Aktyviai leidžiant laisvalaikį, ypač vasaros metu, sunkiau išvengti perkaitimo saulėje, nubrozdinimų, kritimo ar netikėto lietaus. Visa tai gali nutikti ne tik jums, bet ir jūsų telefonui.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi 4 patarimais, kaip pasirūpinti savo telefonu ir išsaugoti jį „sveiką ir gyvą“ vasaros atostogų ir kelionių metu.
1. Išvenkite telefono „saulės smūgio“
Vasarą stengiamės pasimėgauti kiekviena saulėta akimirka, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai kelia pavojų telefonui. Saulėje paliktas išmanusis gali greitai perkaisti, karštis taip pat gali pakenkti telefono mikroschemoms.
Saulėtą dieną patariame telefoną laikyti pavėsyje, rankinėje arba bent jau paslėptą po drabužiais ar rankšluosčiu. Tokiu oru rekomenduojame visai nenaudoti telefono dangtelio, kad šis mažiau kaistų. Jei išorinė apsauga būtina, naudokite šviesių spalvų dangtelius, nes jie atspindi dalį saulės kaitros.
Taip pat reikėtų vengti palikti telefoną įkaitusiame automobilio salone, o turintiems kelis įrenginius – juos vieną nuo kito laikyti atskirai.
Karštą dieną stenkitės per daug neapkrauti ir telefono procesoriaus – nuo to sparčiai kyla įrenginio temperatūra. Išjunkite nenaudojamas išmaniojo funkcijas, pavyzdžiui, „Bluetooth“ ryšį, navigaciją, žemėlapius, žaidimus ir kitas nebūtinas programėles, ar net įjunkite energijos taupymo režimą.
Jei telefonas nuo karščio pradėjo strigti, nedelsdami jį išjunkite. Įrenginį vėl galėsite įjungti arba įkrauti tik kai telefonas visiškai atvės.
2. Apsaugokite telefoną nuo smėlio smiltelių
Daugeliui atostogos neatsiejamos nuo poilsio paplūdimyje. Svarbu nepamiršti, kad švelnus pajūrio smėlis gali padaryti didelę žalą jūsų išmaniajam.
Smulkios smėlio smiltelės kenkia telefono mikrofonui, garsiakalbiui, ausinių ir įkrovimo jungčių angoms. Taip pat jos gali subraižyti išmaniojo ekraną ir fotografavimo kameros objektyvą.
Poilsiui smėlingoje vietoje rekomenduojame pasiruošti iš anksto: telefono ekraną padenkite apsaugine plėvele ar aukštos kokybės grūdinto stiklo apsauga. Rinkitės sandarų telefono dėklą be ertmių mygtukams ir įkrovimo jungties angai. Jeigu dėklo įsigyti negalite – naudokite plastikinius maisto laikymo maišelius su sandaraus užsegimo juostele.
3. Maudynėmis mėgaukitės be savo išmaniojo
Nors dauguma šiuolaikinių telefonų yra atsparūs vandeniui, visgi tuo piktnaudžiauti nereikėtų.
Išmaniesiems įrenginiams kontaktas su vandeniu gali būti lemiamas, o gedimai – nepataisomi. Ypač, jei vandens lašeliai patenka į įrenginio vidų.
Geriausia prevencinė priemonė apsaugai nuo vandens – specialus, vandens nepraleidžiantis, kieto plastiko dėklas su tvirtu ir sandariu užsegimu. Jis būtinas jei vasarą dažnai renkatės vandens pramogas, keliaujate į žygius, žvejojate ar plaukiate baidarėmis.
Retai pagalvojama ir apie galimą lietaus žalą. Lyjant vandens lašai patenka ant telefono paviršiaus, o drėgmė per angas skverbiasi į telefono vidų. Stipraus lietaus metu, neturint priedangos, telefonu patartina visai nesinaudoti.
4. Telefoną valykite dažnai – kaip savo rankas
Vasarą daugiau dėmesio skirkite telefono švarai. Ypač dabar, koronaviruso pandemijos metu, svarbi reguliari ne tik rankų, bet ir telefono higiena.
Ant mobiliojo telefono bakterijų paprastai būna daugiau, nei ant mūsų rankų – jį tikriname, liečiame, dedame ant skirtingų paviršių net keliasdešimt kartų per dieną.
Patariame keliskart per dieną įrenginį nuvalyti specialiomis antibakterinėmis servetėlėmis ar specialiu antibakteriniu skysčiu ir švelnesne šluoste.
Be to, karštomis dienomis mes daugiau prakaituojame, tad savo įrenginius liečiame drėgnesniais pirštais. Prakaito lašeliuose esanti druska telefonui gali padaryti dar daugiau žalos nei pati drėgmė.
Druskų kaupimosi ant ekrano nereikės bijoti jei ant jo užsiklijuosite apsauginę plėvelę ar stikliuką, o išorinę telefono dalį apsaugosite telefono dėklu.