Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
Gruodžio 19 d. 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
Gruodžio 19 d. 11:15
Proveržis magnetų tyrimuose: ištisas savaites tarnaujanti telefono baterija ir 1000 kartų didesnė jo sparta
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip vasarą apsaugoti telefoną nuo vandens?

Publikuota: 2021-08-06 20:05
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiltojo sezono ir atostogų metu daug laiko praleidžiame prie vandens telkinių. Džiaugiantis vasariškomis pramogomis svarbu nepamiršti, kad vanduo, lietus ir drėgmė gali padaryti didelę žalą jūsų išmaniajam. Technologijų ekspertai pranešime žiniasklaidai dalijasi patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti savo telefoną ir apsaugoti jį nuo drėgmės ir vandens.

Kaip vasarą apsaugoti telefoną nuo vandens?
Asociatyvi „Unsplash“ nuotr.

Jūsų dėmesiui, Evaldas Viselga, „Tele2“ įrenginių serviso „Smart Master“ vadovas, primena apie vandens keliamus pavojus ir pataria, ką daryti, kad išvengtumėte telefono gedimų.

Pirmiausia sužinokite įrenginio galimybes

Telefonams, kaip ir kitiems išmaniems įrenginiams, taikomi IP reitingo – atsparumo aplinkos veiksniams – reikalavimai, kuriuos vertėtų išsiaiškinti ir pasirūpinti atitinkamomis apsaugos priemonėmis.

Pirmasis IP reitingo skaičius nuo 1 iki 6 suteikiamas atsižvelgiant į tai, kokio dydžio dalelės, pavyzdžiui, smėlio smiltelės ir kiti pašaliniai objektai, gali patekti į įrenginio vidų per jos jungtis. Antrasis IP reitingo skaičius nuo 1 iki 8 suteikiamas atsižvelgiant į atsparumą drėgmei.

Atsparumo drėgmei skaičius 1 nurodo, kad modelis atsparus vertikaliai krentantiems vandens lašeliams, 2 – lašams, vertikaliai krentantiems ne didesniu nei 15 laipsnių kampu, 3 – ne didesnio nei 60 laipsnių kampo apliejimui, 4 – bet kokiam apliejimui, 5 – vandens srovei, 6 – gausiai vandens srovei. Balas 7 reiškia, kad modelis gali ištverti 30 min. panardinimą 15–100 cm gylyje. 8 – modelis ištveria bet kokį panardinimą po vandeniu į didesnį nei 1 metro gylį (tikslius duomenis gamintojai nurodo individualiai).

Pavyzdžiui, „iPhone 12“ turi IP68 reitingą, o gamintojas papildomai patikslina, jog telefonas gali atlaikyti iki 6 metrų gylio 30 min. panardinimą po vandeniu.

Pasiruoškite iš anksto

Drėgmė yra vienas didžiausių išmaniojo priešų, kuris gali smarkiai pakenkti sklandžiam telefono veikimui. Vandens lašeliai per jungtis ir angas gali greitai patekti į įrenginio vidų ir pažeisti vidinius jo komponentus, įkrovimo ar ausinių lizdus ar telefono mikrofoną.

Tam, kad taip nenutiktų, svarbu išvykai, žygiui ar vandens pramogoms pasiruošti iš anksto. Norint apsaugoti telefoną, svarbu ant ekrano užsidėti tvirtą, grūdinto stiklo plėvelę ir išsirinkti sandarų telefono dėklą.

Mėgstantys ilgus žygius pėsčiomis ar dviračiais gali rinktis vandeniui atsparius, tvirto plastiko, sandariai užsisegančius maišelius. Juos patogu ir pasikabinti ant kaklo, ir įsidėti į kuprinę ar kišenę.

Tuo tarpu ekstremalaus ir aktyvaus laisvalaikio gerbėjai, pavyzdžiui, baidarių entuziastai, turėtų rinktis paties aukščiausio saugumo lygio dėklus. Tai – stabilios konstrukcijos, kietos plastmasės dėklai, neturintys ertmių jungikliams ir mygtukams. Su kai kuriais iš jų netgi galima nardyti 15 m. gylyje ir taip saugiai užfiksuoti vaizdus po vandeniu.

Ypač kenksmingas druskingas jūros vanduo

Nors dauguma naujausių flagmanų modelių turi aukščiausią atsparumo vandeniui sertifikatą IP68, tai dar nereiškia, kad telefonas yra visiškai atsparus drėgmei. Daug kas priklauso nuo paties skysčio, kuriame jis panardinamas ar kuriuo apliejamas, ir nuo kontakto trukmės.

Telefonų atsparumo drėgmei testai atliekami idealiomis sąlygomis, gėlame vandenyje. Tuo tarpu jūros, ežero ar kalkėtame vandenyje yra daug priemaišų ir kietųjų dalelių, o visų pirma – druskų, kurios gali ne tik sugadinti vidinius įrenginio elementus, bet ir sukelti koroziją-rūdijimą.

Retai pagalvojama ir apie galimą lietaus žalą. Išmaniuosius telefonus naudojant ar laikant rankoje per lietų, vandens lašai patenka ant telefono paviršiaus, o drėgmė per angas skverbiasi į telefono vidų ir sukelia telefono gedimus.

Taip pat nenaudokite savo išmaniojo telefono tokiose vietose kaip pirtis. Drėgmė ir karštis – didžiausi telefono priešai.

Daugelis naujausių išmaniųjų modelių baterijų turi specialius drėgmės indikatorius. Jie atskleidžia, kad telefonas buvo sušlapintas ir paveiktas vandens. Kadangi įrenginio apliejimas laikomas fiziniu pažeidimu, dėl šios priežasties prarandama telefono garantija.

Geriausia apsauga – telefono draudimas

Ramiausiai dėl savo įrenginio gali jaustis tie, kurie turi pilną telefono draudimą. Nutikus draudžiamajam įvykiui, tiems, kas yra apdraudę savo mobiliuosius telefonus, draudimas padengia visas arba didžiąją dalį taisymo išlaidų, priklausomai nuo taikomos fiksuotos išskaitos.

Pirmoji pagalba apliejus ar į vandenį įmetus telefoną

Telefonui įkritus į vandenį, pirmiausia jį išimkite iš dėklo, jeigu tokį naudojate, ir išjunkite. Kitas svarbus žingsnis – nusausinti įrenginį. Geriausia tiesiog padėti išmanųjį ant popierinio rankšluosčio ar popierinės servetėlės. Drėgmė susigers į popierių, o įrenginys išdžius natūraliai.

Jokiu būdu nedžiovinkite šlapio įrenginio karšta oro srove – šiluma kenkia telefono mikroschemoms. Taip pat aplieto telefono nejunkite krautis. Jei įmanoma, galite iš telefono išimti jo bateriją.

Telefono veikimas priklausys nuo to, kiek ilgai ir kokiu kiekiu vandens jis buvo aplietas. Jei telefonas nebeveiks taip kaip anksčiau ar ims išsijunginėti – kreipkitės į įrenginių priežiūros servisą. Jame specialistai atliks įrenginio patikrą ir įvertins, ar galima sutaisyti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau

Mūsų telefonuose saugomos nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, bankininkystės duomenys – iš esmės visas mūsų gyvenimas. Tačiau jei nesate atsargūs, šis patogumas susijęs ir su rizika – kenkėjiškomis programomis. Kaip ir kompiuteriai, mūsų „Android“ telefonai yra jautrūs joms.

Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam – teigia viena patarlė. Kaip apsunkinti „iPhone“ aptikimo atjungimą, jei jį kartais pavogtų ar pamestumėte?

Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų

RRT kasmet suteikia tūkstančius konsultacijų vartotojams ir sprendžia jų ginčus su paslaugų teikėjais, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio operatoriais ar pašto paslaugas teikiančiomis organizacijomis. Atsižvelgdami į konkrečius atvejus, RRT ekspertai išskyrė tris pasitaikančias klaidas, kurios vartotojams gali kainuoti ir tūkstančius eurų.

2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
2024-10-27 16:36
„iPhone“ ir „iPad“ jau galima valdyti lietuvių kalba: nustatyti – labai paprasta
2024-10-14 20:39
Patikrinkite kokią jūsų „iPhone“ esančią informaciją mato kiti žmonės
2024-10-03 08:28
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama