Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Vasaros pabaiga – telefonų remonto sezono įkarštis: kaip įrenginius apsaugoti iš anksto?

Publikuota: 2020-08-24 10:56
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Į Lietuvą atėjo telefonų remonto sezonas – vasaros pabaigoje ir ankstyvą rudenį, lietuviai telefonus ima taisyti maždaug 30 proc. dažniau, rodo „Bitės“ duomenys. Vis tik yra naudingų patarimų, padedančių nuo įbrėžimų telefoną apsaugoti iš anksto – uždėti apsauginę plėvelę, telefoną saugiai nešioti atskirame kuprinės skyriuje, o pastebėjus įbrėžimus laikinai pagelbėti gali net dantų pasta ar kepimo soda. Kaip išmanųjį apsaugoti lengviau, pasakoja „Bitės Profai“.

Vasaros pabaiga – telefonų remonto sezono įkarštis: kaip įrenginius apsaugoti iš anksto?

„Sudužęs ar įbrėžtas telefono ekranas yra dažniausias telefono „sužeidimas“, kuriam pataisyti vartotojai per metus išleidžia net 2,5 milijardo eurų, rodo „Statista“ duomenys. Lietuvoje vidutinė telefono remonto kaina yra maždaug 113 eurų. Norint išvengti šių telefono pažeidimų ir neplanuotų išlaidų, reikia pasirūpinti tinkama telefono apsauga ir žinoti keletą naudingų patarimų, kaip telefoną naudoti saugiai. Vis tik jei vasaros atostogoms baigiantis subraižymų jau aptikote, yra keletas būdų, padedančių juos kiek paslėpti. Tiesa, būtina įsitikinti, kad įbrėžimai negilūs ir nepažeidę kitų įrenginio dalių. Kylant nors menkiausiai abejonei, kad telefonas sugadintas, nesirūpinkite „kosmetinių“ įbrėžimų naikinimu ir nedelsiant įrenginį remontuokite“, – pasakoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip lengvai apsaugoti išmanųjį telefoną nuo netikėtų subraižymų.

Kaip telefoną naudoti saugiai?

Prieš pradedant rūpintis telefono apsauga, verta prisiminti keletą pagrindinių telefono naudojimo taisyklių, kurios sumažins įbrėžimų tikimybę.

„Vasarą eidami į paplūdimį ar pikniką gamtoje, paskubomis į kuprines ir rankines susidedame reikalingiausius daiktus, tarp kurių, žinoma, patenka ir telefonas. Jei šalia jo atsidūrė užrašinė su spirale ar raktai nuo namų, telefonas galėtų lengvai susibraižyti. Norint išvengti dar didesnių subraižymų verčiau išmanųjį neštis rankoje, o kuprinėje ar rankinėje jam visada rasti atskirą skyrių“, – pataria K. Špiliauskas.

Poilsiaujant gamtoje, į kuprinę gali patekti ir telefonams pavojingo smėlio. Pavyzdžiui, pasitiesus rankšluostį paplūdimyje, o vėliau įsidėjus jį į kuprinę, rizikuojame apgadinti įrenginį – smulkios ir aštrios smėlio granulės gali jį nepataisomai subraižyti.

Subraižymo pavojų gali kelti ir grublėtas stalo ar parko suoliuko paviršius – netyčia stipriau stumtelėję ar padėję telefoną ant tokio paviršiaus, visiškai nesunkiai galime jį subraižyti, o numetę ant žemės, net ir įskelti.

„Kadangi telefonus naudojame praktiškai kiekviename žingsnyje, gali tekti į rankas išmanųjį paimti išteptomis rankomis, pavyzdžiui, gaminant maistą ar aktyviai poilsiaujant paplūdimyje. Jei turite galimybę, prieš imdami telefoną į rankas, jas nusivalykite“, – pataria K. Špiliauskas.

Kaip įrenginį apsaugoti iš anksto?

Didesni įbrėžimai ar įskilimai pavojingi tuo, kad gali pažeisti įrenginio korpusą ir per įtrūkius leisti drėgmę, kuriai patekus į telefono „vidurius“ gali kilti didžiulė grėsmė telefono būklei. Nuo šių įbrėžimų apsisaugoti padės įrenginio dėkliukas. Renkantis dėklą dėmesį verta kreipti ne tik į jo grožį, kaip dažnai įprasta, bet į funkcionalumą. Svarbu, kad dėklas būtų patogus laikyti ir apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną.

„Atkreipkite dėmesį, ar dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą. Jei taip, telefoną padėjus ekranu žemyn šis net nesilies prie paviršiaus ir bus papildomai apsaugotas. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų patogus ir pagamintas iš neslidžios medžiagos – rankoje telefonas turi laikytis tvirtai, neslidinėti. Taip sumažės rizika, kad iš rankų jis netikėtai išsprūs“, – sako K. Špiliauskas.

Vis tik yra nuogąstaujančių, kad dėklas paslepia mėgstamo telefono išorės dizainą, tad jo naudoti nesinori. Šios problemos išvengti padės apsauginė plėvelė, kuri dabar gali būti pagaminta ir telefono nugarėlei.

„Apsauginis stiklas arba plėvelė naudingi, nes saugo ekraną ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Tik senesnių ar retesnių įrenginių savininkams išsirinkti tinkamo dydžio ir kokybės ekrano apsaugą gali būti rimtas iššūkis. Todėl „Bitėje“ radome būdą, kaip palengvinti šį procesą – pirmieji iš visų operatorių pradedame teikti apsauginių plėvelių gaminimo paslaugą. Jas galime pagaminti per kelias minutes ir daugiau nei 1000-ui skirtingų įrenginių. Be to, dabar galima rinktis plėveles, apsaugančias telefonų nugarėles nuo subraižymų ir nedidelių smūgių. Šį sprendimą ypač vertina tie vartotojai, kurie nenaudoja apsauginių dėkliukų, nes šie slepia įrenginio dizainą ir didina jo matmenis“, – sako K. Špiliauskas.

Renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, ar jis dengia tik ekraną, ar ir aplink jį esančią zoną, pavyzdžiui, lenktus ekrano kraštus. Taip pat, nuo kokio stiprumo smūgių ar kritimų jis apsaugo ir ar po kontakto su žeme ar aštriu daiktu ne dūžta, o tik eižėja. Tai svarbu norint apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų, kuriuos gali sukelti aštrios apsauginio stiklo dalys.

Ką daryti, pastebėjus įbrėžimą?

Ant telefono korpuso ar ekrano pastebėjus negilius, tačiau akį itin rėžiančius įbrėžimus, laikinai padėti gali namuose turimos buities priemonės, pavyzdžiui, dantų pasta. Tik svarbu atkreipti dėmesį, kad šios priemonės nėra amžinos –naudojant jas įbrėžimus galima paslėpti tik kuriam laikui.

„Ausų krapštuką pavilgykite dantų pastoje ir sukamaisiais judesiais trinkite įbrėžimą tol, kol pastebėsite, kad jis pradeda nykti. Tiesa, šis būdas veiks tik naudojant „tikrą“, o ne gelio pagrindo dantų pastą. Be to, ši priemonė galimai panaikina tik smulkius įbrėžimus – pastebėję, kad ekranas įtrūkęs, skilęs ar sudužęs, nedelsiant jį remontuokite, o ne tepkite pasta“, – pasakoja K. Špiliauskas.

Padėti gali ir kepimo soda – sumaišius ją su vandeniu, gaunama tiršta masė, kurią įtrynus į įbrėžimus, šie taip pat turėtų pasidaryti mažiau matomi ir juntami. Panašu efektą turi ir su vandeniu sumaišyti pieno mišiniai kūdikiams.

Vis tik naudojant šiuos ir panašius įbrėžimų naikinimo būdus, būtina telefoną kruopščiai saugoti nuo drėgmės, sako ekspertas: „Nors šios priemonės gali suveikti, vartotojai privalo būti atsargūs ir telefonui nepadaryti dar daugiau žalos, įbrėžimus pernelyg sušlapindami. Todėl svarbu slepiant subraižymus bet kokiu skysčiu, jo nepadauginti, kad po subraižymais galimai atsiradę įtrūkiai nepraleistų skysčio į telefono vidų ir taip dar labiau jo nesugadintų.“


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus

Išmanieji telefonai eilę metų turi vieną didelę problemą, ir tai yra jų baterijos. Ir nors gamintojai jau kuris laikas siūlo itin sparčias telefonų baterijų įkrovimo galimybes, tačiau yra nemažai faktorių, kuriais turėtumėme pasirūpinti ir mes patys.

Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai

Ar esate pasiruošę gauti svarbią informaciją akimirksniu, kai to labiausiai reikia? Inovacijų eksperto, savo įrenginyje svarbu įjungti keletą nustatymų. Ekspertas dalinasi pagrindiniais žingsniais, ką turite padaryti savo telefone, kad būtumėte tinkamai pasirengę.

Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip pasisavinti vartotojų asmeninius duomenis, o vienas naujausių jų taikinių – nebenaudojami išmanieji įrenginiai. Galime nė nepagalvoti, kad senas telefonas ar kompiuteris gali kelti pavojų, tačiau juose dažnai išlieka jautrios informacijos.

2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
2024-10-27 16:36
„iPhone“ ir „iPad“ jau galima valdyti lietuvių kalba: nustatyti – labai paprasta
2024-10-14 20:39
Patikrinkite kokią jūsų „iPhone“ esančią informaciją mato kiti žmonės
2024-10-03 08:28
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo
2024-10-01 08:25
Gavote žinutę iš banko? 3 patarimai, kaip patikrinti, ar tai ne sukčiai
2024-09-30 20:13
Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją
2024-09-19 08:19
Nustokite naudoti telefonams skirtus dėkliukus ar ekrano apsaugas: tai gali pridaryti daugiau žalos nei suteikti naudos (1)
2024-09-13 20:29
Į gatves grįžta rudens tamsa: kaip išmanusis gali padėti gintis nuo užpuolikų?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama