Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ar galima telefoną vėsinti šaldytuve?

Publikuota: 2020-06-09 19:32
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Visi ženklai rodo, kad šių metų vasara bus rekordiškai karšta, Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) atstovė Clare Nullis. Tokiai vasarai reikia ne tik pasiruošti patiems, bet ir paruošti savo išmaniuosius telefonus – apsaugoti nuo karščio ir vandens, rašoma pranešime žiniasklaida. Kaip tai padaryti lengvai, plačiau pasakoja „Bitės Profai“.

Ar galima telefoną vėsinti šaldytuve?

„Karštomis vasaromis daugiau aktyvaus laiko leidžiame lauke, dažniau fiksuojame įsimintinas akimirkas, todėl didėja rizika telefoną išmesti ant žemės, subraižyti, įmesti į vandenį ar net perkaitinti. Norint nuo šių pavojų apsisaugoti, reikia šiek tiek pasiruošti iš anksto – pasirūpinti naudingomis programėlėmis, įrenginių išorės apsauga ir žinoti keletą saugumo rekomendacijų apie įrenginių naudojimą vasarą“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip išmanųjį telefoną paruošti vasarai.

1. Svarbu pasirūpinti telefono išorės apsauga

Nei vienas nenorime, kad vasaros įspūdžių įkarštyje sudužtų taip reikalingas telefonas. Norėdami to išvengti, turime pasirūpinti papildoma jo apsauga. Tą padaryti padės du daiktai – apsauginis telefono stikliukas ar plėvelė ir telefono dėklas.

„Apsauginis stiklas naudingas, nes saugo ekraną ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Pastarieji atsiranda net ir labai saugant savo telefoną, pavyzdžiui, padėjus ant gruoblėto paviršiaus ar į kišenę, kurioje yra raktai nuo namų. Renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, ar jis dengia tik ekraną, ar ir aplink jį esančią zoną. Taip pat, ar jis atsparus dūžiams ir po kontakto su žeme ar aštriu daiktu ne dūžta, o tik eižėja. Tai svarbu norint apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų, kuriuos gali sukelti aštrios apsauginio stiklo dalys“, – sako K. Špiliauskas.

O renkantis dėklą dėmesį verta kreipti ne tik į jo grožį, kaip dažnai įprasta, bet į funkcionalumą. Svarbu, kad dėklas būtų patogus laikyti ir apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną.

„Atkreipkite dėmesį, ar dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą. Jei taip, telefoną padėjus ekranu žemyn šis net nesilies prie paviršiaus ir bus papildomai apsaugotas. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų patogus ir pagamintas iš neslidžios medžiagos – rankoje telefonas turi laikytis tvirtai, neslidinėti. Taip sumažės rizika, kad iš rankų jis netikėtai išsprūs“, – sako K. Špiliauskas.

2. Telefoną privalu saugoti nuo karščio

Vasarą kyla pavojus telefonus perkaitinti saulėje ir taip negrįžtamai sugadinti įrenginių baterijas. Nors jos labiausiai dėvisi nuo visiško iškrovimo ciklų – kai baterija kurį laiką būna visiškai iškrauta – jai pakenkti gali ir išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, itin kaitri vasaros saulė.

„Nuolat naudojamas išmanusis telefonas kaista pats, todėl aukšta išorinė temperatūra tampa itin pavojinga. Daugumos įrenginių gamintojai nurodo, kad idealiausia temperatūra jų produktams yra nuo 16 iki 22 laipsnių, tačiau naudotis jais galima ir iki 35 laipsnių. Už šią ribą aukštesnis karštis gali pažeisti išmaniųjų įrenginių baterijas. Tik atminkite, jog net ir esant žemesnei nei ši oro temperatūrai, tačiau saulei tiesiogiai plieskiant į įrenginį, jo paviršiuje esanti temperatūra gali būti gerokai didesnė“, – įspėja K. Špiliauskas.

Norint baterijas apsaugoti nuo perkaitimo, verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip leisite telefonui greičiau atvėsti.

„Vasarą telefoną laikykite vėsesnėse vietose, pavyzdžiui, ne kelnių kišenėje, bet kuprinėje ar rankinėje, ne ant automobilio panelės, bet tam skirtuose dėkluose. Taip sumažinsite šansus, kad telefonas netikėtai perkais. Vis tik ekstremaliai elgtis ir telefoną vėsinti, pavyzdžiui, šaldytuve, nereikėtų. Kaip žiemą, taip ir vasarą, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Taip pat iškyla grėsmė, kad laikant šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį sugadins“, – pataria K. Špiliauskas.

Kad įrenginiai stipriai nekaistų, telefone galima įjungti „skrydžio režimą“. Taip telefonas bus mažiau apkraunamas ir atvės greičiau. Žinoma, nebegalėsite naudotis ryšio reikalaujančiomis paslaugomis, tačiau galėsite toliau žiūrėti įrenginiuose esančius vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar fotografuoti.

Sekti išmaniojo įrenginio temperatūrą padės ir tam skirtos programėlės, pavyzdžiui, „Android“ vartotojams sukurta nemokama „CPU-Zr“. Joje keliais paspaudimais išjungsite labiausiai prie įrenginio kaitimo prisidedančias programėles ir taip padėsite telefonui atvėsti.

3. Telefonui sušlapus – jo negalima vartyti

Atostogaudami atsipalaiduojame, tad kartais prarandame budrumą, todėl neretai įrenginiai atsiduria po vandeniu. Sušlapęs telefonas yra vienas dažniausiai pasitaikančių telefonų gedimų vasarą.

Iš anksto apsaugoti telefoną nuo permirkimo greičiausiai nepavyks – nors naujausi jų modeliai atsparūs vandeniui, jiems nusileidus į ežero dugną, įrenginiai gali būti pažeisti. Taigi šioje situacijoje apsisaugoti padės atsargesnis telefono naudojimas prie vandens telkinių. Taip pat laisvalaikį leisdami paplūdimyje, telefoną galite įdėti į vandeniui atsparų užsegamą maišelį, kurį galima įsigyti bet kuriame prekybos centre. Taip būsite tikri, kad sumažinote šansus negrįžtamai sušlapinti telefoną.

„ Vis tik įrenginį įmetus į vandenį, panikuoti nereikia. Pirmiausia, telefoną kuo skubiau ištraukite iš vandens. Tai, kiek laiko jis praleis vandenyje, iš esmės lemia, ar dar bus galima jį išgelbėti. Akimirksniu jį ištraukę iš vandens užtikrinsite, kad galbūt vanduo neprasiskverbė į svarbias įrenginio dalis. Telefoną pakelkite lėtai, jo nevartykite – taip vanduo nepateks į kitas detales“, – sako K. Špiliauskas.

Įrenginį iš karto išjunkite, padėkite ant skystį susigeriančios medžiagos – šluosčių, rankšluosčio, tualetinio popieriaus – ir palikite džiūti, tęsia K. Špiliauskas. Tam prireiks maždaug paros, po to telefoną galima bandyti įjungti. Jei šis veikia, vadinasi, metodai padėjo, jei ne – turbūt vanduo jau pažeidė telefoną taip stipriai, kad teks keisti neveikiančias detales.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo

Telefonui prisijungus prie kaimyninės šalies mobiliojo ryšio tinklo, galite gauti didesnę sąskaitą už ryšio paslaugas. Ekspertas pataria, ką reikia nustatyti telefone, kad lankantis pasienyje telefono sąskaita negadintų šventinės nuotaikos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia

Žmonės dažnai nė nesusimąsto, kad jų telefono ekranas per sekundę gali pasikeisti ne kelis, o keliasdešimt ar net daugiau nei šimtą kartų. Ne, čia ne apie animacijas ar filmukus, mes kalbame apie ekranų atnaujinimo dažnį. Iš pirmo žvilgsnio tai skamba techniškai, bet realybėje stipriai keičia tai, kaip mes matome vaizdą savo išmaniojo telefono ekrane.

Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką

Kinijos kompanija „Xiaomi“ pasidalijo vertingais patarimais, kurie padės naudotojams taupyti energiją ir prailginti išmaniųjų telefonų akumuliatoriaus veikimo laiką.

2025-03-17 12:25
Kaip sukurti ir naudoti kontakto plakatą „iPhone“
2025-03-11 16:15
Prieš perkant telefono stikliuką ar plėvelę
2025-03-10 14:43
Ką daryti jei „iPhone“ nematote pranešimų apie gautas žinutes
2025-02-26 17:30
Telefonų numerių keitimo dilema: programėle greičiau – bet ar saugu?
2025-02-25 16:26
Kaip grąžinti gaunamų skambučių įspėjimus per visą ekraną
2025-02-11 17:29
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas
2025-02-10 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
2025-02-03 10:21
Paslėptos „iPhone“ aplikacijos apie kurias, greičiausiai, nežinojote
2025-01-27 08:29
Sužinokite, kaip išmaniajame telefone lengvai ir greitai užblokuoti erzinančias reklamas
2025-01-23 11:52
Kai rodos, kad galva „neišneša“: kaip priimti sprendimus informaciniame triukšme?
2025-01-21 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
2025-01-17 11:49
Paprasti triukai, kurie pagreitins jūsų „Android“ telefoną
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama