Dažnai savo „iPhone“ prijungiame prie „WiFi“ tinklo, nesvarbu, ar tai darbas, ar pramoga. Prie „WiFi“ prisijungiame savo ir draugų namuose, kavinėse, restoranuose, oro uostuose ir bibliotekose, tačiau esant tiek daug tinklų, neįmanoma atsiminti visų šių slaptažodžių. Tiesą sakant dėka to jog jie automatiškai išsaugomi nustatymuose prisiminti ir nereikia. Tačiau būna atvejų, kai pavyzdžiui draugai ateina į svečius ir nori prisijungti prie jūsų „WiFi“, o jūs nepamenate slaptažodžio, o kaip jį gali prisiminti jei tai ilgiausia skaičių, raidžių ir simbolių „dešra“. Jos neprisiminsi net jei ir tik ką ją įvedei*.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Kaip pažiūrėti Wi-Fi tinklo, prie kurio šiuo metu esate prisijungę, slaptažodį
Šis metodas leidžia peržiūrėti „Wi-Fi“ tinklo, prie kurio esate prisijungę šiuo metu arba prie kurio prisijungėte anksčiau, slaptažodį ir esate tiek arti šio „WiFi“, kad jis rodomas pasiekiamų „WiFi“ tinklų parinktyse.
Jei atitinkate šiuos reikalavimus, eikite į Settings → Wi-Fi → suraskite „Wi-Fi“ tinklą, kuriam norite sužinoti slaptažodį ir bakstelėkite informacijos piktogramą. Tada bakstelėkite Password ir naudokite „Face ID“, „Touch ID“ arba įveskite savo prieigos kodą, kad peržiūrėtumėte „Wi-Fi“ tinklo slaptažodį. Galiausiai, jei reikia, paspauskite „Copy“, kad išsaugotumėte slaptažodį iškarpinėje.
Tačiau, kaip minėta, tai veikia tik „Wi-Fi“ tinklams, prie kurių šiuo metu esate prisijungę arba šalia kurių esate.
Visi išsaugoti Wi-Fi slaptažodžiai
Jei norite peržiūrėti kiekvieną išsaugotą „Wi-Fi“ slaptažodį „iPhone“, eikite į Settings → WiFi ir bakstelėkite mygtuką Edit viršutiniame dešiniajame kampe. Jūsų žinomų tinklų arba kiekvieno atskiro „Wi-Fi“ tinklo, prie kurio kada nors prisijungėte, sąrašas bus rodomas surūšiuojant įrašus abėcėlės tvarka.
Norėdami peržiūrėti slaptažodį, bakstelėkite informacijos piktogramą , tada spustelėkite Password.
* Kai kurie piliečiai slaptažodžius (ir nebūtinai „WiFi“ tinklams) sukuria tokius… pvz. Andrius1234 ar zuikis16, bet prie tokių „WiFi“ geriau išvis nesijungti, nes gali būti, kad ten jau sėdi koks nors išmanesnis kaimynas. Jei jau būtinai reikia prisijungti prie tokio „WiFi“ tinklo, pavyzdžiui tam, kad prieitumėte prie savo namuose esančių serverių — būtinai naudokite VPN.