Mobilių telefonų kameros jau seniai gali pasiūlyti puikius parametrus ir neišsenkančias galimybes, todėl daugelis svarbiausias akimirkas fiksuoja ne fotoaparatais, o šiais prietaisais. Visgi, tam, kad nuotrauka iš tiesų būtų vykusi, reikia žinoti tam tikrus niuansus ir gudrybes – juos šį kartą ir aptarsime.
Svarbiausia – apšvietimas. Galima sakyti, jog tai vienas pagrindinių aspektų, nuo kurio priklauso galutinis rezultatas. Nors vis dar manoma, kad mobilūs telefonai sunkiai tvarkosi su prastu apšvietimu, apžiūrėjus naujausiųjų modelių rezultatus, drąsiai būtų galima su tuo nesutikti. Visgi, jei Jūsiškio prietaiso silpnoji vieta yra tamsa, išnaudokite „auksines valandas“: taip vadinami laikotarpiai iškart po saulėtekio ir prieš pat saulėlydį.
Pamirškite apie priartinimo funkciją – naudokitės savo kojomis. Galite bandyti eksperimentuoti, tačiau galiausiai turėtumėte padaryti išvadą, kad fotografuojant mobiliuoju telefonu, priartinimo funkcijos verčiau nenaudoti. Nuotraukų kokybė tikrai nebus tokia gera, kokią galėtumėte pasiekti priėję šiek tiek arčiau – juk dėl gero kadro iš tiesų verta pasistengti!
Žiūrėkite kitu kampu. Tas pats vaizdas nuotraukoje gali atsiskleisti visiškai kitaip – tereikia pasirinkti kitokį fotografavimo kampą. Šiuo atveju galimi patys netikėčiausi Jūsų bandymai, kurie labiau atskleis ne nuotraukų kokybę, bet Jūsų pačių požiūrį ir mąstyseną. Žinoma, kokybiška kamera leis geriau ištransliuoti savo žinutę, tačiau turėtumėte nepamiršti, jog fotografuoja žmonės, o ne mobilūs telefonai – kitaip tariant, Jūsų indėlis taip pat yra labai svarbus.
Pasinaudokite mobiliojo telefono programėlėmis. Tai viena iš priežasčių, kodėl mobilioji fotografija yra puikus išradimas: šiuose prietaisuose yra daugybė programų, leidžiančių itin efektyviai ir kokybiškai redaguoti Jūsų darbą. Žinoma, esminiai nuotraukos akcentai nepasikeis, tačiau visas kitas detales galite nušlifuoti iki tobulybės – tereikia atrasti patogiausią programą ir išmokti ja naudotis.
Nepamirškite nuvalyti kameros stiklo. Taip, genialumas iš tiesų slypi paprastume – net ir toks savaime suprantamas veiksmas gali turėti įtakos Jūsų nuotraukos kokybei. Juk ir švarus televizorius rodo kur kas geresnį vaizdą! Tad geriausia įprasti tai daryti kaskart ruošiantis fotografuoti – juk nesinorėtų, kad įspūdingiausi kadrai būtų įamžinti tarsi per rūką.
Žaiskite su atspindžiais. Veidrodžiai, akiniai, vandens telkiniai, blizgūs paviršiai – visi šie ir kiti atspindžiai itin žavingai atrodo nuotraukose, tad jei norite užfiksuoti ką nors meniško ir kūrybingo, turėtumėte išbandyti šią gudrybę. Žinoma, teks paieškoti kampo, kuris geriausiai atskleistų šią Jūsų idėją, tačiau jei pavyks tai padaryti, patys pranoksite savo lūkesčius!
Nenustokite bandyti. Fotografavimas yra menas, todėl nereikėtų tikėtis, jog vos tik paėmę mobilųjį telefoną į rankas, pradėsite fiksuoti kvapą gniaužiančius kadrus – tam gali prireikti ir kantrybės, ir įdirbio. Svarbiausia, kad pripažintumėte savo klaidas, ieškotumėte naujų idėjų ir nebijotumėte pakartoti net ir nenusisekusių kadrų – tai pagrindiniai žingsniai į sėkmę. O jei manote, kad Jūsų talentui atsiskleisti reikėtų ir geresnės išmaniojo kameros, vertingų pasiūlymų ieškokite čia: https://pigu.lt/lt/foto-gsm-mp3/mobilieji-telefonai.
Fotografavimas telefonu turi būti smagus, todėl bent iš pradžių neapsikraukite sudėtingais terminais ir neįveikiamais tikslais. Fiksuokite emocijas, linksmus nuotykius, kvapą gniaužiančius gamtos vaizdus – net ir patys paprasčiausi mobilūs telefonai sugebės atskleisti jų grožį!