Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Publikuota: 2021-03-04 16:18
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi naudingais patarimais, kurie padės saugoti telefono bateriją ir prailgins jos veikimo laiką.

Patikrinkite baterijos talpą

Telefono baterijos talpa matuojama mAh (milliampervalandės) vienetais. Kuo ji yra didesnė, tuo ilgiau galima naudotis telefonu nuo vieno iki kito įkrovimo. Rinkdamiesi naują telefoną, įvertinkite kokios talpos baterijos jums reikia.

Paprastiems skambučiams, žinučių rašymui ir kasdieniam naudojimui užteks apie 3000 mAh talpos baterijos. Daug keliaujantiems, žaidžiantiems žaidimus telefone, dažnai naršantiems internete ar žiūrintiems „YouTube“ vaizdo įrašus, verta rinktis didesnę, bent 5000 mAh talpos, bateriją.

Naujame telefone baterijos talpa siekia 100 proc., tačiau dėl intensyvaus naudojimo ilgainiui ji mažėja. Įprastai per metus nukrenta apie 10 proc. baterijos talpos. Po dvejų metų telefono naudojimo, jį turėtų siekti apie 80 proc. Jei talpa yra dar mažesnė, telefono baterija veiks trumpiau, tad rekomenduojama ją pakeisti nauja.

„iPhone“ naudotojai šį skaičių gali patikrinti savo telefono nustatymuose. Eikite į „Settings“ (liet. Nustatymai), pasirinkite „Battery“ (liet. Baterija) ir spauskite „Battery Health“ (liet. Baterijos „sveikata“). Čia rasite eilutę „Maximum Capacity“ (liet. Maksimali talpa). Šis rodiklis nurodo jūsų baterijos talpą. Tuo tarpu „Android“ telefonų baterijos talpą gali patikrinti tik išmaniųjų įrenginių serviso darbuotojai.

Dažniausios klaidos arba kas kenkia telefono baterijai

Telefono baterijos veikimui didelę įtaką turi temperatūros pokyčiai. Dėl staigaus šalčio, telefonas gali greitai išsikrauti arba net išsijungti, o karštis gali padaryti ilgalaikę žalą baterijai ar net ją išdeginti. Dėl šios priežasties, nepalikite telefono saulės atokaitoje ir nesineškite į tokias vietas, kaip pirtis.

Kitas svarbus aspektas baterijos ilgaamžiškumui – teisingas telefono įkrovimas. Tokie veiksniai kaip neoriginalaus įkroviklio naudojimas, nereguliarus telefono įkrovimas, palikimas telefoną įkrauti per naktį ar pažeisti įkrovimo lizdai gali pakenkti ir telefono baterijai.

Bateriją taip pat eikvoja telefono naudojimas ryškiausiu ekrano apšvietimu. Rekomenduojama rinktis automatinį ekrano apšvietimą arba nustatyti jį rankiniu būdu pagal patalpos, kurioje esate, apšvietimo lygį.

Taip pat patartina reguliariai išjungti visas fone veikiančias programėles ir sumažinti „Notifications“ (liet. Pranešimai) kiekį. Peržiūrėkite ar tikrai kiekvienam pranešimui reikalinga vibracija ir garsinis įspėjimas. Nors šios funkcijos atrodo visai nepastebimos, jos net ir būdamos „budėjimo“ režime sunaudoja daug telefono energijos, todėl jį tenka įkrauti dažniau.

Tinkama priežiūra ir baterijos tausojimas

Saugodami savo bateriją, venkite pernelyg dažno telefono įkrovimo. Kiekvienas telefonas turi maksimalų įkrovimo ciklų skaičių, tad kuo daugiau ciklų padaroma, tuo labiau dėvisi baterija. Tad, pavyzdžiui, jei jūsų baterijos lygis yra 70 proc., ir norėtumėte ją dar šiek tiek įkrauti prieš išeidami iš namų, verčiau to nedarykite. Vietoj to galite su savimi pasiimti išorinę bateriją arba įjungti energijos taupymo režimą. Šios papildomos priemonės praverčia, kai žinote, jog kurį laiką neturėsite galimybės įsikrauti telefono.

Išorinės baterijos dydį geriausia rinktis atsižvelgiant į įrenginio, kurį norite įkrauti, baterijos talpą. Pvz., išmanųjį telefoną, kurio talpa yra 3000 mAh, tokios pat talpos išorinė baterija įkraus vieną kartą. Jei to užtenka, galite džiaugtis lengvai į kišenę telpančia baterija. 6000 mAh baterija tokį telefoną įkraus du kartus ir vis dar bus pakankamai maža.

Tuo tarpu energijos taupymo režimą „iPhone“ naudotojai įjungs nustatymuose nuėję į baterijos skiltį ir pasirinkę „Low Power Mode“ (liet. Energijos taupymo režimas) funkciją. „Android“ telefonų savininkai tai galės padaryti savo telefono nustatymuose pasirinkę „Battery“ (liet. Baterija) ir įjungę „Power Saving Mode“ (liet. Energijos taupymo režimas). Tiesa, nepamirškite, kad aktyvavę šį režimą, galite negauti kai kurių pranešimų, nes telefonas automatiškai kuriam laikui išjungs programas, kurių nenaudojate.

Jei telefono baterijos talpa ypač maža, o telefoną tenka įkrauti kelis kartus per dieną, skubėti keisti telefono nereikia. Daug pigesnis ir paprastesnis sprendimas – pasikeisti telefono bateriją. Jų kainos su keitimu išmaniųjų įrenginių servise svyruoja nuo 40 iki 100 Eur priklausomai nuo telefono modelio. Taip atnaujinę savo telefoną, sėkmingai galėsite juo naudotis toliau.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje pradėjo plisti nauja telefoninio sukčiavimo schema, kai sukčiai apsimeta Lietuvos ryšio operatorių darbuotojais. Manipuliuodami žmonių pasitikėjimu žinomomis įmonėmis, nusikaltėliai siekia išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis arba kitaip pasinaudoti nukentėjusiųjų sąskaitomis.

Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną

Išmanieji telefonai yra tapę neatsiejamais mūsų kasdienybės palydovais – juose saugome ne tik asmeninę ir darbinę informaciją, bet ir naudojame juos kaip atsiskaitymo priemones. Visgi kartu su visapuse prieiga prie interneto, atsiveria ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai. Kaip apsisaugoti nuo virusų, užtikrinti duomenų saugumą ir išvengti sukčių pinklių?

Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?

Kalėdų rytą po eglute radusieji naują išmanųjį kartu „dovanų“ gauna dilemą – ką daryti su senuoju įrenginiu? Populiariausias kelias – jį ilgiems metams „užmarinuoti“ stalčiuje. Tačiau toks elgesys nei tvarus, nei praktiškas, nes senas telefonas gali sėkmingai būti prikeltas antram gyvenimui.

2024-12-30 08:20
Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta
2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
2024-12-10 20:14
Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų
2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama