik blokuoja virusus, bet ir optimizuoja telefono veikimą bei įspėja apie nepatikimus programų leidimus“, – tikslina pašnekovas.

Kibernetinio saugumo ekspertas R. Liubertas teigia, kad ir pats ne tik kompiuteryje, bet ir telefone naudoja skaitmeninius saugumo sprendimus: „Šiuo metu naudoju tik įmonės suteiktą mobilųjį įrenginį, kuriame realiu laiku veikia antivirusinė programa. Ne kartą naršant internete gavau įspėjamuosius pranešimus netgi apie lankomas lietuviškas interneto svetaines, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, yra blokuojamos dėl kompiuterinio viruso užkrato.“

Pasak eksperto, šie įspėjimai padėjo jam išvengti potencialių problemų. Tai tik dar kartą patvirtina, kad net ir gerai žinomos svetainės gali tapti kenkėjiškų atakų taikiniu, o ir kibernetinio saugumo ekspertai be papildomos pagalbos gali nenumatyti galimų grėsmių.

Antivirusinių programų funkcijos ir mitai

Remiantis IT saugumo kompanijos ESET telemetrijos duomenimis, fiksuojamiems Lietuvos regionui, matyti, kad mobiliuosiuose įrenginiuose plintantys virusai dažnai yra pritaikyti šnipinėti vartotojų veiklą, rodyti nepageidaujamas reklamas ar pasisavinti slaptažodžius.

Kibernetinio saugumo ekspertas R. Liubertas priduria, kad šiuolaikinės antivirusinės programos neapsiriboja vien apsauga nuo virusų – jos taip pat siūlo funkcijas, kurios gali būti itin naudingos kritinėse situacijose.

„Jeigu telefonas pametamas arba pavagiamas, antivirusinė programa suteikia galimybę jį užrakinti nuotoliniu būdu, nustatyti buvimo vietą ar ištrinti visus duomenis. Tai itin svarbu, kai įrenginyje laikoma jautri informacija“, – komentuoja ekspertas.

Dar viena naudinga funkcija – mokėjimų apsauga, neleidžianti kitoms programoms nuskaityti ekrane rodomos informacijos naudojantis finansinėmis programėlėmis. Antivirusinės taip pat gali blokuoti nepageidaujamus skambučius ir SMS žinutes, taip sumažindamos sukčiavimo riziką bei apsaugodamos nuo įkyrių reklamų.

Vis dar gajus įsitikinimas, kad telefonai yra saugesni už kompiuterius. „Tai nėra tiesa. Jei atsisiunčiame programas iš nepatikimų šaltinių ar naudojame nesaugias nuorodas, grėsmė yra reali“, – tvirtina IT srities žinovas.

Kitas mitas – kad antivirusinė sulėtina telefoną ar greičiau iškrauna bateriją. „Šiuolaikinės antivirusinės yra sukurtos taip, kad minimaliai veiktų telefono našumą. Be to, jos dažnai siūlo optimizavimo įrankius, kurie gali netgi pagerinti įrenginio veikimą“, – teigia R. Liubertas ir pataria renkantis antivirusinę atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Kaip išsirinkti tinkamą antivirusinę programą?

  1. Kenkėjiškų programų aptikimas. Pasirinkite antivirusinę programą, kuri turi aukštą kenkėjiškų programų aptikimo rodiklį, kad apsaugotumėte savo įrenginį nuo virusų, trojanų ir kitų grėsmių.
  2. Telefono našumas. Rinkitės antivirusinę programą, kuri minimaliai veikia telefono našumą ir nepaveikia įrenginio veikimo greičio.
  3. Vartotojo sąsaja. Pasirinkite antivirusinę programą su intuityvia vartotojo sąsaja, kad galėtumėte lengvai naršyti ir naudotis visomis jos funkcijomis.
  4. Papildomos funkcijos. Kai kurios programos siūlo papildomas funkcijas, tokias kaip tėvų kontrolė arba tinklo inspektorius, kuris leidžia nuskaityti įrenginius, prijungtus prie maršrutizatoriaus, ir patikrinti, ar nėra pažeidžiamumų.

R. Liubertas pataria nerizikuoti ir nenaudoti nemokamai siūlomų antivirusinių programų, nes jos dažnai neturi pilno funkcionalumo, naudoja daugiau įrenginio resursų, gali rinkti duomenis ir kelti papildomų grėsmių, todėl verta investuoti į mokamą versiją, užtikrinančią pilną apsaugą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Paslėptos „iPhone“ aplikacijos apie kurias, greičiausiai, nežinojote

„iPhone“ yra įdiegtos ir paslėptos aplikacijos, kurios veikia užkulisiuose ir filtruoja SMS žinutes, pasitiki (arba ne) kompiuteriais, tvarko mokėjimus, tikrina reklamų skelbimus ir atlieka kitus veiksmus. Aplikacijų bibliotekoje jų nerasite, tačiau yra gudrybių, kurias galite panaudoti norėdami naudoti kai kurias iš šių paslėptų aplikacijų.

Sužinokite, kaip išmaniajame telefone lengvai ir greitai užblokuoti erzinančias reklamas

„Android“ siūlo kelis būdus, kaip blokuoti arba apriboti reklamas savo prietaise. Štai kaip tai galite padaryti – bet tik jei pažadėsite, kad mūsų reklamos nebus blokuojamos.

Kai rodos, kad galva „neišneša“: kaip priimti sprendimus informaciniame triukšme?

Visame informacijos sraute greičiausiai jums iš tikrųjų reikalingos tik kelios žinutės, o visa kita – dažnai nėra aktualu. Kodėl informacinis triukšmas apsunkina sprendimų priėmimą? Kaip sumažinti informacijos kiekį išmaniajame telefone?

2025-01-21 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
2025-01-17 11:49
Paprasti triukai, kurie pagreitins jūsų „Android“ telefoną
2025-01-13 08:17
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku
2025-01-10 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
2025-01-09 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
2025-01-02 17:25
 Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną
2025-01-02 11:30
Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?
2024-12-30 08:20
Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta
2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
2024-12-10 20:14
Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų
2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama