Artėjant ilgajam ir vasariškam Joninių savaitgaliui, telefonų priežiūros centrai ruošiasi kasmet pasikartojančiam sugedusių mobiliųjų įrenginių antplūdžiui. Anot technologijų ekspertų, po šios šventės dėl išmaniųjų remonto kreipiasi kone dvigubai daugiau klientų nei įprastą dieną.
„Per Jonines ne tik padaugėja telefonų gedimų, bet ir pasikeičia jų pobūdis. Didžiausia žala išmaniesiems padaroma ne juos sudaužius, bet sušlapinus, perkaitinus saulėje ar neapsaugojus nuo dulkių ir smėlio“, – pasakojo Evaldas Viselga, operatoriui „Tele2“ priklausančio „Smart Master“ telefonų priežiūros centro vadovas.
Jūsų dėmesiui – E. Viselga dalijasi patarimais, kaip ir nuo ko šį ilgąjį savaitgalį saugoti savo telefoną ir kitus išmaniuosius įrenginius.
1. Atsparumas vandeniui: nuo 0 iki 8
Naujausi išmanieji neretai yra atsparūs vandeniui, tačiau būtent telefonų gedimai dėl drėgmės yra vieni dažniausių po Joninių savaitgalio. Anot E. Viselgos, taip yra todėl, kad telefonų gamintojų nurodomas atsparumas vandeniui kartais įvertinamas vienareikšmiškai, nors jis būna skirtingo lygio – vienas išmanusis gali būti apsaugotas tik nuo lietaus lašų, o kitas ir nuo panardinimo vandenyje.
Gera žinia ta, kad realų išmaniojo atsparumą drėgmei galima patikrinti žvilgtelėjus į dviejų skaitmenų „IP“ kodą jo techninėse specifikacijose. Pirmasis skaitmuo žymi kiek telefonas yra atsparus dulkėms, o antrasis – drėgmei. Pastarasis skaičius gali svyruoti nuo 0 (jokios apsaugos) iki 8 (maksimali apsauga).
Jei jūsų telefono apsauga nuo vandens nesiekia 8, tuomet neatsargus braidymas jūroje ar poilsis plaukiant baidarėmis gali tapti jo sugadinimo priežastimi. Siekdami išvengti tokių nutikimų, pasirūpinkite fizine išmaniojo apsauga, pavyzdžiui, sandariu dėklu, neturinčiu ertmių jungikliams ir mygtukams. Su tokia apsauga telefonu galėsite naudotis ir smarkiai lyjant. Ekstremalaus ir aktyvaus laisvalaikio gerbėjai, pavyzdžiui, žygių plaustais entuziastai, turėtų rinktis pačio aukščiausio apsaugos lygio dėklus – kietos plastmasės maišelius.
2. Joninių laužai ir saulė – pavojingi vienodai
Šiltuoju sezonu suintensyvėja saulė, tad nepalikite savo išmaniojo jos kaitroje per ilgai. Karštis itin greitai gali pakenkti baterijai bei gerokai sutrumpinti jų veikimo laiką. Ne išimtis ir kitos telefono mikroschemos bei ekranas – dėl tiesioginių saulės spindulių jis gali net atsiklijuoti.
Atkreipkite dėmesį, ar esant lauke jūsų telefonas „nekepa“ saulės kaitroje, stenkitės laikyti jį pavėsyje ar kažkuo uždengti. Taip pat karštą dieną venkite išmanųjį palikti automobilyje, ypač atviroje ir saulės apšviestoje vietoje, o vakare – arti degančio laužo.
Be to, vasaros sezono metu patariama rinktis šviesesnius telefonų dėklus, kurie atspindėtų šviesą ir sumažintų perkaitimo galimybę. Tačiau telefoną kraunant, jei oro temperatūra itin aukšta, išmanųjį reikėtų laikyti toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ir išimti net iš šviesios spalvos apsauginio dėklo.
3. Klastingas priešas – smulkus pajūrio smėlis
Atrodo, kas galėtų nutikti telefonui, kol jūs tįsote ant gulto ar rankšluosčio paplūdimyje? Smulkus, birus ir itin kibus smėlis yra vienas iš veiksnių, galinčių pakenkti jūsų įrenginiui. Laikant jį nesandarioje ir nesaugioje vietoje, smėlio krislų gali patekti ne tik ant telefono paviršiaus, bet ir į jo plyšius. Ypač pavojinga, jei jo patenka į įkrovimo angą. Be to, smėlis yra lyg švitrinis popierius, kuris gali subraižyti ne tik telefono ekraną, bet ir jo kamerą bei galinį korpusą.
Jei nutarėte į paplūdimį pasiimti savo telefoną, reiktų pasirūpinti ir jo saugumu. Pirmiausiai, ant ekrano užklijuokite apsauginę plėvelę, geriausia – pagamintą iš grūdinto stiklo. Nepamirškite ir kitos telefono pusės. Jos apsaugai, taip pat kaip ir nuo vandens, puikiai tiks specialus dėklas be ertmių mygtukams ar krovikliui.