Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 16 d. 20:19
Kaip „AirPods“, „AirPods Pro“ ir „AirPods Max“ atstatyti gamyklinius nustatymus
Rugsėjo 16 d. 17:30
Geriausi pavyzdžiai, kaip dirbtinis intelektas jau dabar valdo mūsų gyvenimus
Rugsėjo 16 d. 14:32
„Sakalo akis“ – naujas analitikos vystymo projektas kovai su hibridinėmis grėsmėmis ir organizuotu nusikalstamumu
Rugsėjo 16 d. 11:21
Svarbiausi momentai iš „Gurtam DevConf 2024“
Rugsėjo 16 d. 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
Rugsėjo 15 d. 17:35
Parodoje „IFA 2024“ LG pristatė naują energijos efektyvumu pasižyminčią prietaisų liniją
Rugsėjo 15 d. 13:29
Tarptautinės teisės ekspertas apie DI reguliavimą: nieko nedaryti nėra išeitis
Rugsėjo 15 d. 09:19
Neliko nemokamų stotelių, bet ne būdų sutaupyti:koks elektromobilio įkrovimo būdas – pigiausias
Rugsėjo 14 d. 17:23
2 mln. eurų investicija globaliam skaitmeninės tapatybės produkto kūrimui
Rugsėjo 14 d. 13:32
„Vilnius Tech“ mokslininkų sukurti DI įrankiai pritaikyti versle: planuose – analogų neturintis sprendimas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Gali būti, kad dalinatės savo buvimo vieta to nežinodami: patarė, kaip išlikti saugiems

Publikuota: 2023-11-06 19:20
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jūsų įrenginiai ir juose esančios programėlės gali paprašyti pasidalinti savo lokacija. Dažniausiai to reikia tam, kad tiksliau veiktų tam tikros funkcijos, pavyzdžiui, orų prognozės ar žemėlapiai. Tačiau kai kuriose nesaugiose programėlėse ar tinklalapiuose veikiantys kibernetiniai sukčiai jūsų buvimo vietą gali panaudoti ir ne tokiems geriems tikslams. Donato Drakicko, „Tele2“ produkto vadovo, teigimu, nuolat dalintis savo lokacija nepatartina, o norint šią funkciją išjungti svarbu žinoti kelias taisykles.

Gali būti, kad dalinatės savo buvimo vieta to nežinodami: patarė, kaip išlikti saugiems
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Visų pirma, svarbu suprasti, kad dalintis savo buvimo vieta savaime nėra blogas dalykas. Pagal jūsų lokaciją išmanusis telefonas gali pranešti orus, parekomenduoti jums patinkančius restoranus, padėti rasti pamestą prietaisą ar rodyti personalizuotą reklamą. Tačiau jei savo buvimo vieta dalinatės su nesaugiomis programėlėmis ar interneto svetainėmis, tai gali sukelti ir rimtų kibernetinių grėsmių“, – sako Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas.

Buvimo vietą nustato keliais būdais

Galbūt pažįstama situacija, kad įrenginyje išjungėte buvimo vietos sekimo funkciją, tačiau žemėlapių programėlėje vis tiek rodoma jūsų lokacija? Tam gali būti net keli paaiškinimai. Pasak D. Drakicko, davus leidimą, išmanieji įrenginiai buvimo vietą stebi keliais būdais – ją gali stebėti tiek pats įrenginys, tiek programėlės, tiek lankomos interneto svetainės.

„Pavyzdžiui, išjungėte buvimo vietos sekimą telefone, bet palikote šią funkciją įjungtą planšetiniame kompiuteryje. Arba jūsų nešiojamasis kompiuteris fone stebi, kur esate, nors manėte, kad jame naudojamose programėlėse šią funkciją išjungėte. Jei norite visiškai išjungti arba vėl įjungti buvimo vietos sekimą, turite atsižvelgti į visus šiuos skirtingus lokacijos stebėjimo būdus“, – sako ekspertas.

Jis priduria, kad kol su daugeliu įrenginių dalintis savo buvimo vieta yra saugu, lankantis nesaugiuose tinklalapiuose ar nepatikrintose programėlėse lokacijos stebėjimu gali pasinaudoti programišiai: „Saugiau būtų duomenų apie savo buvimo vietą nesaugoti. Surinkę tokius duomenis iš nesaugių svetainių ar programėlių, jais gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai. Jie pasitelkia vadinamąją socialinę inžineriją ir surenka visą informaciją apie asmenį, kad galėtų juo apsimesti arba sukurti į jį nutaikytus internetinės apgavystės metodus.“

Kaip išjungti sekimo funkciją?

Anot D. Drakicko, paprasčiau valdyti visus įrenginius gali „Google“ paskyrų naudotojai. Jie turėtų naršyklėje atsidaryti paskyros nustatymus, pasirinkti skiltį „Data and Privacy“ bei „Location History“. Šioje skiltyje pasirinkus „Devices on This Account“ galima matyti visus įrenginius, kurių judėjimas iš vienos vietos į kitą fiksuojamas „Google“ paskyroje.

Norint išjungti šią funkciją, reikia spausti „Turn Off“, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į kelis įspėjimus patvirtinimo lange. Net ir išjungus sekimą, buvimo vieta vis tiek gali būti registruojama jūsų mobiliuosiuose įrenginiuose, paslaugoje „Find My Device“, padedančioje rasti pamestą išmanųjį, ir „Google Maps“ žemėlapiuose. Be to, „Data and Privacy“ skiltyje taip pat galima rasti „People and Sharing“ parinktį, kurioje galima tvarkyti buvimo vietos bendrinimo funkciją ir nustatyti, kurie kontaktai gali matyti jūsų buvimo vietą.

„Pakeitę „Google“ paskyros nustatymus, imkitės savo išmaniųjų įrenginių. Vietos sekimo nustatymai „Android“ išmaniuosiuose telefonuose šiek tiek skiriasi priklausomai nuo telefono gamintojo, tačiau meniu ir instrukcijos iš esmės yra panašios. Būtinai atkreipkite dėmesį, ar leidžiate visoms savo programėlėms žinoti, kur esate visą laiką, ar tik tada, kai naudojatės programėle“, – pataria D. Drakickas.

Jo teigimu, „iOS“ sistemoje veiksmai taip pat panašūs. Nustatymuose reikėtų rinktis „Privacy & Security“, tuomet spausti „Location Services“ ir rinktis „Turn Off“ – taip bus išjungtas telefono ir visų jame esančių programėlių buvimo vietos stebėjimas. Jei nuspręsite palikti šią funkciją įjungtą, apačioje esančiame sąraše galėsite valdyti atskirų programėlių prieigą prie jūsų buvimo vietos. Kaip ir „Android“ įrenginiuose, galite apriboti, kad programėlės žinotų jūsų buvimo vietą tik tada, kai jomis naudojatės.

Nepamirškite ir kompiuterių

Jūsų buvimo vietą seka ir nešiojamieji kompiuteriai, tad vertėtų sekimo nustatymus peržiūrėti ir šiuose įrenginiuose. „Windows“ sistemoje reikėtų nustatymuose pasirinkti „Privacy & Security“ ir „Location“. Čia galima išjungti buvimo vietos stebėjimą atskiroms programoms arba išjungti jį visam kompiuteriui. Tame pačiame ekrane galima pamatyti programas, kurios sekė jūsų buvimo vietą bei ištrinti jų sąrašą „Location History“ skiltyje paspaudžiant „Clear“.

„MacOS“ sistemoje reikėtų nustatymuose spausti „Privacy & Security“, tuomet „Location Services“. Kaip ir „Windows“ sistemoje, čia galima rasti jungiklius atskiroms programoms, taip pat visam kompiuteriui. Jei šiame ekrane šalia „System Services“ spustelėsite „Details“, galėsite išvalyti „Apple“ išsaugotą lankytų vietų sąrašą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Į gatves grįžta rudens tamsa: kaip išmanusis gali padėti gintis nuo užpuolikų?

Neapšviesti daugiabučių kiemai, ištuštėję parkai ir neapsaugotos viešojo transporto stotelės kelia nerimą ir patiems drąsiausiesiems, jau nekalbant apie iš būrelių grįžtančius vaikus. Tokiais atvejais efektyvia asmeninės apsaugos priemone tampa mūsų išmanusis, kuris kartu su specialioms programėlėmis, gali išvaduoti iš pačių netikėčiausių gatvėse tykančių pavojų.

Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?

Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas ratas, vedantis tiesiai į nemigą. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir laikrodžiai turi įrankius, reikalingus sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir stebėti, kiek gilus yra jūsų miegas. Ekspertas rekomenduoja keletą funkcijų, kurios padės jums nusiraminti, nutildyti pranešimus.

Kaip savo žinutes papildyti kombinuotais emoji paveikslėliais

„iPhone“ naudotojai savo žinutes mėgstantys papildyti emoji paveikslėliais, ko gero nudžiugs sužinoję, kad emoji įvairovę galima padidinti tiesiog juos kombinuojant tarpusavyje ir nereikia nieko diegti papildomai.

2024-09-08 17:48
Telefonas – darbo, bet skambučiai – mamai? Specialistė paaiškino, ko nedaryti su darbo telefonu
2024-09-02 14:16
Telefono numeris gali būti jautresnė informacija nei galima įsivaizduoti: 5 patarimai, kaip išvengti žalos
2024-08-14 09:12
Apsaugokite savo telefoną nuo virusų
2024-08-13 15:32
Atlikę šiuos paprastus žingsnius pagerinsite „Wi-Fi“ ryšį savo name
2024-08-13 09:12
Pastebėjote, jog sukčiai turi jūsų telefono numerį ar el. paštą? Štai, ką turėtumėte padaryti nedelsiant
2024-08-12 20:20
Telefonas vaikui: būtinybė ar prabanga? Patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį
2024-08-12 11:25
10 patikrintų patarimų norintiems sukurti GPS sekimo verslą
2024-07-31 14:42
Kelionėse lietuviai gali išleisti iki 450 Eur už gigabaitą interneto. Kaip išvengti tokių išlaidų?
2024-07-31 11:46
Kas gali susilpninti ryšį namuose?
2024-07-29 17:03
Kaip padidinti „iPhone 13“ baterijos tarnavimo laiką?
2024-07-24 11:04
Kodėl verta rinktis naudotus telefonus iš Banknote.lt?
2024-07-22 09:38
Kaip nurodyti „Siri“ perskaityti „iPhone“ gautus pranešimus keliomis kalbomis
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama