Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 18 d. 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
Gruodžio 18 d. 17:28
KTU mokslininkas apie energetikos transformaciją: energijos perteklius gali būti kaupiamas ir miesto infrastruktūroje
Gruodžio 18 d. 14:39
Kalėdos – darbymetis sukčiams: kaip galime apsaugoti save?
Gruodžio 18 d. 11:39
Atsakingas dirbtinis intelektas: kas tai ir kodėl tai svarbu?
Gruodžio 18 d. 08:23
„LinkedIn“ atsirado vaizdo įrašų srautas: jau veikia ir Lietuvoje
Gruodžio 17 d. 20:33
Nustokite mokėti už papildomą vietą savo „Gmail“ paskyroje
Gruodžio 17 d. 17:54
„Samsung“ išmanieji taps dar saugesni: „One UI 7“ atnaujinimas patikimiau apsaugos nuo vagysčių ir nesaugių ryšio tinklų
Gruodžio 17 d. 14:16
Kaip pasirinkti „PlayStation 5“ valdymo pultelį, geriausiai tinkantį jūsų žaidimo stiliui?
Gruodžio 17 d. 11:51
„Kauno startuolių apdovanojimų 2024“ nugalėtojai – net ir susidūrę su griežta technologijų reguliacija turime neprarasti greičio
Gruodžio 17 d. 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika   | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau

Publikuota: 2024-12-18 20:22
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Lina Snarskienė
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

„Google“ sukurta ir prižiūrima platforma niekada nepasižymėjo kaip geriausiai apsaugota nuo piktavalių, o tai puikiai iliustruoja ir nuolatos pasirodanti informacija apie kenksmingas programėles ar žaidimus.

Mūsų telefonuose saugomos nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, bankininkystės duomenys – iš esmės visas mūsų gyvenimas. Tačiau jei nesate atsargūs, šis patogumas susijęs ir su rizika – kenkėjiškomis programomis. Kaip ir kompiuteriai, mūsų „Android“ telefonai yra jautrūs joms.

Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Šios fiktyvios, klastingos programos gali fone vartoti neįprastus duomenis, vogti asmeninius duomenis, apkrauti jūsų pagrindinį ekraną reklamomis ir net užgrobti jūsų įrenginį. Čia pateikiami įspėjamieji požymiai, kad jūsų „Android“ telefonas gali būti užkrėstas, todėl galėsite imtis reikiamų veiksmų ir apsaugoti savo brangią informaciją.

Reklaminė programinė įranga yra labiausiai paplitęs kenkėjiškų programų tipas. Įsivaizduokite, kad naršote mėgstamas nuotraukas ir „Instagram“ kanalą, transliuojate „YouTube“ vaizdo įrašą ir pasirodo įkyri reklama, visiškai nutraukianti jūsų srautą. Šie skelbimai gali varginti ir kelti raudoną vėliavą, kad jūsų „Android“ telefone yra kenkėjiškų programų.

Bakstelėjus įtartinas nuorodas arba apsilankius nepažįstamose svetainėse taip pat gali atsirasti nesibaigiančių erzinančių reklamų. Šiose svetainėse be jūsų žinios į telefoną gali būti įdiegta reklaminė programa arba kita kenkėjiška programinė įranga. Jei susiduriate su bet kuria iš šių problemų, laikas atlikti tolesnį tyrimą.

Kai lankotės neaiškiose svetainėse arba paspaudėte įtartinas nuorodas, galite netyčia atsisiųsti papildomų programėlių, dėl kurių nepagalvojote. Pagrindinė raudona vėliava ir neabejotinas patvirtinimas, kad jūsų „Android“ įrenginys užkrėstas kenkėjiška programine įranga.

Kai kurios aplikacijos būna susietos su kita programine įranga, įskaitant kenkėjiškas programas. Baisiausia tai, kad kai kurios pažangios kenkėjiškos programos gali įgyti administratoriaus prieigą prie jūsų įrenginio, todėl be jūsų sutikimo gali įdiegti kitus kenkėjiškas virusus.

Netikėtai aukšta prietaiso temperatūra ir akumuliatoriaus išsikrovimas

Normalu, kad ilgai įrašinėjant vaizdo įrašus ar žaidžiant žaidimus telefonas įkaista. Problema iškyla, kai jis pernelyg įkaista neveikiant kišenėje ar ant stalo. Tai taip pat gali būti kenkėjiškos programinės įrangos požymis.

Tokios fiktyvios programos ir failai dažnai veikia fone, sunaudodami neįprastai daug procesoriaus ir baterijos energijos. Dėl šios nuolatinės veiklos gali susidaryti pernelyg didelis šilumos kiekis, todėl prietaisas tampa neįprastai karštas. Kai kurių tipų kenkėjiškos programos atlieka daug išteklių reikalaujančias užduotis, pavyzdžiui, išgauna kriptovaliutas ir siunčia nepageidaujamas žinutes, iš esmės spausdamos telefono aparatinę įrangą iki galo ir sukeldamos aukštą temperatūrą.

Nors intensyvus naudojimas, pavyzdžiui, vaizdo įrašų įrašymas, GPS navigacija, ilgos žaidimų valandos ir fono atsisiuntimai, tikrai gali išsikrauti akumuliatorių, staigus ir nepaaiškinamas akumuliatoriaus veikimo trukmės sumažėjimas gali būti įspėjamasis kenkėjiškos programinės įrangos požymis. Galite patikrinti telefono akumuliatoriaus naudojimo statistiką, kad sužinotumėte, kurios programos naudoja daugiausiai energijos, ir pašalinti iš sąrašo nepažįstamas programas.

Dideli našumo sutrikimai

Iš savo galingų išmaniųjų telefonų tikimės sklandžios ir greitos reakcijos, tačiau kai jūsų įrenginys ima veikti iš niekur nieko, tai gali būti gana nemalonu. Šie našumo trikdžiai gali būti ženklas, kad kažkas negerai, o už kadro gali būti kalta kenkėjiška programinė įranga.

Kenkėjiška programinė įranga dažnai sunaudoja daug duomenų apdorojimo galios ir atminties, todėl sulėtėja veikimas, atsiranda atsilikimų ir kasdienis darbas tampa vangus. Tam tikrų tipų kenkėjiškos programos gali sutrikdyti esmines sistemos funkcijas, todėl pereiname prie šio punkto.

Nutraukti skambučiai ir neaiškūs ryšiai

Mes pasikliaujame savo telefonais, kad galėtume sklandžiai bendrauti, todėl gali būti gana nemalonu, kai skambučiai vis nutrūksta arba interneto ryšys nutrūksta be jokios priežasties. Kartais tai gali būti dėl vietinio operatoriaus serverio sutrikimų, tačiau jei pastebite tokių problemų dėsningumą, tai gali būti dėl kenkėjiškos programinės įrangos, manipuliuojančios telefono tinklo nustatymais.

Kenkėjiškos programinės įrangos operacijos fone gali naudoti tinklo išteklius, todėl sumažėja jūsų skambučiams internetu prieinamas pralaidumas. Dėl to gali kilti tokių problemų kaip garso vėlavimas, atsilikimas ir atsijungimai.

Sparčiai didėjantis duomenų suvartojimas

Ar telefono duomenų suvartojimas staiga šoktelėjo į viršų? Nors transliuojant 4K vaizdo įrašus, atsisiunčiant žaidimus ir didelius failus duomenys neabejotinai gali būti naudojami, nepaaiškinamas staigus duomenų naudojimo padidėjimas gali būti kenkėjiškos programinės įrangos veiklos požymis.

Tam tikros kenkėjiškos programos gali paversti jūsų telefoną šiukšlininku, kuris be jūsų žinios siunčia masinius el. laiškus ar žinutes. Tokia nepageidaujamų laiškų veikla sunaudoja daug duomenų. Kaip paaiškinau anksčiau, kai kurios kenkėjiškos programos gali naudoti telefono išteklius kriptovaliutų kasybai, taip sunaudodamos daug duomenų.

Nepaaiškinami mokesčiai telefono sąskaitoje

Nors sąskaitose gali pasitaikyti klaidų, nepaaiškinami mokesčiai taip pat gali būti kenkėjiškos programinės įrangos jūsų prietaise požymis. Kai kurios kenkėjiškos programos be jūsų žinios gali jums užsisakyti papildomas SMS paslaugas. Jos siunčia pasikartojančias žinutes, kurios gali akimirksniu padidinti jūsų mėnesio sąskaitą. Turite būti budrūs dėl pasikartojančių mokesčių už paslaugas, kurių sąmoningai neužsisakėte.

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų

Norėdami atsisiųsti programas ir žaidimus, visada turėtumėte naudotis oficialia „Google Play“ parduotuve. Venkite trečiųjų šalių parduotuvių ar svetainių, nes jose gali būti kenkėjiškomis programomis užkrėstų programų.

  • Būkite atsargūs bakstelėdami nežinomų siuntėjų nuorodas.
  • Nelieskite iššokančių reklamų ar pranešimų, net jei jie atrodo legitimūs.
  • Nuolat atnaujinkite įdiegtas programas ir sistemos operacinę sistemą.
  • Venkite viešųjų „Wi-Fi“ tinklų, nes jie gali būti nesaugūs, todėl jūsų prietaisas gali būti pažeidžiamas kenkėjiškų programų atakų.

Akivaizdūs „Android“ kenkėjiškos programinės įrangos infekcijos požymiai

Nustatę mūsų aptartus įspėjamuosius ženklus – lėtą veikimą, abejotinas programas, netikėtus mokesčius, reklaminius skydelius – galite imtis skubių veiksmų, kad apsaugotumėte savo įrenginį ir asmeninius duomenis. O jei įtariate, kad kenkėjiška programinė įranga jau įsiskverbė, nepanikuokite! Yra keletas būdų, kaip iš „Android“ telefono pašalinti kenkėjiškas programas ir virusus.


Telefonai.eu

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau

Mūsų telefonuose saugomos nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, bankininkystės duomenys – iš esmės visas mūsų gyvenimas. Tačiau jei nesate atsargūs, šis patogumas susijęs ir su rizika – kenkėjiškomis programomis. Kaip ir kompiuteriai, mūsų „Android“ telefonai yra jautrūs joms.

Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam – teigia viena patarlė. Kaip apsunkinti „iPhone“ aptikimo atjungimą, jei jį kartais pavogtų ar pamestumėte?

Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų

RRT kasmet suteikia tūkstančius konsultacijų vartotojams ir sprendžia jų ginčus su paslaugų teikėjais, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio operatoriais ar pašto paslaugas teikiančiomis organizacijomis. Atsižvelgdami į konkrečius atvejus, RRT ekspertai išskyrė tris pasitaikančias klaidas, kurios vartotojams gali kainuoti ir tūkstančius eurų.

2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
2024-10-27 16:36
„iPhone“ ir „iPad“ jau galima valdyti lietuvių kalba: nustatyti – labai paprasta
2024-10-14 20:39
Patikrinkite kokią jūsų „iPhone“ esančią informaciją mato kiti žmonės
2024-10-03 08:28
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Paskolos internetu – Bigbank

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama