Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 28 d. 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (2)
Gruodžio 27 d. 17:47
Lietuvos inovacijos 2024-aisiais: informacinių ir ryšių technologijų proveržis bei sustiprėjusi startuolių ekosistema
Gruodžio 27 d. 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Vasaros iššūkiai išmaniesiems: saugokime naudojamus, nekaupkime nereikalingų

Publikuota: 2023-06-23 08:20
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Vasaros iššūkiai išmaniesiems: saugokime naudojamus, nekaupkime nereikalingų
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Vasara – metas, kai norisi pagyventi labiau atsipalaidavus ar pakeliauti, kuriam laikui palikus bent dalį rūpesčių. Vis dėlto bent vieno rūpesčio išvengti nepavyks, jei tik nenorime prisidaryti tikrų bėdų: savo išmanųjį turėsime pasaugoti. Specialistai atkreipia dėmesį, kad išmanusis, deja, yra lengvai pažeidžiamas daiktas – netgi įvairios apsaugos priemonės nepadės visiškai išvengti pažeidimų. Jie gali sutrikdyti gražius vasaros planus ir kai kuriais atvejais, deja, didės ir sparčiai augančių elektronikos atliekų kiekis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Numetus – ne visi pažeidimai matomi

„Šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra gana lengvai pažeidžiami – netyčia įrenginį numetus gali skilti ne tik ekranas, bet ir nugarėlė, kuri pagaminta iš stiklo, ar telefone įmontuota vaizdo kamera. Išorinė telefonų apsauga, tokia kaip specialūs dėklai ar apsauginiai stikliukai, visiškai telefono nuo dužimo neapsaugo. Vis dėlto, jei norite išmaniaisiais įrenginiais naudotis ilgiau, tokiomis priemonėmis pasirūpinti verta, tai padeda sumažinti žalą telefonui nukritus, apsaugo nuo įbrėžimų“, – aiškina Evaldas Viselga, „Tele2“ įrenginių serviso „Smart Master“ vadovas.

Jis taip pat pataria, kad renkantis naują telefono dėklą derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jo kampai būtų papildomai sutvirtinti. Apsauginis stikliukas gali padėti apsaugoti smūgiams jautriausią telefonų vietą – ekranus. Plonas stiklo sluoksnis apsaugo ekraną nuo įbrėžimų ir suteikia papildomo saugumo netyčia numetus telefoną. Jeigu jūsų darbas susijęs su didesne rizika pažeisti išmanųjį įrenginį (pvz., statybų aikštelėje), rekomenduojama rinktis „rugged“ telefonus, kurie pasižymi atsparumu vandeniui, dulkėms, smūgiams.

E. Vaselga atkreipia dėmesį, kad nukritus telefonui, pažeidimai dažniausiai būna matomi plika akimi: skilęs telefono ekranas arba nugarėlė, gali būti pažeista ir telefone įmontuota vaizdo kamera. Vis dėlto nuo smūgio gali būti sugadinti ir nematomi vidiniai įrenginio komponentai, kurių tvarkymas – sudėtingesnis.

Neskubėkite išmesti, jei galima taisyti

Jei telefonas sudužo, tai nebūtinai reiškia, kad teks su juo atsisveikinti. Daugelis gedimų yra sutaisoma. Geriausia tai atlikti autorizuotame įrenginių servise – tada telefonas taisomas laikantis visų gamintojo reikalavimų, naudojamos originalios detalės, net ir po taisymo lieka galioti gamintojo suteikta garantija. Idealu, jei įrenginys yra apdraustas – gedimo atveju telefono komponentai bus sutvarkyti arba pakeisti naujais, o jūs apsisaugosite nuo netikėtų didelių išlaidų, reikės sumokėti tik besąlyginę išskaitą.

Vasarą telefonams pavojų kelia saulė. Telefoną palikus tiesioginiuose saulės spinduliuose, didelė šiluma gali paveikti telefono vidaus komponentus, ypač bateriją, o taip pat ir ekraną – gali išblukti spalvos. Kai kuriais atvejais pakaks pakeisti tam tikrus komponentus, tačiau ne visi pažeidimai yra pataisomi. Deja, papildomos apsaugos nuo saulės gamintojai nevysto. Tad geriausia apsauga nuo perkaitimo – telefoną laikyti pavėsyje. Tiesa, kai kuriuose šiuolaikiniuose modeliuose ant ekrano atsiranda pranešimas, kad telefonas per daug įkaito ir raginama juo nesinaudoti, kol įrenginys neatvės iki normalios temperatūros.

Kai telefonas nebesutaisomas, telefonus gamintojas neretai keičia naujais. Autorizuotame servise seni telefonai ir jų detalės yra kruopščiai išrūšiuojami, atiduodami perdirbti, o kai kurie komponentai – panaudojami antrą kartą.

Nebenaudojami telefonai – planetos turtas

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė atkreipia dėmesį, kad mobiliųjų telefonų atliekos yra priskiriamos dažniausiai šalinamų elektronikos atliekų kategorijai, o Tarptautinio elektros ir elektroninės įrangos atliekų forumo (WEEE) skaičiavimu, pernai visame pasaulyje atliekomis tapo apie 5,3 milijardo mobiliųjų telefonų. Tai nutinka ir dėl to, kad žmonės mėgsta keisti senus telefonus į naujus, o neretai vengia rūpesčių, susijusių su taisymu. Dar blogiau, kai nebereikalingi telefonai tiesiog kaupiami namuose.

„Visame pasaulyje, skaičiuojama, yra apie 16 milijardų mobiliųjų telefonų, o Europoje beveik trečdalis jų nebenaudojami. Daugybė žmonių nesusimąsto, kad jiems nebereikalingi telefonai iš tiesų turi didelę vertę. Kai kurie vis dar galėtų būti naudojami juos pataisius arba perdavus juos asmenims, kuriems šie prietaisai tikrai praverstų. Ir net tada, kai telefonas yra nebepataisomas, iš jo būtų išgaunamas varis ar jo baterijoje esantis kobaltas ir kiti elementai. Jei jų neišgauname iš elektronikos atliekų, tenka kasti iš Žemės gelmių, o juk šie ištekliai nėra nesibaigiantys“, – pastebi L. Jurevičienė.

Ji primena, kad kiekvienais metais pasaulyje elektronikos atliekų susidaro daugiau kaip 50 mln. tonų per metus, o mobiliųjų telefonų ir laiką rodančių ekranų atliekų dalis šiame kiekyje siekia net 13 proc. Nuo 2010 iki 2019 m. elektronikos atliekų kiekis išaugo maždaug 60 proc., o augimo tempai nemažėja. Skaičiuojama, kad 2030 m. elektronikos atliekų kiekis pasaulyje išaugs iki daugiau kaip 74 mln. tonų per metus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau

Mūsų telefonuose saugomos nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, bankininkystės duomenys – iš esmės visas mūsų gyvenimas. Tačiau jei nesate atsargūs, šis patogumas susijęs ir su rizika – kenkėjiškomis programomis. Kaip ir kompiuteriai, mūsų „Android“ telefonai yra jautrūs joms.

Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam – teigia viena patarlė. Kaip apsunkinti „iPhone“ aptikimo atjungimą, jei jį kartais pavogtų ar pamestumėte?

Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų

RRT kasmet suteikia tūkstančius konsultacijų vartotojams ir sprendžia jų ginčus su paslaugų teikėjais, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio operatoriais ar pašto paslaugas teikiančiomis organizacijomis. Atsižvelgdami į konkrečius atvejus, RRT ekspertai išskyrė tris pasitaikančias klaidas, kurios vartotojams gali kainuoti ir tūkstančius eurų.

2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
2024-10-27 16:36
„iPhone“ ir „iPad“ jau galima valdyti lietuvių kalba: nustatyti – labai paprasta
2024-10-14 20:39
Patikrinkite kokią jūsų „iPhone“ esančią informaciją mato kiti žmonės
2024-10-03 08:28
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama