Nuo pat savo pasirodymo telefonų rinkoje „iPhone“ buvo pramintas aukščiausios klasės išmaniuoju. Tačiau ir šiam telefonui, kaip ir bet kuriam kitam įrenginiui, reikalinga priežiūra. „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius atkreipia dėmesį į pagrindines klaidas, kurias daro beveik visi „iPhone“ savininkai.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
„iPhone“ iki šiol yra apipintas mitais, kad per greitai išsikrauna, po kiek laiko ima strigti. Iš tiesų visų šių nesklandumų galima išvengti. Tinkamai prižiūrimas „iPhone“ turėtų tarnauti 4–5 metus,“ – paaiškina A. Lukošius.
Reikia tinkamai prižiūrėti telefono bateriją
Naujas „iPhone“ telefonas turi visas naujausias funkcijas ir ilgai tarnaujančią bateriją. Su laiku jos efektyvumas mažėja – tada telefonas veikia lėčiau, tenka jį dažniau krauti, pradeda strigti kai kurios funkcijos. Kai taip nutinka, daugelis žmonių skuba keisti telefoną nauju, tačiau A. Lukošius pataria neskubėti.
Norint ilgiau išsaugoti telefoną reikia pradėti tausoti jo bateriją
Gerai funkcionuojanti „iPhone“ baterija turėtų veikti nuo 10 iki 17 val. Norint kuo ilgiau bateriją išlaikyti gyvybinga, vertėtų kiekvieną kartą įkrauti telefoną tik iki 80 proc., nepalikti „Bluetooth“ ir kitų funkcijų įjungtų, kai jos nenaudojamos, sumažinti ekrano ryškumą ir reguliariai įjungti baterijos taupymo režimą.
Kai prireikia dažniau krauti telefoną ir jis netikėtai išsijunginėja, nustatymuose reikėtų patikrinti baterijos galingumą. Tai galima padaryti labai paprastai. Tereikia nueiti į telefono nustatymus (angl. „Settings“), paspausti mygtuką su baterija (angl. „Battery“) ir tuomet tikrinti baterijos galingumą paspaudus mygtuką „Battery Health“. Jeigu jis nesiekia 80 proc., bateriją reikia keisti.
Programėlės turi būti uždaromos
„iPhone“ telefonuose lengvai ir greitai galima pereiti nuo vienos programėlės prie kitos. Daugelis žmonių pamiršta tai, kad jas reikia uždaryti. Reguliariai išjungiamos telefono programėlės pagreitina telefono darbą, atlaisvina jo atmintį.
Uždaryti įjungtas programėles visai nesudėtinga. Tereikia brūkštelti pradžios mygtuką, kuris parodys, kurios programėlės telefone yra aktyvios, ir braukti jas aukštyn. Naujausiuose „iPhone“ telefonuose, kurie nebeturi pagrindinio mygtuko, reikia braukti nuo ekrano apačios į viršų.
Prisijungus prie „Wi-Fi“ tinklo nereikia palikti įjungtų mobiliųjų duomenų
Tie „iPhone“ telefono savininkai, kurie turi yra įsigiję neribotą arba labai didelį mobiliųjų duomenų kiekį, turi įprotį visuomet palikti mobiliuosius duomenis įjungtus. Nors tai patogi ir greita prieiga prie interneto, mobilieji duomenys turėtų būti išjungiami, kai yra galimybė prisijungti prie „Wi-Fi“ tinklo. Kai telefone įjungti mobilieji duomenys kartu su „Wi-Fi“, iškart padidėja mobiliųjų duomenų sąnaudos, o tai eikvoja ir alina telefono bateriją.
Prisijungus prie „Wi-Fi“ tinklo greičiau siunčiasi programėlės, automatiškai atliekami kai kurie atnaujinimai, nepertraukiamai vyksta atsarginių „iCloud“ kopijų kūrimas.
Telefonui reikalingas perkrovimas
A. Lukošius sako, kad kartas nuo karto sveika duoti savo telefonui pailsėti ir jį kuriam laikui išjungti. Perkrovus telefoną išvalomos visos jame per dieną atidarytos ir neišjungtos programos, telefono baterija neišsenka taip greitai. Taigi, jeigu telefonas kasdien perkraunamas, jis apsaugomas nuo per greito susidėvėjimo.
Telefonui reikalingi reguliarūs atnaujinimai
„Iphone“ vartotojai gali patvirtinti, kad apie atnaujinimus telefone įspėja pranešimai. Nors atnaujinti telefono nustatymus atrodo kaip varginantis ir ilgai užtrunkantis procesas, A. Lukošiaus teigimu, reguliariai atnaujinti telefoną labai svarbu, nes telefonas apsaugomas nuo įsilaužėlių, kenkėjiškų programų, nusidėvėjimo.