Sudėtingos oro sąlygos žiemą kelia įvairiausių iššūkių – didelis snygis, pūgos ir kitos stichijos gali sutrikdyti įprastą gyvenimo ritmą. Dėl stingdančio šalčio, smarkaus vėjo ar gausaus sniego gali nutrūkti elektros tiekimas, tad tokiu atveju tampa sudėtinga įkrauti įrenginius bei susisiekti su artimaisiais. Susipažinkite su paprastomis taisyklėmis, kaip šiems žiemos išbandymams pasiruošti iš anksto.
Asociatyvi nuotrauka – „Pexels“.
Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, žiemos stichijos gali sukelti nemenkų sunkumų, todėl svarbu pasirūpinti išmaniųjų įrenginių įkrovimu ir veikimu, dar prieš joms užklumpant.
Įkraukite įrenginius
Sužinojus apie artėjančias sudėtingas oro sąlygas reikėtų pilnai įkrauti savo turimus išmaniuosius įrenginius: ne tik telefoną, bet ir kompiuterį ar planšetę. Nutrūkus elektros tiekimui neturėsite galimybės to padaryti, tad svarbu šiuo žingsniu pasirūpinti iš anksto. Ilgesnį laiką likus be elektros galėsite telefoną įkrauti pasinaudoję kompiuteriu su USB jungtimi. Naudinga turėti ir automobilinį įkroviklį, taip galėsite įkrauti įrenginį automobilyje.
Pasirūpinkite nešiojamu įkrovikliu
Namuose turėkite nešiojamą įkroviklį, kuris bus labai naudingas netikėtai dingus elektrai ar prietaisams išsikrovus nuo šalčio. Nešiojamą įkroviklį taip pat reikėtų pilnai įkrauti ir laikyti kiek įmanoma šilčiau – kišenėje ar specialiame dėkle.
Taupykite telefono bateriją
Dingus elektrai reikėtų taupyti išmaniojo bateriją, nes nėra aišku po kiek laiko ji atsiras. Stenkitės telefono nenaudoti be reikalo ir atlikite tik būtiniausias užduotis. Norint ilgesnį laiką naudotis prietaisu, telefone aktyvuokite energijos taupymo ar skrydžio režimą. Taupyti energiją „iPhone“ telefonų naudotojai gali paspaudę: „Settings“ > „Battery“ ir įjungę „Low Power Mode“ režimą. „Android“ telefonams ši funkcija prieinama: „Settings“ > „Device care“ > „Battery“ > „Energy saving mode“. Šios funkcijos šiek tiek apribos telefono galimybes, tačiau leis naudotis juo ilgesnį laiką. Taupyti įrenginio energiją galite ir sumažindami ekrano ryškumą.
Telefoną paverskite mobiliąja saitviete
Dingus elektrai nebeveikia ir „Wi-Fi“ maršrutizatoriai. Tokiu atveju jūsų telefonas gali virsti laikina mobiliąja saitviete, kuri užtikrins, kad internetu galėsite naudotis ir planšetėje ar net kompiuteryje. Norėdami pasidalinti mobiliaisiais duomenimis su kitais prietaisais, „iPhone“ telefone spauskite „Settings“ > „Personal Hotspot“ > „Allow Others to Join“. „Android“ telefonuose spustelėkite „Settings“ > „Connections“ > „Mobile Hotspot and Tethering“ ir aktyvuokite pasirinkimą „Mobile Hotspot“. Įjungus mobiliojo ryšio bendrinimo funkciją įrenginiai išsikraus greičiau, tad naudokite ją tik būtiniausiais atvejais.
Nejunkite ir nekraukite sušalusio įrenginio
Būnant lauke rekomenduojama įrenginį laikyti kuo arčiau kūno, taip apsaugosite jį nuo šalčio ir užtikrinsite, kad baterija tarnaus ilgiau. Jeigu to padaryti nepavyko, parsinešus prietaisą iš lauko palikite jį atšilti sausoje vietoje, palaipsniui „pripratinkite“ prie normalios temperatūros ir tik tada įjunkite ar kraukite. Įnešus įrenginį iš didelio šalčio į šiltą patalpą ant jo kaupiasi kondensatas, kuris gali pakenkti išmaniojo veikimui. Norėdami išvengti rimtų prietaisų gedimų – nekraukite ir neįjunkite sušalusio telefono.
Asociatyvi nuotrauka – „Pexels“.