Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dienoms trumpėjant, telefono baterijos naudojimas ilgėja: ką daryti, kad telefonas tarnautų ilgiau?

Publikuota: 2019-11-07 19:19
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Egzistuoja vienas dalykas, kurio išmaniųjų telefonų savininkai bijo kaip tvano. Koks? Išsikrovusi baterija. Ši baimė turi netgi atskirą pavadinimą – nomofobija. Bet tokia baimė gali užklupti kiekvieną. Ypač, kai keliauji užsienyje, lauki svarbaus skambučio ar nespėjai išsikviesti pavežėjo. O blogiausia, kad tokių situacijų gali ir nesuplanuoti, tad ilgai veikianti telefono baterija – vienas svarbiausių dalykų jūsų išmaniajame. „Bitės Profai“ dalinasi 5 patarimais, kuriuos vertėtų įsiminti, jei norite, kad jūsų telefonas veikimo trukme pralenktų šviesųjį paros laiką rudenį.

Dienoms trumpėjant, telefono baterijos naudojimas ilgėja: ką daryti, kad telefonas tarnautų ilgiau?

„Kai įsigyji naują telefoną, dėl baterijos veikimo gali beveik nesijaudinti. Visi gamintojai stengiasi, kad jų telefonai veiktų ilgai ir nekeltų diskomforto naudotojui. Tačiau toliau viskas – mūsų rankose. Neteisingai kraunamas, naudojamas ar prižiūrimas telefonas, net ir turėdamas labai gerą bateriją, ilgainiui gali jus nuvilti. Bet laimei egzistuoja kelios taisyklės, kurias įsiminę jūs užtikrinsite, jog padarėte viską, kad telefono baterija veiktų kuo ilgiau“, – sako Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir dalinasi 5 patarimais, kurie tikrai pagelbės tausojant savo telefono bateriją.

1. patarimas: svarbu laikytis 20-80 proc. apribojimo

Vienas svarbiausių dalykų norint užtikrinti savo telefono baterijos ilgaamžiškumą, tai pačios baterijos talpos tausojimas.

Telefonų baterijoms „sveikiausia“ riba yra tarp 20 ir 80 proc. O jei tiksliau, tai krauti telefoną turėtume pradėti, kai lieka ne mažiau nei 20 proc. baterijos ir krauti jį iki ne daugiau nei 80 proc. Taip ji mažiausiai „dėvėsis“. Atitinkamai, stengtis kuo ilgiau išlaikyti telefoną 100 proc. riboje nėra teisingas sprendimas. Kadangi daugelis šiuolaikinių telefonų turi greito krovimo funkcijas, dažniausiai rekomenduoju telefoną pakrauti ryte, ruošiantis į darbą, mokyklą ar studijas. Taip pat telefonų gamintojai dažnai įdiegia papildomų energijos taupymo funkcijų į savo telefonus. Dažnuose galima „užmigdyti“ nenaudojamas programėles. Pačiam naudotojui yra pravartu užsimigdyti tas programėles, kurios yra retai naudojamos arba nenaudojamas tiesiog ištrinti.

2. patarimas: nepasiduokite „naktinio krovimo“ pagundai

Egzistuoja viena pagunda, kuriai, kraunant telefoną, geriau atsispirti: baterijos krovimas paliekant telefoną krautis per naktį.

Nors šiuolaikiniai telefonai bei jų baterijos tikrai yra pažangūs ir nuolat tobulėja, vieno dalyko vis tik geriau nedaryti. Tai – telefono krovimas per naktį. Šitaip krauti telefoną yra labai patogu – einant miegoti padedi krautis, o ryte jis pilnai pasikrovęs, bet žalinga telefono baterijai. Anksčiau toks krovimas telefonams kenkdavo labai stipriai, nes net pasiekus 100 proc. įkrovimo ribą telefonas būdavo kraunamas toliau. Tai smarkiai padidindavo ir baterijos perkaitimo riziką. Naujausi telefonai pažangesni, baterijų resursus stebi ir valdo pats telefonas, tačiau žalingas poveikis išlieka. Kaip tai veikia? Kraunant telefoną per naktį, išmanusis telefonas pats pastebi, kad įrenginys jau įkrautas 100 proc. ir toliau jo nebekrauna. Tačiau vyksta kitas ydingas ciklas – telefonas šiek tiek išsikrauna ir vėl pradeda krautis, ir ši „procedūra“ vyksta visą naktį taip sekindama bateriją. Kaip to išvengti? Tiesiog pravartu telefoną krauti prieš miegą ar jau nubudus ryte.

3. patarimas: baterijai gali kenkti ir išoriniai veiksniai

Nors baterijos talpai labiausiai kenkia iškrovimo ciklai – kai baterija pilnai išsikrauna ir būna pilnai iškrauta kurį laiką – jai gali kenkti ir išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, laikant bateriją labai šaltoje (apie -15 laipsnių) arba labai karštoje vietoje ar ant saulės. Labai negerai yra jau kraunamą telefoną pradėti naudoti kokiai nors intensyviai veiklai. Pavyzdžiui, žaidimams. Galingi ar ilgai žaidžiami žaidimai kraunant telefoną priverčia telefono bateriją kaisti dar labiau, o tai vėliau gali nulemti trumpesnį jos veikimą ar gedimus.

4. patarimas: papildomas programėles baterijos stebėjimui reikėtų rinktis atsargiai

Pasikliauti įvairiomis baterijos taupymo programėlėmis nereikėtų, nes jos taps meškos paslauga – iškraus telefoną dar labiau.

Nerekomenduoju atsisiųsti įvairių energijos taupymo programėlių net ir iš oficialių parduotuvių, pavyzdžiui, „Play Store“. Dauguma jų visai nepadeda baterijos taupyti, o tik papildomai apkrauna telefoną dar keliais bereikalingais procesais. Dar daugiau, kai kurios iš jų pasirūpina ir papildomais reklamų pranešimais, kuriais uoliai jums ką nors bruks. Tačiau norint turėti telefone bent vieną vertingą baterijos sveikatingumo stebėjimo programėlę, pasikliauti rekomenduoju „AccuBattery“. Ji leidžia matyti savo telefono krovimo ciklų kiekį, baterijos temperatūrą bei pataria, kaip tikslingiau naudoti telefoną norint kuo ilgiau išsaugoti ilgai veikiančią bateriją.

5. patarimas: baterija gali paprasčiausiai nusidėvėti

Šiandien mes labai paprastais veiksmais galime palengvinti savo išmaniojo telefono baterijos gyvenimą, tačiau anksčiau ar vėliau visos baterijos gali tiesiog nusidėvėti.

Patarimai, kaip kuo ilgiau palaikyti telefono baterijos gyvybingumą yra paprasti, bet veiksmingi. Pavyzdžiui, telefono ekranas. Tai bene daugiausiai energijos „suryjantis“ telefono komponentas, tad sumažinus jo ryškumą jūsų telefono baterija jums padėkos. Taip pat labai pravartus yra neseniai ir „iPhone“ telefonuose startavęs „Dark Mode“. Tai – ne vien mados dalykas, kai telefono fonas tampa juodas, bet ir energiją taupantis sprendimas. Ypač, jei jūsų telefonas naudoja „Amoled“ technologijos ekraną.

Kita vertus pastebiu, kad daug žmonių kreipiasi dėl baterijos problemų ir susiduria su būtent tokia situacija: „kai telefone lieka apie 15 proc., įrenginys pradeda strigti ir galiausia greitai išsijungia, o kai jau būna įjungiamas krauti, rodo vos 1 arba 2 proc. Įkrovimo“. Taip nutinka dėl smarkiai nusidėvėjusios baterijos, nes dėl nusidėvėjusios baterijos tiesiog nebepakanka įtampos telefono veikimui ir jis išsijungia. Todėl, susidūrus su tokia situacija, verta tiesiog pagalvoti apie baterijos keitimą, nes šios kaip nors išgelbėti ar prikelti nebepavyks.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną

Išmanieji telefonai yra tapę neatsiejamais mūsų kasdienybės palydovais – juose saugome ne tik asmeninę ir darbinę informaciją, bet ir naudojame juos kaip atsiskaitymo priemones. Visgi kartu su visapuse prieiga prie interneto, atsiveria ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai. Kaip apsisaugoti nuo virusų, užtikrinti duomenų saugumą ir išvengti sukčių pinklių?

Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?

Kalėdų rytą po eglute radusieji naują išmanųjį kartu „dovanų“ gauna dilemą – ką daryti su senuoju įrenginiu? Populiariausias kelias – jį ilgiems metams „užmarinuoti“ stalčiuje. Tačiau toks elgesys nei tvarus, nei praktiškas, nes senas telefonas gali sėkmingai būti prikeltas antram gyvenimui.

Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta

Kaip galite nustatyti, ar jūsų žinutė buvo perskaityta naudojant populiarias žinučių siuntimo programėles, tokias kaip „Google Messages“, „WhatsApp“, „Facebook Messenger“, „Telegram“ ir „Skype“.

2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
2024-12-10 20:14
Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų
2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama