Išmanieji įrenginiai mus lydi kasdien – darbe, moksluose, leidžiant laisvalaikį, bendraujant su artimaisiais. Atrodytų, kad tikrai žinome kaip rūpintis savo telefonais, tačiau ekspertai pastebi, kad kai kurie mūsų priežiūros įpročiai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, pataria, kaip išvengti 7 dažniausiai vartotojų daromų klaidų naudojantis telefonu.
Nr. 1 Telefono įkrovimas per naktį
Baterijos patvarumą užtikrinsite vadovaudamiesi keliomis paprastomis įkrovimo taisyklėmis.
Dažnai pasikartojantis ir įrenginiui žalingas įprotis – telefono įkrovimas per naktį. Kiekvienas telefonas turi maksimalų įkrovimo ciklų skaičių, tad kuo daugiau ciklų padaroma, tuo labiau dėvisi baterija. Palikus įkrauti jį per naktį, baterija visą naktį keliais procentais išsikrauna ir vėl įsikrauna, taip atlikdama itin daug ciklų. Toks įkrovimas mažina telefono baterijos talpą.
Taip pat telefonas gali neįsikrauti ar įsikrauti daug lėčiau, jei naudojamas netinkamas telefono įkroviklis. Silpnam įkrovimui įtakos gali daryti įtrūkęs pakrovėjo laidas, perdegęs blokelis ar įtampos šuoliai.
Rekomenduojama išmanųjį įjungti įkrauti, kuomet baterija siekia 15 proc. ar mažiau, o atjungti, kai baterijos įkrovimo lygis pasiekia 95-100 proc.
Nr. 2 Telefono lizdų „higienos“ trūkumas
Įrenginio įkrovimo arba ausinių lizdų gedimams priežastis yra labai paprasta – per retas jų valymas. Į šias ertmes dažnai patenka purvo, pūkų, dulkių ir kitų nešvarumų. Susikaupusios apnašos gali trukdyti sklandžiam telefono įkrovimui. Jei lizde yra daug dulkių, į lizdą įkišus įkroviklį, jos tik dar labiau suspaudžiamos, todėl telefonas gali įsikrauti lėčiau, neįsikrauti išvis arba tokiu būdu netgi galima sulaužyti įkrovimo lizdą.
Siekiant to išvengti patariama reguliariai patikrinti telefono jungtis ir iškratyti ar švelniai išpūsti jose susikaupusius nešvarumus. Venkite valymo metaliniais įrankiais ar dantų krapštukais – tai gali nepataisomai sugadinti įkrovimo ar ausinių lizdą. Jungtis taip pat galima apsaugoti specialiais kištukais, kuriuos galima įsigyti telefonų aksesuarais prekiaujančiuose salonuose.
Nedidelį kiekį apnašų galite išvalyti patys arba su specialiu šepetėliu ir suspaustu oru jungtis gali išvalyti serviso darbuotojai.
Nr. 3 Įskilimų ignoravimas
Nors telefono nugarėlės dūžta daug rečiau nei telefono priekinis ekranas, tokių atvejų taip pat pasitaiko. Klaidinga manyti, kad šis telefono pažeidimas nepakenks įrenginio veikimui. Su kiekvienu įskilimu telefonas praranda savo sandarumą, todėl per įrenginio „žaizdą“ į telefono vidų gali prasiskverbti drėgmė ar nešvarumai ir turėti įtakos išmaniojo darbui.
Rekomenduojama kaip įmanoma greičiau sudaužytą telefono nugarėlę pakeisti nauja. Nors jos nėra itin brangios (kainos priklauso nuo gamintojo), tačiau dar patogiau įsigijus telefoną kartu užsisakyti ir įrenginio draudimą. Jis padengs jūsų išlaidas nutikus tokiai nelaimei.
Nr. 4 Telefono perkrova
Kai telefonas pernelyg apkraunamas daugybe skirtingų užduočių, tai gali sulėtinti telefono veikimą arba „užšaldyti“ jo ekraną. Kuo galingesnis telefono procesorius – tuo mažesnė tokios apkrovos rizika, todėl naujausi flagmanai su tokiomis problemomis susiduria labai retai.
Norint, kad telefonas veiktų sklandžiai ir sparčiai, rekomenduojama bent kartą per metus atkurti telefono gamyklinius parametrus. Išvalius telefoną, jis veiks našiau ir greičiau nei iki tol. Tiesa, prieš tai padarydami, nepamirškite visų savo duomenų persikelti į debesis ar specialias laikmenas.
Taip pat verta bent kartą per savaitę visiškai išjungti savo telefoną ir įjungti jį iš naujo. Telefone bus uždarytos visos nenaudojamos programos, iš atminties ištrinamos smulkios šiukšlės, tad įrenginys veiks sparčiau.
Nr. 5 „Peršaldytas“ telefonas
Šaltuoju sezono metu dažnai pamirštame, kad turėtume pasaugoti savo telefoną nuo šalčio. Telefonai „bijo“ staigių temperatūros pokyčių, todėl žiemą išėjus į lauką išmanųjį geriau laikyti vidinėje kišenėje.
Nuo šalčio įrenginį gali apsaugoti ir dėklas. Metalinis telefono rėmelis traukia šaltį, o odinis ar plastikinis telefono dėkliukas jį apsaugo. Telefono tinkamai neapsaugojus, išėjus iš šiltų namų į šaltą lauką jis gali staiga išsijungti.
„Android“ telefonų savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad jų išmanieji išsijungia su kiekvienu automatiniu operacinės sistemos atnaujinimu. Jie dažniausiai atliekami naktį, todėl neišsigąskite jei ryte rasite išsijungusį išmanųjį. Visgi jei telefonas dažnai išsijungia be aiškios priežasties, kaltas gali būti gedimas pagrindinėje telefono plokštėje. Tokiu atveju patariama kreiptis į išmaniųjų įrenginių servisą.
Nr. 6 Telefono naudojimas ryškiausiu apšvietimu
Įrenginiui ilgainiui kenkia ir tai, jei tas pačias programėles naudojate pačiu ryškiausiu ekrano apšvietimu. Dėl to jame gali atsirasti šviesos juostos arba geltonos išdegintos dėmės. Su šiuo gedimu dažnai susiduria taksi vairuotojai ar pavėžėjai – jiems ekranas „išdega“ dėl nuolat telefone įjungtos navigacijos programos. Taip gali nutikti ir dėl žaidžiamų žaidimų, kuriems taip pat naudojamas pats ryškiausias galimas įrenginio apšvietimas.
Norint to išvengti, vertėtų rinktis automatinį, prie aplinkos prisitaikantį išmaniojo įrenginio apšvietimo režimą. Šią funkciją jau turi visi naujausi telefonai.
Nr. 7 Telefono kamerų (ne)priežiūra
Įskėlus kameros stikliuką, gali nežymiai suprastėti fotografavimo ar filmavimo kokybė. Visgi, paprastas vartotojas šio pokyčio dažniausiai nepastebi. Jis aktualesnis fotografuojantiems profesionaliai.
Tam, kad apsaugotumėte savo kamerą, naudokite telefono dėklą, stenkitės nelaikyti telefono kišenėje ar rankinėje šalia raktų ir kitų aštrių daiktų. Taip pat nepamirškite kamerų kartas nuo karto nuvalyti. Jokiu būdu nevalykite jų į džinsus ar striukę – taip galite subraižyti kameras ar jas pažeisti.
Sudaužius telefono kameros objektyvą, gali tekti keisti visą kamerą, o jos kaina priklausys nuo telefono modelio.