Atostogos – tai puiki proga kurti ryšį su artimaisiais ir atsipalaiduoti nuo kasdienybės. Vis dėlto, kelionėse yra nemaža tikimybė susidurti su skaitmeninėmis atakomis, nes žmonės labiau atsipalaiduoja ir naršydami internete būna mažiau budrūs. Tad toliau pasidalinsime keliais saugumo patarimais, kurie leis išvengti duomenų vagystės atostogų metu.
Asociatyvi nuotr.
Būkite atidūs, prie kokio interneto ryšio prisijungiate
Prisijungdami kavinėse ar restoranuose prie nemokamo belaidžio ryšio, šį sukūręs asmuo gali fiksuoti visą tarp jūsų įrenginio ir interneto erdvės judantį srautą. Tokiu būdu galima sužinoti ne tik IP adresą, bet ir įvairių prisijungimų ar mokėjimų duomenis. Tad siekiant išvengti skaudžių pasekmių, reikėtų vengti jungimosi prie nežinomo WiFi tinklo.
Išjunkite automatinius prisijungimus
Automatinis prisijungimas prie belaidžio interneto ryšio ar Bluetooth funkcijos nėra saugios. Dėl to, pavyzdžiui, prabangios ar pigios kelionės į Egiptą metu, šias funkcijas vertėtų išjungti. Jeigu paliksite visas šias funkcijas, suteiksite galimybę sukčiams jus šnipinėti, siųsti kenkėjiškas programas ar net pasisavinti svarbius duomenis. Žinoma, daugelyje viešbučių interneto ryšys yra saugus, todėl grįžę po ekskursijos, galite drąsiai jungtis. Vis dėlto, jeigu jaučiatės nedrąsiai, galite iš anksto paskaityti atsiliepimų iš anksčiau viešbutyje apsistojusių turistų.
Aktyvuokite kelių veiksnių autentifikavimą
Kelių faktorių autentifikavimas suteikia papildomą apsaugą, nes vartotojo autentifikavimui reikia daugiau nei vieno tapatybės patvirtinimo būdo. Šiuo atveju, jeigu sukčiai sužinotų jūsų slaptažodį, prireiktų dar vieno patvirtinimo, kurio jie negalėtų pateikti. Šią funkciją įjungti nėra sudėtinga ir jos aktyvavimas trunka vos kelias minutes. Tereikia pasirinkti vieną iš kelių tapatybės patvirtinimo būdų: gaunant prisijungimo kodą SMS žinute arba el. paštu ar per specialią autentifikavimo programėlę.
Kurkite stiprius slaptažodžius
Galiausiai, kurdami prisijungimo slaptažodžius, naudokite tiek didžiąsias raides, tiek skaičius, tiek specialius simbolius. Be to, kurdami skirtingas paskyras, kurkite ir skirtingus slaptažodžius bei reguliariai šiuos keiskite. Geriausia keisti kas 3–4 mėnesius, o vasaros metu – prieš išvykstant atostogauti. Tokiu būdu užkirsite kelią kibernetiniams nusikaltėliams, kurie gali pasisavinti jūsų duomenis.
Atsižvelgę į aukščiau pateiktus patarimus, išvengsite duomenų pasisavinimo ir užkirsite kelią sukčiams patekti į, pavyzdžiui, socialinius tinklus. Svarbiausia prieš atostogas pakeisti slaptažodžius, įjungti kelių faktorių autentifikavimą ir automatinius prisijungimus prie belaidžio ryšio. Tad galėsite atsipalaiduoti, mėgautis artimųjų kompanija ir kurti neįkainojamus atostogų prisiminimus, kad ir kur bebūtumėte.