Kiekvienas atsakingas vairuotojas prieš atostogas kruopščiai patikrina ir kelionei paruošia savo automobilį. Tokiu būdu tikimasi išvengti neplanuotų nemalonumų ir viliamasi, kad atmintyje išliks tik patys geriausi prisiminimai. Tačiau retas pagalvojame, kad reikėtų kelionei paruošti ir savo telefoną – net ir kelios minutės dėmesio išmaniajam įrenginiui kartais gali išgelbėti visas atostogas, rašoma pranešime spaudai. „Huawei“ vyriausiasis techninis patarėjas Sergej Kolesov dalijasi patarimais, į ką reiktų atkreipti dėmesį, siekiant kelionės metu išvengti nesklandumų.
1. Užtikrinkite duomenų saugumą
Tikriausiai nei vienas nenorėtume negrįžtamai prarasti duomenų, saugomų išmaniajame telefone. Kad taip neįvyktų, prieš kelionę rekomenduojama pasidaryti atsarginę įrenginio duomenų kopiją. Tą galima atlikti dviem būdais – informaciją išsaugant fizinėje laikmenoje (USB atmintuke ar atminties kortelėje) arba virtualiame debesyje. O kad pačiame telefone saugomi duomenys būtų saugūs, rekomenduojama naudoti papildomas identifikavimo priemones, pavyzdžiui, atrakinimą piršto antspaudu ar veido atpažinimą.
2. Pasirūpinkite baterija
Likti be ryšio – vienas didžiausių šio amžiaus iššūkių. Nors kartais telefoną išjungiame specialiai, norėdami pailsėti, netikėtai išsikrovęs telefonas gali sukelti milžinišką stresą. Jei norite būti ramūs, kad atostogų metu telefonas neišsikrautų, kai jo labiausiai reikia, prieš kelionę derėtų pasirūpinti įrenginio baterija.
„Huawei“ ekspertas siūlo telefoną pristatyti specialistams, kurie gali patikrinti bateriją ir, esant poreikiui, pakeisti ją į naują. Jei tokios galimybes nėra, išeitimi gali tapti nešiojama išorinė baterija (angl. power bank), kurią derėtų visuomet pasiimti su savimi. „Tik nepamirškite pakrauti ir išorinės baterijos!“ – primena S. Kolesov.
3. Atsisiųskite reikiamas programėles ir žemėlapius
Kol dar nesate išvykę atostogų ir namie turite „Wi-Fi“ ryšį, iš anksto apgalvokite, kokių programėlių ar žemėlapių jums gali prireikti.
„Galbūt jums prireiks nuotraukų redagavimo programėlių, žodynų ar kitų panašių dalykų. Kad taupytumėte mobiliuosius duomenis būdami užsienyje, galite iš anksto atsisiųsti ir žemėlapius, kuriuos vėliau naudosite „offline“ režimu“, – pataria S. Kolesov.
4. Atlaisvinkite įrenginio atmintį
Išvykus atostogų norisi mėgautis kiekviena akimirka. Trokštame ir jas įamžinti, jog būtų ką prisiminti grįžus namo bei parodyti savo artimiesiems ir draugams. Kad nereikėtų spręsti dilemos, kurias nuotraukas pasilikti, o kurias ištrinti dėl atminties trūkumo telefone, rekomenduojama pasirūpinti laisvų gigabaitų kiekiu. Tą galima padaryti ištrynus nereikalingus duomenis iš telefono arba įsigijus talpesnę „microSD“ kortelę. Daugelis šiuolaikinių įrenginių su atminties kortele savo atmintį gali praplėsti net iki 512 GB, kurių pilnai pakaks gausybei nuotraukų bei vaizdo įrašų.
5. Užtikrinkite įrenginio apsaugą
Labiau nei išsikrovusi baterija ar „užkimšta“ įrenginio atmintis, atostogas gali sugadinti nukritęs bei sudužęs telefonas. Dėl šios priežasties rekomenduojama pasirūpinti tinkama telefono apsauga – įsigyti dėkliuką bei ant ekrano užklijuoti apsauginę plėvelę.
Galiausiai, kompanijos atstovas primena nepamiršti su savimi pasiimti būtiniausių telefono atributų, pavyzdžiui, įkroviklio ar ausinių. Taip pat derėtų išsiaiškinti, kokie mobiliojo ryšio įkainiai galioja svečioje šalyje, o esant poreikiui galbūt derėtų pagalvoti apie išankstinį paslaugų planą ar vietinio ryšio operatoriaus SIM kortelės įsigijimą. Kitu atveju atostogos užsienyje gali neplanuotai patuštinti kišenę.