Grupinių „FaceTime“ skambučių paslauga naudotis gana paprasta, tačiau tokia būdai atlikti grupinį „FaceTime“ skambutį ar grupinių pokalbių galimybės iš karto gali būti ne tokios akivaizdžios.
Norint naudotis grupinių „FaceTime“ skambučių paslauga, visi pokalbio nariai turi turėti įrenginius su įdiegta „iOS 12“ ar „MacOS Mojave 10.14.1“.
Maksimalus grupiniame „FaceTime“ pokalbyje dalyvaujančių įrenginių skaičius yra 32.
Skambučio inicijavimas
Yra du būdai leidžiantys pradėti grupinį „FaceTime“ pokalbį: vienas naudojant „FaceTime“ aplikaciją, o kitas „Messages“.
„FaceTime“
- atidarykite FaceTime aplikaciją;
- dešiniame viršutiniame ekrano kampe paspauskite ant + piktogramos;
- To: lauke įveskite kontakto vardą ar adresą/telefono numerį ir paspauskite ant jo;
- įveskite kitą kontaktą
- įveskite visus kontaktus, su kurias norite bendrauti šio „FaceTime“ pokalbio metu;
- kai esate pasiruošę pradėti pokalbį – spauskite ant audio ar video pokalbio piktogramos, priklausomai nuo to ar norite pokalbio su vaizdu ar tik garso. Visi pokalbio nariai gaus popup žinutę ir sužinos, kad norite „FaceTime“ pagalba pabendrauti su jais.
„Messages“
- Atidarykite pokalbį su kurio nariais norite pabendrauti ar sukurkite naują „iMessage“ grupinį pokalbį;
- Paspauskite ant pokalbio narių piktogramų aplikacijos lango viršuje. Šis veiksmas išskleis papildomas parinktis;
- spauskite ant audio (telefono ragelio) ar video (kameros) piktogramos, priklausomai nuo to ar norite su pašnekovais bendrauti tik balsu ar papildyti bendravimą ir vaizdu.
„Message“ aplikacijos „FaceTime“ aplinka veikia kaip su vienu, taip ir su grupe žmonių ir man pasirodė, kad „Messages“ aplikacija yra patogesnė grupiniams „FaceTime“ pokalbiams.
Prisijungimas prie grupinio „FaceTime“ pokalbio
Kai kas nors iš grupinio pokalbio „Messages“ aplikacijoje narių inicijuoja grupinį „FaceTime“ pokalbį, bet kuris tame „Messages“ pokalbyje dalyvaujantis asmuo, bet kuriuo metu gali prisijungti prie „FaceTime“ pokalbio.
„Messages“ aplikacijoje pokalbio nariai pamatys pranešimą su „Join“ mygtuku jame ir žmonių dalyvaujančių pokalbyje skaičiumi. Paspaudus „Join“ mygtuką prisijungiama prie pokalbio. Turėkite omenyje, kad nėra prisijungimo prie pokalbio patvirtino žingsnio, tad bet kuriuo metu jūsų pokalbį gali nutraukti su džiaugsmingu triukšmu į jį įsiveržęs naujas pašnekovas.
Kaip pridėti naują grupinio FaceTime pokalbio dalyvį
Dalyvaudami „FaceTime“ pokalbyje nesunkiai galite prie pokalbio pridėti naują kontaktą.
- Dalyvaudami pokalbyje paspauskite ant trijų taškų piktogramos;
- pasirinkite Add Person;
- sąraše pasirinkite vardą – jam bus išsiųstas pakvietimas prisijungti prie pokalbio.
Kaip atsijungti nuo grupinio „FaceTime“ pokalbio
Norint atsijungti nuo grupinio „FaceTime“ pokalbio tereikia paspausti X mygtuko esančio pokalbio lango apačioje.
Dėmesys konkrečiam pašnekovui
Visi grupinio „FaceTime“ pokalbiai išrikiuoti išklotinės principu su išskirtu paskutiniu kalbėjusiu žmogumi. Jei dalyvaujate grupiniame pokalbyje – matysite įvairių dydžių atvaizdus su padidintu pagrindinių dalyvių vaizdu. Tie kas pastaruoju metu nešnekėjo bus rodomi mažesni.
Du kartus palietus bet kurio žmogaus atvaizdą – jis padidinamas iki didžiausio įmanomo dydžio. Paspaudus ant vaizdo dar kartą – jis sumažinamas iki standartinio sąrašo dydžio.
Efektai
Be grupinių „FaceTime“ skambučių, „iOS 12“ atsirado ir „FaceTime“ efektai, kuriuos galite naudoti pokalbio metu. Paspaudę ant žvaigždę primenančios piktogramos pokalbio lango apačioje, galėsite rinktis įvairius filtrus, tokius kaip: animoji, memoji, formas, tekstą ir t. t. Keli efektai gali būti naudojami vienu metu ir juos mato visi pokalbio dalyviai.
„Memoji“ ir „Animoji“ efektai veikia tik įrenginiuose palaikančiuose „TrueDepth“ kameros sistemą.