Išmanieji telefonai eilę metų turi vieną didelę problemą, ir tai yra jų baterijos. Dažnas mūsų skundžiasi dėl per trumpo jos tarnavimo laikotarpio, taip pat labai dažna frazė yra „nebelaiko baterija“. Sunku būtų nuginčyti faktą, kad daugelis mūsų norėtų turėti išmanųjį, kurį įkrauti pakaktų kartą į savaitę ar dar rečiau.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Ir nors gamintojai jau kuris laikas siūlo itin sparčias telefonų baterijų įkrovimo galimybes, tačiau yra nemažai faktorių, kuriais turėtumėme pasirūpinti ir mes patys.
Savo išmaniojo telefono akumuliatoriaus veikimo laiko pagerinimas gali būti labai svarbus, ypač jei prietaisu naudojatės visą dieną. Pateikiame paprastų nustatymų pakeitimų, kurie gali padėti baterijai veikti užtikrinčiau – padidinkite „Android“ akumuliatoriaus veikimo laiką.
Sumažinkite ekrano ryškumą
Ekranas yra vienas didžiausių akumuliatoriaus eikvotojų. Sumažinus ryškumą arba naudojant prisitaikantįjį ryškumą galima gerokai padėti telefonui ilgiau veikti neprarandant per daug matomumo.
Naudokite tamsųjį režimą
Jei jūsų telefone yra OLED ekranas, perjungę tamsųjį režimą galite sutaupyti daug energijos. Tamsiuoju režimu juodi pikseliai iš esmės išjungiami, todėl sumažėja akumuliatoriaus apkrova.
Išjunkite nenaudojamas jungtis
Tokios funkcijos, kaip „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir GPS, kai jos paliekamos įjungtos, eikvoja akumuliatorių. Jei jų nenaudojate, geriausia jas išjungti. Tai neleis telefonui nuolat ieškoti tinklų ir įrenginių.
Apribokite foninę programėlių veiklą
Kai kurios programėlės veikia fone, eikvodamos baterijos energiją. Eikite į telefono nustatymus ir apribokite foninę programėlių, kurių nereikia, kad jos veiktų visą laiką, veiklą. Patikrinkite, kurios aplikacijos naudoja daugiausiai akumuliatoriaus energijos, ir pakoreguokite jų nustatymus.
Išjunkite nuolat įjungtą ekraną
Visada įjungtame ekrane rodomas laikas ir pranešimai net tada, kai telefonas yra užrakintas. Nors ir naudingas, jis naudoja nedidelį, bet nuolatinį energijos kiekį. Jo išjungimas gali padėti prailginti akumuliatoriaus veikimo laiką.
Sumažinkite programėlių pranešimų skaičių
Pranešimai gali dažnai žadinti telefoną ir taip, žinoma, naudoti akumuliatoriaus energiją. Išjunkite pranešimus programėlėms, kurios nėra būtinos, kad telefonas be reikalo neįsijungtų.
Sutrumpinkite ekrano laiką
Nustatę trumpesnį ekrano išjungimo laiką, padėsite taupyti bateriją. Tinkama trukmė yra maždaug nuo 30 sekundžių iki vienos minutės.
Naudokite baterijos taupymo režimą
Kai akumuliatorius išsikrauna, įjunkite baterijos taupymo režimą. Jis apriboja foninę veiklą ir sumažina našumą, kad akumuliatorius veiktų ilgiau, kol galėsite jį įkrauti.
Išjunkite vibraciją ir grįžtamąjį ryšį
Vibracija naudoja daugiau energijos nei standartiniai pranešimų garsai. Išjungę vibraciją skambučiams ir klaviatūros grįžtamąjį ryšį, galite taupyti baterijos veikimo laiką.
Valdykite vietos nustatymo paslaugas
Programėlės, kurios nuolat tikrina jūsų buvimo vietą, gali išeikvoti bateriją. Pakeiskite buvimo vietos nustatymo nustatymus į „tik naudojantis programėle“ arba išjunkite juos aplikacijoms, kurioms nereikia prieigos prie buvimo vietos.
Pašalinkite nenaudojamas programas
Nenaudojamos programėlės gali paleisti foninius procesus, kurie vartoja energiją. Pašalinus šias aplikacijas, telefonas gali veikti efektyviau.
Išbandykite „Lite“ programų versijas
Populiarių programėlių, tokių kaip „Facebook“ ar „Messenger“, „Lite“ versijos sukurtos taip, kad naudotų mažiau energijos ir duomenų. Perėjimas prie jų gali padėti taupyti akumuliatoriaus energiją.
Sureguliavę šiuos nustatymus, galite daugiau išnaudoti savo išmaniojo telefono bateriją, sumažinti dažno įkrovimo poreikį ir užtikrinti, kad telefonas veiktų ilgiau visą dieną.