Telefono naudojimas yra tapęs neatsiejama mūsų darbo bei laisvalaikio dalimi. Kasdien po kelias valandas praleidžiame žvelgdami į jo ekraną, tad ieškant naujo telefono, verta atkreipti dėmesį ne tik į jo patogumą bei funkcionalumą, tačiau išsirinkti individualius poreikius labiausiai atitinkantį įrenginį.
Išmaniųjų įrenginių ekspertai vardija klausimus, kuriuos reikėtų užduoti sau renkantis naują telefoną, bei dalijasi patarimais, į kokius parametrus bei savybes svarbu atsižvelgti, kad pasirinktumėte teisingai.
#1: Kokią sumą galiu skirti?
Anot „Senukų“ ekspertų, pirmas klausimas, kurį turėtumėte užduotį sau – kiek ketinate išleisti naujo telefono įsigijimui. Šiais laikais išmaniojo telefono kaina gali svyruoti nuo šešiasdešimties iki daugiau nei tūkstančio eurų, tad nusimatyti biudžetą yra itin svarbu – taip gerokai susiaurinsite paieškas.
#2: Kokią operacinę sistemą naudosiu?
Vienas svarbiausių klausimų renkantis telefoną – tai kuriai operacinei sistemai priklausantį telefoną norite įsigyti? Šiuo metu jos yra dvi populiarios, mėgstamos pirkėjų – „Apple iOS“ ir „Google Android“.
Specialistai akcentuoja, kad patogiau naudoti tą pačią operacinę sistemą daugumoje naudojamų išmaniųjų įrenginių: telefone, planšetiniame kompiuteryje, televizoriuje, nešiojamajame kompiuteryje, tad svarbu į tai atsižvelgti renkantis naują telefoną.
#3: Ar man svarbi nuotraukų kokybė?
Vis labiau populiarėjant socialiniams tinklams ir įvairioms nuotraukų bei vaizdo programėlėms, viena svarbiausių telefono funkcijų tapo gera vaizdo kamera. Šiuo metu telefonai paprastai turi po keletą skirtingo tipo kamerų – universali, plataus kampo, optinį priartinimą turinti kamera.
Tačiau ekspertai primena, kad megapikselių skaičius nebūtinai reiškia geresnės kokybės nuotraukas. Jų kokybę apsprendžia ir diafragmos plotis, žymimas „f“ raide: kuo mažesnis diafragmos skaičius, tuo geriau. Tad jei prieš kelis metus gera kamera buvo laikyta ta, kuri turi f/2.0 pločio diafragmą, šiuolaikinių telefonų diafragmos būna ir f/1.6.
O norintiems geros kokybės nuotraukas turėti ir fotografuojant mažai šviesos esančioje aplinkoje, rinkitės telefoną su optiniu vaizdo stabilizatoriumi.
#4: Kokio dydžio telefoną man patogu naudoti?
Šiuo metu telefonai yra didesni nei bet kada anksčiau. Tačiau didelis ekranas dar nereiškia, kad tai bus tinkamiausias sprendimas kiekvienam. Per didelis ekranas gali sukelti nepatogumų jį naudojant viena ranka arba nešiojantis kišenėje. Per mažas ekranas gali varginti akis, jame ne taip patogu žiūrėti vaizdo įrašus, filmus ar skaityti. Todėl tinkamas dydis – labai svarbus aspektas naudojantis išmaniuoju įrenginiu.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į ekrano technologiją, kuri lemia spalvų kontrastą, matymo kampą, baterijos naudojimą.
#5: Ar intensyviai naudoju telefoną?
Jei telefono tiesiog nepaleidžiate iš rankų, renkantis naują įrenginį, specialistai pataria atsižvelgti į baterijos dydį. Vidutinio dydžio baterija šiuo metu yra apie 3000 mAh, kurios tikrai užteks visos dienos telefono naudojimui. Tačiau vaizdo turinio mėgėjai neapsiriks pasirinkę telefoną su 5000 mAh dydžio baterija, kuri neišsikraus įdomiausioje filmo vietoje.
#6: Ar man svarbus greitas telefono veikimas?
Paprastai telefono greitį apsprendžia procesorius, kuris matuojamas dviem rodikliais: branduolių skaičiumi (jų gali būti 1-8) ir veikimo dažniu (1-3,1 Ghz). Kuo šie skaičiai yra didesni, tuo telefonas bus greitesnis. Tačiau svarbu pabrėžti, kad technologijos nuolat tobulėja, todėl šie rodikliai vis gerėja ir kinta. Taip pat ir su operatyviąja RAM atmintimi – kuo ji didesnė, tuo spartesnis bus ir telefonas.
„Šiuolaikiniai žmonės – itin užimti, jie nemėgsta laukti, kol telefono ekrane pasirodys jų pageidaujamas vaizdas. Todėl klientai, ieškantys naujo telefono tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, itin domisi telefonais, pasižyminčiais sparčiu veikimu“, – pristato „Senukų“ atstovė Elona Uckutė.
#7: Kiek turinio norėsiu saugoti telefone?
Telefonų vidinė atmintis svyruoja nuo 16 GB iki 1 TB, tik telefono naudojimo poreikiai bei įpročiai lemia, kokios talpos įrenginį verta rinktis. Jei mėgstate daug filmuoti, fotografuoti, atsisiųsti vaizdo įrašus ar net filmus, ekspertai siūlo pagalvoti apie didesnės talpos telefoną. Dar geriau, jei į telefoną galima įdėti atminties kortelę – tuomet informacijos telefone galėsite išsaugoti dar daugiau.
#8: Kokiam telefono korpusui teikiu prioritetą?
Telefono korpusas gali būti pagamintas iš skirtingos medžiagos: plastiko, aliuminio, sustiprinto atsparumo stiklo. Ekonomiškiausias korpuso variantas – plastikinis. Taip pat jis ne toks jautrus dūžiams, tačiau plastikinį korpusą mažiau malonu liesti.
Tvirčiau surinkto bei kokybiškesnio telefono įspūdį kuria aliuminis korpusas, tačiau jis gana slidus, jį nesunkiai galima įbrėžti. O brangesniuose telefonuose dažnai naudojamas stiklinis korpusas, naujausi modeliai būna apsaugoti nuo įbrėžimų, tačiau ant stiklo gerai matosi pirštų antspaudai bei jis jautresnis dūžiams.
#9: Ar man rūpi naujausios technologijos?
Kasmet gamintojai pristato telefonų modelius su naujomis funkcijomis bei patobulintomis technologijomis. Norintiems apsaugoti savo duomenis nuo įsilaužimo grėsmių, verta rinktis telefoną su daugiau biometrinių apsaugos galimybių: pirštų antspaudų skeneriu, veido atpažinimo funkcija.
Naudinga ir patogi funkcija – belaidžio telefono krovimo galimybė. Kuo didesnė perduodama galia, tuo greičiau pakraunamas telefonas.
#10: Ar man aktuali telefono apsauga nuo smūgių, dulkių, drėgmės?
Tiems, kurių telefonai turi ištverti ekstremalias naudojimo sąlygas, specialistai pataria atkreipti dėmesį į atsparius dulkėms, drėgmei bei smūgiams telefonus.
Tokiu atveju renkantis telefoną, reikės pasidomėti jo IP reitingu. Pirmasis rodiklio skaitmuo nurodo apsaugos nuo dulkių bei purvo lygį, antrasis skaičius – jo atsparumą drėgmei. Patys atspariausi telefonai gauna IP68 sertifikatą. O kad telefonas atlaikytų smūgių ir ekstremalių temperatūrų išbandymus, žinovai siūlo pasidomėti tvirtesniais telefonais nei įprasti modeliai.