Įsigijus naują telefoną, senasis dažniausiai lieka dulkėti stalčiuje. „Tele2“ ekspertai pataria neskubėti atsisveikinti su nebenaudojamu telefonu. Verčiau šiek tiek pakeiskite jo paskirtį ir prikelkite antram gyvenimui.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato keturias originalias idėjas, kur pritaikyti savo nenaudojamą „Android“ telefoną.
1. Universalus nuotolinio valdymo pultas
Kiekvienas senas, bet dar veikiantis išmanusis gali tapti patogiu namų išmaniųjų įrenginių valdymo pultu. Su juo galėsite valdyti televizorių, virdulį, dulkių siurblį robotą, šviesas ir kitus išmanius prietaisus.
Norėdami tai padaryti, pirmiausia telefone sukurkite atskirą „Google“ paskyrą, kuri būtų skirta būtent šiam tikslui. Tuomet įdiekite savo turimų išmanių įrenginių gamintojų rekomenduojamas valdymo programėles. „Xiaomi“ įrenginius valdysite per „Mi Home“ aplikaciją. „Samsung“ prietaisams skirta „Smart Things“, „LG“ prietaisams – „LG ThinQ“, apšvietimui – „Philips Hue“ programėlė.
Jei turite nebenaudojamą telefoną su infraraudonųjų spindulių siųstuvu, juo galite pakeisti įprastą televizoriaus ar muzikos grotuvo nuotolinio valdymo pultą. Tam tereikia įsidiegti universalaus nuotolinio valdymo pulto programėlę, pavyzdžiui, puikiai vertinamą „Universal Remote Control – Lean Remote“.
2. Namų saugos ir vaiko ar augintinių priežiūros kamera
Apsaugos kamerai reikia tik kameros, mikrofono ir garsiakalbio. Visa tai turi ir jūsų senas telefonas. Norint jį paversti kokybiška saugos kamera, reikės įdiegti specialią tam skirtą programėlę.
Rekomenduojame išbandyti „Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor“. Joje rasite prietemos filtrą, nemokamą debesies saugyklą, tiesiogines transliacijas, įspėjimus apie įvykius ir netgi galimybę bendrauti su kameros ieškiklyje atsidūrusiu asmeniu. Teliks sukonfigūruoti nustatymus ir išrinkti vietą, kur padėsite telefoną.
Ta pati namų saugos programėlė gali padėti sekti ir ramų kūdikio miegą arba stebėti ką veikia vieni namuose likę keturkojai. Tačiau jei norite daugiau „elektroninės auklytės“ funkcijų, įspėjimų apie verkimą ar bet kokį kitą triukšmą, pranešimų ir galimybės bendrauti nuotoliniu būdu, verta įsidiegti patikimą „Baby Monitor 3G“ aplikaciją.
3. Išmanioji muzikos kolonėlė
Svajojate apie išmanųjį namų garsiakalbį – virtualų asistentą? Jį gali atstoti nebenaudojamas išmanusis. Tam pirma reikės jį susieti su bet kokiu turimu „Bluetooth“ garsiakalbiu.
Tai padarius, telefone aktyvuokite balso atpažinimą bet kuriuo metu ir nustatykite, kad tiek garsiakalbis, tiek telefonas visuomet veiktų budėjimo režimu. Tuomet su „Google Home“ aplikacija susiekite savo turimas muzikos (pavyzdžiui, „Spotify“) bei išmanių įrenginių valdymo paskyras. Nuo šiol ištarus „Hey, Google“ garsiakalbis prabils maloniu balsu ir supras visas komandas, kurias supranta ir išmanioji kolonėlė „Google Nest“.
Norintiems turėti kolonėlę, prilygstančią „Amazon Echo“, reikės įsidiegti aplikaciją „Amazon Alexa“. Tiesa, abu paminėti virtualūs asistentai kol kas geba bendrauti ir vykdyti balso komandas ar atsakyti į klausimus tik anglų kalba.
4. Mobilus žaidimų kompiuteris
Senas ir užmirštas telefonas gali greitai virsti šauniu žaidimų kompiuteriu. Jei jis bus skirtas vaikui, sukurkite atskirą paskyrą, kurią galėsite kontroliuoti ir valdyti jos turinį. Taip pat galėsite nustatyti laiką kada ir kiek įrenginys veiks.
Kitas variantas – seną telefoną paversti pasirinkto klasikinio žaidimų kompiuterio kopija. Pavyzdžiui, galite įsidiegti „Game Boy“ simuliatorių, įsirašyti žaidimo failus ir turėsite tikrą vintažinį įrenginį, kurį visi norės išbandyti.