Šiuo metu, kai saulė kviečia pasimėgauti jos spinduliais ir nors trumpam ištrūkti iš namų, vis aktualesnė tampa laukinė Lietuvos gamta. Joje nesunku laikytis rekomenduojamo fizinio atstumo nuo kitų žmonių, o pasivaikščiojimai padeda atpalaiduoti kūną ir protą. Norintiems telefonu įamžinti gamtos grožį, „Samsung“ siūlo vadovautis keliais paprastais patarimais.
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com
Švaresnis objektyvas – ryškesnė nuotrauka
Tam, kad nuotraukos būtų kokybiškos ir ryškios, šiais laikais visiškai pakanka telefonų kameros. Tad pirmas dalykas, kurį rekomenduojama atlikti prieš pradedant fotografuoti, – tai nuvalyti savo išmaniojo įrenginio kameros objektyvą.
Ne paslaptis, kad kai kurių nuotraukų kokybę paprasčiausiai suprastina ant objektyvo užsilikę pirštų antspaudai ar dulkės. Todėl norintiems išgauti skaidresnes nuotraukas, kartais paprasčiausiai užtenka tiesiog nuvalyti priekinę ir galinę telefono kameras.
Gražūs kadrai reikalauja pasiruošimo
Įsimintini, gamtoje daryti kadrai nėra atsitiktinumas. Patyrę fotografai beveik visada planuoja savo išvykas ir pasirenka laiką, kada dienos šviesa yra gražiausia. Taip pat, norėdami užfiksuoti gyvąją gamtą, fotografai kameras įprastai laiko budėjimo režimu. Tad, jei nuotraukoje siekiate įamžinti kokį nors miško gyventoją, būkite tam pasiruošę – žinokite, visus būdus, kaip negaištant laiko pasiekti reikiamą telefono kameros funkciją.
Dviejų trečdalių dėsnis
Profesionalūs fotografai sako, kad norint įamžinti kraštovaizdį rekomenduojama rinktis kuo platesnę ir atviresnę vietą: taip kadre užtikrinama gera šviesa, kontrastingiau išryškėja esami objektai. Kartu rekomenduojama laikytis ir dviejų trečdalių taisyklės, kuri reikalauja, kad priekinis planas ir centras užimtų didžiausią nuotraukos dalį, o dangus – tik trečdalį bendro kadro. Laikantis šios taisyklės, įamžintas kraštovaizdis atrodo platesnis ir gyvesnis.
Atvirkštinę proporciją reikia taikyti tada, kai norite nufotografuoti įspūdingus debesis ar žvaigždes – du trečdalius nuotraukos palikite dangui ir tik vieną žemės vaizdams.
Išsirinkite pagrindinį objektą
Norint, kad nuotrauka išsiskirtų, atkreiptų dėmesį ir papasakotų istoriją, svarbu sutelkti dėmesį į vieną iš kraštovaizdžio objektų. Tai gali būti namas šalia miško, gėlė pakelėje ar kažkas abstraktaus, pavyzdžiui, krentantys šviesos spinduliai.
Eksperimentuokite su šviesa
Laikas po saulėtekio ir prieš saulėlydį vadinamas auksine valanda, nes tuo metu krenta gražiausia dienos šviesa. Taip pat tai yra metas, kai gamtoje kyla rūkas ar atsiranda lengva rasa. Lietuvos gamta dėkinga dėl savo įvairumo, nes čia turime ir rasą, ir šalną, ir rūką. Būtent šiomis akimirkomis šviesa ir jos tonai įgauna magišką efektą, nes spalvų kontrastai atskleidžia gamtos grožį ir sukuria beveik siurrealistinį vaizdą.
Norintys išbandyti daugiau išmaniojo telefono kameros funkcijų ir galimybių turėtų išbandyti „Pro“ ir naktinio matymo režimus, leidžiančius reguliuoti nuotraukų ryškumą ir apšvietimą kadre.
Žaiskite su nuotraukos kampais
Klasikinis Lietuvos peizažas asocijuojasi su plačiais laukais ir vienišu medžiu jų viduryje, tačiau fotografo užduotis yra pamatyti daugiau nei įprasta. Nebijokite eksperimentuoti ir daryti kuo įvairesnius kadrus, išnaudoti tiek plataus kampo kameros funkciją, tiek ir makrorežimą, skirtą fiksuoti arti esantį, detalių reikalaujantį vaizdą – pumpurus, žolės stiebus ar gėles žiedus.
Taip pat pažaiskite su atspindžiais vandenyje ir stenkitės padaryti kuo daugiau kadrų, kuriuos detaliau atrinkti bus galima namuose.