Elektronika.lt
 2025 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kelionėje, gamtoje ir prie jūros: ką daryti, kai nėra kur įkrauti telefono

Publikuota: 2020-07-15 20:05
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šios savaitės pradžioje Kuršių Nerija 10-iai valandų liko be elektros energijos. Ši situacija priminė, kad net ir šiais laikais visai netikėtai galima likti be galimybės laiku įkrauti išmanųjį telefoną, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tokiais atvejais itin svarbu žinoti, kaip tausoti telefono baterijos energiją – reikės pakoreguoti telefono ryškumo, garso ir ryšio nustatymus bei prisiminti keletą saugumo patarimų. Kaip prailginti išmaniųjų baterijos veikimo laiką, pasakoja „Bitės Profai“.

Kelionėje, gamtoje ir prie jūros: ką daryti, kai nėra kur įkrauti telefono

„Telefonų gamintojai vis didesnį dėmesį skiria telefonų baterijoms, kad įrenginių funkcijomis vartotojai be jokių rūpesčių galėtų mėgautis kiek įmanoma ilgiau. Pasirodo, baterijos veikimo laiką galima dar labiau prailginti, tačiau turime prisiminti keletą svarbių žingsnių – reikės sumažinti ekrano šviesumą ir išjungti garsinius pranešimus, aktyvuoti skrydžio režimą ir jokiu būdu nepalikti telefono vasariškos saulės atokaitoje“, – pasakoja Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir dalinasi patarimais, kaip prailginti telefono baterijos veikimą.

1. Sumažinkite ekrano ryškumą

Didžiąją išmaniųjų telefonų korpusų dalį sudarantis ekranas reikšmingai prisideda prie energijos naudojimo. Todėl norint prailginti baterijos veikimą, verta pradėti nuo paprasto žingsnio – ekrano ryškumo sumažinimo.

„Ryški šviesa kokybiškam vaizdui tikrai nėra būtina tais atvejais, jei nesate natūralios šviesos kupinoje aplinkoje, pavyzdžiui, saulės nutviekstame paplūdimyje. Įprastomis sąlygomis ekranas puikiai matomas ir prie mažesnio šviesos intensyvumo. Todėl pastebėję, kad telefono baterija išsikrauna ir neturėdami galimybės keisti telefono nustatymų, tiesiog sumažinkite ekrano ryškumą – tas kiek sumažins ir energijos eikvojimą“, – pataria A. Archangelskis.

Operacinės sistemos „Android“ telefonuose tai padaryti galėsite pirštu perbraukę nuo ekrano viršaus į apačią ir atsivėrusiame greitajame meniu šviesos intensyvumo slinkiklį pastūmę kiek įmanoma kairiau. Naujausios „iOS“ operacinės sistemos telefonuose norėdami atidaryti šį meniu, pirštu iš dešiniojo viršutinio ekrano kampo taip pat braukite žemyn. Skirtumas tik tas, kad čia saulės ikona pažymėtas slinkiklis judinamas aukštyn arba žemyn.

„Baterijos energiją taip pat stipriai eikvoja funkcijų perkrautas pagrindinis telefono ekranas. Todėl turėdami galimybę judančius ar itin spalvingus ekrano paveikslėlius keiskite statiškais ir paprastesniais, o jei jūsų įrenginys turi OLED technologijos ekraną, programose naudokite tamsiąsias temas. Pastarosios padeda ženkliai sutaupyti baterijos energijos. Štai, pavyzdžiui, naudojant tamsiąją vaizdo įrašų platformos „YouTube“ aplinką, esant 100 proc. ekrano ryškumui, sutaupoma net 60 proc. baterijos energijos, nei standartinėje aplinkoje“, – pasakoja A. Archangelskis.

Taip pat naudinga ištrinti perteklinius ekrano puslapius, „Android“ operacinėje sistemoje išjungti nenaudojamus ekrano valdiklius. Taip baterijos veikimą ženkliai prailginsite, prideda ekspertas.

2. Telefoną nutildykite

Prie baterijos energijos tausojimo prisideda ne tik tinkami ekrano, bet ir telefono garso nustatymai – garsumo ir vibracijos intensyvumo lygis.

„Apie atėjusius pranešimus įspėjantys garsai skleidžiami telefono viduje esančių prietaisų, kuriems aktyvuoti reikalinga baterijos energija. Todėl norint ją taupyti, verta sumažinti garsumo ir vibracijos intensyvumo lygį. „Android“ telefonuose šiuos parametrus reguliuoti galėsite nuėję į „Nustatymus“ (angl. Settings) ir pasirinkę skiltį „Garsas ir vibracija“ (angl. Sound and vibration). „iOS“ telefonų nustatymuose ši skiltis vadinama „Sounds & Haptics”, – pasakoja „Bitės Profas“.

Norintys žengti žingsnį toliau, gali sumažinti ne tik pranešimų garso intensyvumą, bet ir pačių pranešimų kiekį. Tiek „iOS“, tiek „Android“ telefonų nustatymų skiltyje „Notifications“ (liet. Pranešimai) galima pasirinkti, kokių programėlių ir kokius pranešimus norite gauti. Siekiant taupyti baterijos energiją, verta išjungti visų ne pirmos būtinybės pranešimų gavimą.

„Visus pranešimus automatiškai galite išjungti ir telefone tiesiog aktyvuodami skrydžio režimą, tačiau tokiu atveju apskritai negausite nei žinučių, nei skambučių, negalėsite prisijungti prie interneto ir tiesiog būsite nepasiekiami. Funkciją aktyvuoti galite telefono greituosiuose meniu nuspaudę lėktuvo ikonėlę“, – pasakoja A. Archangelskis.

3. Aktyvuokite baterijos taupymo režimą

Jei nenorite klaidžioti telefono nustatymuose , būtinąsias parametrų konfigūracijas energijos taupymui gali už jus atlikti ir pats telefonas. Aktyvavus baterijos taupymo režimą (angl. Power Saving Mode), bus automatiškai sumažintas ekrano ryškumo lygis, procesoriaus veikimo greitis, bus paliktos veikti tik pagrindinės telefono programėlės.

„Operacinės sistemos „Android“ telefonuose energijos taupymo būsena įjungiama „Nustatymuose“ (angl. Settings) pasirinkus skiltį „Baterija“ (angl. Battery) ir parinktį „Powe Saving Mode“. „iOS“ vartotojai šią funkciją ras nukeliavę į „Settings“, po to – „Battery“ ir aktyvavę parinktį „Low Power Mode“, – pasakoja A. Archangelskis.

Abiejų operacinių sistemų modeliuose aiškiai matysite, kad funkcija aktyvuota. Štai, „iOS“ telefonuose baterijos ikonėlę dešiniajame viršutiniame kampe taps nebe žalia, bet geltona. O „Android“ telefonuose, priklausomai nuo to, kokį funkcijos intensyvumą pasirinksite, galite pastebėti ir dar didesnius skirtumus – matysite juodą ekrano foną ir tik kelias veikiančias programėles, dažnu atveju negausite ir programėlių pranešimų (angl. Notifications). Žinoma, funkciją išjungus, viskas grįš į savas vėžes.

4. Pasitelkite išorines baterijas

Žinant, kad telefono ilgesnį laiką įkrauti negalėsite, pravartu su savimi turėti papildomas išorines baterijas. Jos puikiai pasitarnauja iškylaujant gamtoje ar tiesiog ilgos ir susitikimų kupinos darbo dienos metu, kai telefono įkrauti tiesiog nespėjate.

„Renkantis išorinę bateriją svarbiausia atkreipti dėmesį į jos talpą, kuri matuojama miliamperais per valandą (mAh). Kuo didesnė išorinės baterijos talpa, tuo daugiau įkrovimų arba įrenginių produktas gali palaikyti. Štai, pavyzdžiui, 2500 mAh talpos baterija telefoną galės įkrauti mažiau kartų nei gerokai didesnė 10 000 mAh talpos baterija“, – aiškina A. Archangelskis.

Be to, nuo išorinės baterijos talpos priklauso ir baterijos dydis – kuo ji talpesnė, tuo fiziškai didesnė ir sunkesnė. Todėl renkantis sau tinkančią, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiomis aplinkybėmis baterija bus naudojama dažniausiai ir ar jos dydis nesukels papildomų nepatogumų.

5. Neperkaitinkite telefono saulėje

Vasarą kyla pavojus telefonus perkaitinti saulėje ir taip sumažinti baterijų energijos kiekį ar netgi visiems laikams jas sugadinti. Karštis yra vienas didžiausių telefonų baterijų „priešų“, mat jos pritaikytos optimaliai veikti 20 laipsnių ar truputį žemesnėje temperatūroje. Tad jei baterija veikia prie 30 laipsnių karščio, jos gyvavimo laikas sutrumpėja 20 proc., o prie 40 laipsnių – daugiau nei perpus.

Norint baterijas apsaugoti nuo perkaitimo, verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip leisite telefonui greičiau atvėsti.

„Vasarą telefoną laikykite vėsesnėse vietose, pavyzdžiui, ne kelnių kišenėje, bet kuprinėje ar rankinėje, ne ant automobilio panelės, bet tam skirtuose dėkluose. Taip sumažinsite šansus, kad telefonas netikėtai perkais. Vis tik ekstremaliai elgtis ir telefoną vėsinti, pavyzdžiui, šaldytuve, nereikėtų. Kaip žiemą, taip ir vasarą, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Taip pat iškyla grėsmė, kad laikant šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį sugadins“, – pataria A. Archangelskis.

Vis tik norintys pabandyti bet kokiomis priemonėmis atvėsinti telefoną, gali įjungti jau minėtą „skrydžio režimą“. Taip mažiau apkraunamas telefonas atvės greičiau. Žinoma, nebegalėsite naudotis ryšio paslaugomis, tačiau, pavyzdžiui, „Android“ telefonuose galėsite toliau žiūrėti įrenginiuose esančius vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar fotografuoti.

6. Venkite trečiųjų šalių programėlių

Vartotojus dažnai vilioja įvairios trečiųjų šalių programėlės, žadančios prailginti baterijos veikimą – jų jokiu būdu nesisiųskite, įspėja „Bitės Profas“.

„Čia galimi du scenarijai – pirmasis, kai programėlė tik sukurs energijos taupymo iliuziją, tačiau praktinės naudos neduos. Žinoma, ji gali automatiškai aktyvuoti energijos taupymo režimus ar deaktyvuoti energiją eikvojančias funkcijas, tačiau tą nesudėtingai galite padaryti patys neeikvodami energijos programėlių valdymui“, – sako A. Archangelskis.

Antrasis scenarijus gerokai pavojingesnis, prideda ekspertas: tokiose trečiųjų šalių programėlėse gali slėptis virusai, galintys pakenkti telefono programinei įrangai ir sukelti rizikų jūsų duomenų saugumui, mat dažnai tokios programėlės reikalauja suteikti prieigą prie daug ir svarbių telefono funkcijų.

„Norėdami taupyti baterijos energiją, ne siųskitės naujas, bet verčiau dirbkite jau su turimomis programėlėmis – išjunkite jų pranešimų gavimą, automatinį atnaujinimą, automatinę vietos nustatymo funkciją, kad jums nematant ir programėlių nenaudojant, nebūtų eikvojama baterijos energija“, – pataria „Bitės Profas“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną

Išmanieji telefonai yra tapę neatsiejamais mūsų kasdienybės palydovais – juose saugome ne tik asmeninę ir darbinę informaciją, bet ir naudojame juos kaip atsiskaitymo priemones. Visgi kartu su visapuse prieiga prie interneto, atsiveria ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai. Kaip apsisaugoti nuo virusų, užtikrinti duomenų saugumą ir išvengti sukčių pinklių?

Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?

Kalėdų rytą po eglute radusieji naują išmanųjį kartu „dovanų“ gauna dilemą – ką daryti su senuoju įrenginiu? Populiariausias kelias – jį ilgiems metams „užmarinuoti“ stalčiuje. Tačiau toks elgesys nei tvarus, nei praktiškas, nes senas telefonas gali sėkmingai būti prikeltas antram gyvenimui.

Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta

Kaip galite nustatyti, ar jūsų žinutė buvo perskaityta naudojant populiarias žinučių siuntimo programėles, tokias kaip „Google Messages“, „WhatsApp“, „Facebook Messenger“, „Telegram“ ir „Skype“.

2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
2024-12-10 20:14
Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų
2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama