Jeigu su savo atžala jau esate atvirai aptarę pirmojo išmaniojo telefono pirkimą, laukia atsakingos įrenginio paieškos. Jas palengvinsite žinodami keletą svarbių dalykų, kuriuos vertėtų apsvarstyti prieš jį įsigyjant.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešime žiniasklaidai dalinasi patarimais, kurie padės išrinkti tinkamiausią išmanųjį savo vaikui.
Techniniai parametrai
Specialių telefono funkcijų poreikis, žinoma, priklauso nuo vaiko amžiaus. Mažesniam vaikui pakaks telefono su pagrindinėmis skambinimo ir žinučių rašymo funkcijomis, kad jis bet kada galėtų susisiekti su artimaisiais. Tuo tarpu paaugliams kur kas svarbesnė interneto prieiga, bendravimo su bendraamžiais programėlės ir naši telefono kamera vaizdams fiksuoti.
Bet kuriuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į išmaniojo telefono dizainą ir dydį: mobilusis turėtų būti patogus laikyti rankoje. Geriausia, jei telefoną rinktumėte „gyvai“ ir drauge su vaiku – tam, kad įrenginį jis galėtų „pasimatuoti“ savo delne ir pats jį išmėginti.
Vyresni vaikai linkę naudoti daug skirtingų programėlių, telefone žaisti įvairius žaidimus, dažniau fotografuoti ir filmuoti, todėl pravers didesnė telefono vidinė atmintis – nuo 64 GB, taip pat ištvermingesnė, bent 4000 mAh talpos baterija.
Rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į telefono operacinę sistemą. Geriausia rinktis tą pačią operacinę sistemą, kuri yra naudojama tėvų telefonuose – taip bus lengviau ir paprasčiau įrenginius suderinti tarpusavyje.
„iOS“ vartotojams puikus pasirinkimas būtų prieinamos kainos „iPhone SE“ modelis, pasižymintis kompaktišku dizainu, sklandžiu veikimu ir gera kamera. Ieškantiems „Android“ modelio, verta rinktis patikimą „Samsung Galaxy A“ seriją. Spalvingi „A 21s“, „A52“ ir „A71“ modeliai puikiai fotografuoja bei išsiskiria ištvermingomis baterijomis.
Vaikams puikiai tiktų ir paprastesnės „Lite“ flagmanų komplektacijos modeliai, pavyzdžiui, „Xiaomi Mi 11 Lite“.
Pasirūpinkite išorine apsauga ir draudimu
Vaikai ir paaugliai iki 14 m. kiek dažniau pameta ar sudaužo savo įrenginius, todėl pačių brangiausių ir naujausių telefonų modelių pirkti neverta.
Telefono apsaugai patartina įsigyti smūgiams atsparų telefono dėklą, kuris taps smagia stiliaus detale. Tuo pačiu apsaugos išmanųjį nuo įbrėžimų ar smūgių. Taip pat rekomenduojame pasirūpinti ir stiklo apsauga – subraižytas ar įskilęs stiklas yra bene dažniausiai pasitaikantis išmaniojo pažeidimas.
Taip pat būtina žinoti, kad garantinis taisymas nedengia dužusio ar kitaip mechaniškai apgadinto telefono taisymo. Pavyzdžiui, vien skilusio ekrano keitimas gali atsieiti net iki kelių šimtų eurų. Tačiau nutikus draudžiamajam įvykiui, tiems, kas yra apdraudę savo mobiliuosius telefonus, draudimas padengia visas arba didžiąją dalį taisymo išlaidų, priklausomai nuo taikomos fiksuotos išskaitos.
Padėkite mokytis išlaidų kontrolės
Išrinkus telefoną, labai svarbu įrenginį tinkamai paruošti ir kartu su vaiku aptarti telefono naudojimo taisykles bei apribojimus, kuriuos įdiegsite. Rekomenduojama iš anksto pasikalbėti kokios aplikacijos gali būti telefone ir kokių siųstis atžalai nederėtų, kaip elgtis internete bei kiek laiko galima praleisti naršant.
Svarbu vaikui padėti mokytis išlaidų kontrolės. Kadangi jūsų atžala džiaugiasi pirmuoju savo išmaniuoju telefonu, sunku nuspėti, kokio mobiliojo ryšio plano reikėtų. Todėl geriausia rinktis ne abonementinius sąskaitos papildymo variantus.
Šis būdas patogus ne tik dėl to, kad galite bet kada prireikus papildyti vaiko mobiliojo ryšio sąskaitą tam tikra suma, bet ir stebėti išlaidas bei jas kontroliuoti mobiliojo ryšio operatoriaus aplikacijoje.
Pasirūpinkite saugumu
Vaiko saugumą naudojantis telefonu užtikrinsite sukūrę ir pridėję jį prie bendros šeimos paskyros. Tai padės formuoti sveikus naudojimosi telefonu įpročius. „Android“ ekosistemoje tokią paskirtį atlieka „Google Family Link“ aplikacija, o „Apple“ – „Family Sharing“ funkcija.
Pirmuoju atveju jums reikės tiek į savo, tiek į vaiko telefonus įrašyti minėtą aplikaciją ir joje prisiregistruoti. Tuomet galėsite patogiai tiesiog iš savo telefono riboti naudojimosi išmaniuoju laiką arba blokuoti programėles.
„iPhone“ vartotojai, norėdami nustatyti skaitmenines taisykles savo vaikui, turės sukurti jam atskirą „Apple ID“ paskyrą. Tai padaryti labai paprasta – nueikite į „Settings“ (liet. Nustatymai) skiltį, spauskite ant savo vardo ir pasirinkite „Set Up Family Sharing“ (liet. Įjungti šeimos funkciją). Tuomet rinkitės „Add Family Member“ (liet. Pridėti šeimos narį) > „Create a Child Account“ (liet. Sukurti vaiko paskyrą). Taip sujungsite visus šeimos narius į vieną bendrą tinklą.
Kartu šios priemonės padės pasirūpinti vaiko telefono duomenų apsauga ir leis matyti jo buvimo vietą bei jaustis kiek užtikrinčiau dėl jo saugumo.