Pasaulyje nėra daug dalykų, kurie nervintų labiau, nei lėtai veikiantis telefonas. Ir visai nesvarbu ar tai itin pigus išmanusis, kuris jau buvo lėtas kai tik jį nusipirkote, ar aukštesnės klasės įrenginys. Visus telefonus galima optimizuoti ir priversti suktis bent šiek tiek greičiau. Pateikiame jums trumpą veiksmų planą, padėsiantį pagreitinti telefono su „Android“ operacine sistema darbą.
Identifikuokite problemą
Pirmas dalykas kurį reikia padaryti – išsiaiškinti kas galimai lėtina jūsų telefoną. Galbūt tai tam tikra aplikacija (arba kelios aplikacijos), o gal problemos susiję su pačia operacine sistema? Parsisiųskite „Trepn Profiler“ programėlę ir išsiaiškinkite tiesą. Šios aplikacijos pagalba galėsite stebėti procesoriaus apkrovą realiu laiku, vartojamų duomenų srautus (tiek Wi-Fi, tiek ir mobiliųjų duomenų), vaizdo plokštės apkrovą bei operatyviosios atminties (RAM) naudojimą.
„Trepn“ taip pat gali pateikti pavienių programėlių ar visos sistemos analizę. Ataskaitas galima išsaugoti ir naudoti palyginimui – tokiu būdu lengvai pastebėsite pokyčius. Yra visa begalė priežasčių, dėl kurių telefonas gali būti sulėtėjęs. Būtent todėl rekomenduojame pirmiausiai atlikti analizę, o supratus problemos esmę pereiti prie jos šalinimo.
Atlaisvinkite telefono atmintį
Visos nuotraukos, vaizdo įrašai ir galybė programėlių gali kaip reikiant apsunkinti telefono darbą. Net jei atmintis nėra visiškai užpildyta, tačiau laisvos vietos likę nedaug, įrenginys gali turėti sunkumų susitvarkant su užduotimis ir sulėtėti. Tam, kad pravalytumėte atmintį įrašinėti papildomų programėlių nereikės – tai atlikti galima ir rankiniu būdu.
Eikite į Nustatymai, tuomet Atmintis (kai kuriuose telefonuose šie nustatymai gali būti Įrenginio nustatymai kategorijoje). Atsidariusiame meniu galėsite matyti, kiek vietos užima jūsų turimos programėlės. Šiais laikais telefonai protingi – įrenginys pats pateiks pasiūlymus, kaip galėtumėte atlaisvinti vietos. Paspaudę mygtuką Atlaisvinti vietos, automatiškai ištrinsite rečiausiai naudojamas programėles ir seniausiai parsisiųstus dokumentus. Ši funkcija skiriasi skirtinguose telefonų modeliuose, tačiau prieš patvirtinant veiksmą jūs visuomet galėsite peržiūrėti sąrašą failų, kurie bus ištrinti.
Jei vis dėlto jūsų telefone tokios funkcijos nėra, galite tai atlikti rankiniu būdu. Dauguma programėlių siekdamos greitesnio veikimo naudoja slapukus. Taip daro net ir daug sveriančios programėlės su daug grafinio turinio, t.y. socialinių tinklų aplikacijos, interneto naršyklės ir t. t. Tai efektyvus būdas paspartinti programėlių darbą, tačiau jei telefone mažai laisvos vietos, tokia taktika gali padaryti meškos paslaugą. Todėl itin svarbu išsivalyti atskirų aplikacijų slapukus, kurie gali užimti net ir kelis šimtus kilobaitų vietos.
Galiausiai, reikėtų ištrinti programėles kurios jau buvo įrašytos į jūsų telefoną kai jį nusipirkote, tačiau jums niekada taip ir neprireikė. Tiesa, kai kurių iš anksto įrašytų aplikacijų ištrinti nepavyks.
Atsikratykite valdiklių
Nors valdikliai nebegali pasigirti šlovės spinduliais, kuriuose šildėsi seniau, vis dar yra daug vartotojų kurie mėgsta apkrauti savo pagrindinį ekraną. Galbūt kai kurie valdikliai iš tiesų yra naudingi ir padaro jūsų gyvenimą lengvesniu, tačiau jei jais nesinaudojate – atsikratykite. Valdikliai taip pat gerokai apkrauna telefoną.
Išjunkite nereikalingas animacijas ir efektus
Priklausomai nuo to, koks yra jūsų telefono modelis ir vartotojo sąsaja, įrenginyje gali būti aktyvuotos įvairios animacijos ir efektai. Galbūt jie atrodo neblogai, tačiau be abejonės lėtina telefoną. Rekomenduojame jas išjungti arba bent sumažinti jų skaičių. Tai padaryti galite nuėję į savo naudojamos meniu temos nustatymus.
Uždarykite nenaudojamas programėles
Įvairių užduočių atlikimas vienu metu yra vienas iš geriausių dalykų kuriuos jums gali pasiūlyti išmanieji telefonai – itin greitas naršymas tarp atidarytų programėlių sutaupo daug laiko ir didina produktyvumą. Deja, tai taip pat valgo resursus ir lėtina telefoną. Kiekviena atidaryta programėlė reikalauja operatyviosios atminties (RAM) resursų, todėl jei ilgą laiką jos nenaudojate, tiesiog uždarykite.
Nenaudokite aplikacijų skirtų telefono valymui ar procesų uždarymui
Jei esate nepatyręs vartotojas, programėlė kuri automatiškai išvalo nereikalingus duomenis ar uždaro nenaudojamus procesus gali atrodyti kaip itin pravartus įrankis. Tiesa tokia, jog dauguma iš šių aplikacijų padaro daugiau žalos, nei naudos. Dauguma šiuolaikinių „Android“ telefonų patys neblogai susitvarko su operatyviosios atminties naudojimo valdymu, todėl nereikia įrašinėti trečiųjų šalių aplikacijų atlikti šiam darbui. Be to, jei programėlė kurią pastoviai naudojate bus automatiškai uždaryta, sugaišite daugiau laiko ir baterijos resursų iš naujo ją atsidarydami.
Tokios aplikacijos kaip „Cheetah Mobile‘s Clean Master“ išvalo slapukus kur kas dažniau, nei reikėtų tai daryti. To pasekmės akivaizdžios – vietoje sutaupytos laiko, jūs jį prarandate. Taip pat galite išnaudoti daugiau mobiliųjų duomenų.
Dauguma tokių optimizavimo programėlių nedaro teigiamos įtakos jūsų telefono veikimui. Na, bent jau tokios, kurią galėtumėte aiškiai pastebėti. Be to, įvairūs valikliai ir optimizatoriai dažniausiai reikalauja prieigos prie įvairios asmeninės informacijos, todėl iškyla grėsmė saugumui.
Perkraukite telefoną
Turbūt greičiausias ir paprasčiausias sprendimas galintis padėti sulėtėjusiam telefonui – perkrovimas. Tokiu būdu uždarysite nereikalingus procesus, išvalysite tam tikrą kiekį slapukų ir normalizuosite sistemos darbą.
Visuomet atnaujinkite programinę įrangą
Atnaujinimų atidėliojimas yra blogas įprotis. Programinės įrangos atnaujinimai dažniausiai nėra skirti naujų funkcijų įdiegimui. Jie paprasčiausiai sutvarko iki tol buvusias klaidas ir pagerina optimizaciją, t.y. taupo jūsų telefono resursus. Rekomenduojame laiku atsinaujinti programinę įrangą, net jei tai užima nemažai laiko.
Išplėstiniai duomenys
Jei norite iš tiesų suprasti savo telefono darbą, turėtumėte pažvelgti kiek giliau. Per nustatymų meniu susiraskite skiltį Baterija ir gaukite informaciją kokie procesai reikalauja daugiausiai baterijos resursų. Tą patį galite padaryti ir su operatyviosios atminties (RAM) naudojimu. Žinodami šiuos duomenis, galėsite keisti savo naudojimosi telefonu įpročius ir džiaugtis ilgiau bei greičiau veikiančiu įrenginiu.
Sistemos „root‘inimas“
Tikriausiai jau esate girdėję apie „Android“ telefonų „root‘inimą“. Šis ginklas skirtas ne visiems, todėl nelyskite prie šių nustatymų jei nežinote ką darote. Tačiau, jei esate pažengęs vartotojas ir pasitikite savo jėgomis, pasinaudoję šiuo funkcionalumu galite patobulinti telefono atmintį, priversti procesorių suktis greičiau ir taip pagerinti telefono darbą. Turėkite omenyje, jog atlikdami „root‘inimą“ galite sugadinti operacinę sistemą ir prarasti gamintojo garantiją.
Gamyklinių nustatymų atkūrimas
Paskutinis šiaudas už kurio galite griebtis norėdami pagerinti savo telefono darbą – gamyklinių nustatymų atkūrimas. Jūsų telefonas vėl pavirs į tokį, koks jis atkeliavo iš gamintojo. Prarasite visus savo duomenis ir nustatymus, tačiau kartu bus ištrintas ir visas šlamštas, tad telefonas be abejonės veiks greičiau.