Lietuvą alinant rekordiniams karščiams, būtina pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo išmaniaisiais telefonais. Stipriai įkaitęs įrenginys gali prarasti dalį funkcijų ar apskritai sugesti. Trumpa atmintine, kaip apsaugoti išmaniuosius įrenginius nuo perkaitimo, pranešime spaudai dalinasi „Bitės Profai“.
Asociatyvi „Shutterstock“ nuotr.
„Per ilgai pabuvę saulėje skubame ieškoti pavėsio, kur galėtume atsivėsinti. Taip pat reikėtų elgtis ir su savo išmaniaisiais telefonais – nepalikti jų įkaitusiame automobilio salone, tiesioginiuose saulės spinduliuose ir įkaitusius nedelsiant pernešti į pavėsį. Taip užtikrinsite, kad jie neperkais ir nebus pažeistos jų vidinės dalys“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.
1. Bent trumpam atsisakykite dėkliuko
Nors dėkliukas yra viena geriausių telefono apsaugos priemonių, vasarą galima padaryti išimtį ir kuriam laikui jų atsisakyti.
„Pastebėję, kad jūsų išmanusis telefonas labai kaista, bent trumpam išimkite jį iš dėkliuko. Taip telefonas geriau atiduos šilumą ir vėsinsis. Visgi, jei nenorite palikti įrenginio be apsaugos, didelių karščių metu rinkitės šviesių spalvų dėkliukus, nes jie atspindi dalį šilumos“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.
A. Adomaitytė priduria, kad užuot naudoję dėkliukus, į pagalbą galite pasitelkti permatomas apsaugines plėveles. Jos leis patikimai apsaugoti ne tik išmaniojo priekį, bet ir jo nugarėlę.
2. Nepalikite telefono automobilyje
Kadangi vasarą temperatūra neužvestame automobilyje būna gerokai aukštesnė nei lauke, jokiu būdu nepalikite telefono įkaitusiame automobilio salone.
„Valandą saulėje stovėjusio automobilio salone temperatūra gali siekti daugiau nei 50 laipsnių, o tai kelią grėsmę ne tik jums, bet ir jūsų įrenginiui. Tad prieš sėsdamiesi į automobilį, paslėpkite telefoną šalčiausioje transporto priemonės vietoje, pavyzdžiui, bagažinėje, kuprinėje arba po drabužiais. O išlipę iš automobilio, jokiu būdu nepalikite jo salone – neškitės įrenginį kartu su savimi“, – sako A. Adomaitytė.
3. Įjunkite skrydžio režimą
Intensyviai naudojant telefoną, įrenginys patiria apkrovą ir sparčiau kaista. O papildoma didelė temperatūra iš išorės tampa dar pavojingesnė. Todėl karštą vasaros dieną rekomenduojama išjungti visas nenaudojamas telefono funkcijas, tokias kaip vietos nustatymo, bevielio interneto ir „Bluetooth“.
„Kitas labai veiksmingas būdas – įjungti skrydžio režimą. Taip telefonas nenaudos energijos pagrindinėms funkcijoms, tad atvės kur kas greičiau nei įprastai“, – tikina „Bitės Profė“.
Pasak ekspertės, tiesiogiai plieskiant saulei temperatūra gali būti gerokai didesnė, tad pačioje atokaitoje išmaniaisiais įrenginiais geriau nesinaudoti. Pastebėję, kad telefonas ėmė strigti ar sulėtėjo jo veikimas, kuo greičiau išjunkite įrenginį ir leiskite jam atvėsti. Kitu atveju jį gali tekti taisyti.
4. Nelaikykite kelnių kišenėje
Dauguma žmonių vis dar nešiojasi telefoną savo kelnių, šortų ar net marškinių kišenėje. Nors vasarą tai patogus būdas įrenginį visad turėti šalia savęs, toks žingsnis gali dar labiau įkaitinti telefoną ir net jį pažeisti.
„Esant karštai oro temperatūrai, kūno šiluma kyla labai greitai. Tad atsidūręs beorėje erdvėje telefonas kur kas greičiau kaista. Užuot dėję telefoną į kelnių ar marškinių kišenę, saugiai patalpinkite jį kuprinėje ar rankinėje. O jei keliaujate be jos – tiesiog pasineškite rankoje“, – pataria A. Adomaitytė.
5. Atidžiai rinkitės krovimo vietą
Kovojant su karščiu, svarbu prisiminti, kad besikraunantis išmanusis telefonas tampa karštesnis nei įprastai. O gavus papildomo karščio iš išorės, gerokai padidėja įrenginio perkaitimo ir gedimo tikimybė.
„Dažniausiai kištukiniai lizdai būna sienose prie langų ar palangių – vietose, kurioms tenka daugiausia saulės šviesos. Užsitęsus krovimui, saulė gali imti šviesti tiesiai į telefoną, taip sukeldama rimtą grėsmę perkaisti. Tad karštą dieną, įrenginio nepalikite krauti bet kur, rinkitės vietą, kurią daug sunkiau pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai“, – teigia „Bitės Profė“.