Elektronika.lt
 2025 m. vasario 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 11 d. 20:06
Atsakė, ar prisiskambinsite 112 net ir be telefono kortelės
Vasario 11 d. 17:29
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas
Vasario 11 d. 14:15
Dirbtinis intelektas inžinerijoje: palengvina darbą, ar kelia naujų iššūkių?
Vasario 11 d. 11:30
2025-ųjų darbo rinka: kas iš tikrųjų laikys vadeles? (1)
Vasario 11 d. 08:22
Mokymasis visą gyvenimą – pasirinkimas ar neišvengiama būtinybė? (1)
Vasario 10 d. 18:22
Elektromobilių įkrovimo inovacijos: ar požemiais įkrovimo sprendimai ir elektrifikuoti keliai – Lietuvos ateitis?
Vasario 10 d. 15:27
„Renault“ pristato tris universalumu pasižyminčius modelius – „Estafette“, „Goelette“ ir „Trafic“
Vasario 10 d. 12:48
Naujovės „Bolt“ programėlėje: pristatytos dvi papildomos saugumo funkcijos
Vasario 10 d. 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
Vasario 9 d. 13:21
Ar įmanoma, kad Lietuvoje visiškai dingtų internetas?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Pasitikrinkite, ar jūsų asmeniniai duomenys telefone yra apsaugoti tinkamai

Publikuota: 2019-01-30 18:37
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kasmet sausio mėnesį minima Europos duomenų apsaugos diena, siekiant plėsti europiečių žinias apie asmens duomenų apsaugą. Viešoje erdvėje nerimstant su tuo susijusioms temoms, daugumai turėtų kilti klausimas – ar patys darome viską, kad išmaniuosiuose įrenginiuose esanti mūsų asmeninė informacija būtų saugoma tinkamai?

Pasitikrinkite, ar jūsų asmeniniai duomenys telefone yra apsaugoti tinkamai

Šiandien mobiliuoju telefonu ne tik skambiname, rašome žinutes ir laiškus, bet ir darome daugybę operacijų, vis daugiau asmeninių duomenų kaupiame įrenginiuose: nuo kontaktų, nuotraukų, susirašinėjimų ir skambučių išklotinių iki bankinės ir verslo informacijos. Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics“ pardavimų verslui skyriaus vadovas pasakoja, ką kiekvienas, telefone kaupiantis privačią informaciją, turėtų padaryti nedelsiant.

Nenumokite ranka į užraktą

Išmaniųjų technologijų ekspertas V. Bielinis teigia, kad mobiliųjų įrenginių saugumas yra vienas iš didžiausių visų technologijų kompanijų prioritetų. Tačiau net ir turint įdiegtas pažangiausias saugumo platformas, būtina saugumo priemonėmis pasirūpinti ir pačiam vartotojui.

„Siekdami apsaugoti savo duomenis esančius išmaniajame įrenginyje, svarbiausias esate jūs pats. Todėl sekite viešojoje erdvėje pasirodančias naujienas apie saugumo naujoves, tykančius pavojus ir imkitės būtinų atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte asmeninę informaciją“, – sako ekspertas.

Viena paprasčiausių taisyklių, kaip apsaugoti savo telefoną – patikimas, stipraus lygio slaptažodis. Taip pat šiandieniniuose telefonuose yra integruoti piršto atspaudo ar akies rainelės skaitytuvai.

„Kol kas patikimiausi telefono užraktai yra piršto atspaudo arba akies rainelės atpažinimo sistemos, tačiau jei užraktas įvedamas ranka, svarbiausia vengti trumpesnių nei šešių skaitmenų ir lengvai nuspėjamų kodų. Stipriausio lygio užraktą turėsite, jei įterpsite įvairius rašmenis: skaičius, mažąsias ir didžiąsias raides bei simbolius. Taip pat, jokiu būdu nenaudokite to paties slaptažodžio visoms programėlėms atrakinti“, – patarimais dalinasi ekspertas.

Užtikrinkite konfidencialių duomenų saugumą

Nusikaltėliams įsilaužti į jūsų telefoną gali būti ypač lengva, jei įrenginys nėra apsaugotas jokia saugumo programa. Šiandien, kai telefonai vis dažniau tampa darbo priemone ir konfidencialūs įmonės duomenys saugomi įrenginiuose, įsilaužimas į juos gali reikšti didelį intelektinės nuosavybės, klientų informacijos, verslo sandorių ir daug kitų svarbių duomenų praradimą.

Tam, kad išvengtume tokių incidentų, kiekvieno telefone turi būti įdiegta saugumo platforma, kuri saugiai užšifruotų duomenis. Kai kuriuose naujausiuose išmaniuosiuose įrenginiuose jau iškart yra įdiegtos panašios platformos, pavyzdžiui, „Samsung“ savo klientus iškart aprūpina „Knox“ aplinka. Jos dėka telefone galima turėti dvi aplinkas ir taip atskirti darbo bei privačius duomenis.

„Šią platformą sudaro saugos sistemos, apsaugančios nuo įsilaužimo, kenksmingų programų ir kitų grėsmių. Jei kažkuriuo metu identifikuojamas potencialus pažeidimas, „Samsung“ saugumo komanda nedelsiant imasi tirti ir spręsti iškilusią problemą. Netgi tuo atveju, jeigu įrenginys yra pavogtas ir išjungtas, visi duomenys yra užšifruoti. Šifravimo raktas saugomas saugioje vietoje, vadinamoje „TrustZone“, įrenginio mikroschemoje“, – apie gamintojų pastangas, užtikrinant vartotojų duomenų apsaugą, pasakoja V. Bielinis.

Savo telefone naršykite atsakingai

Daugeliui yra įprasta gana drąsiai naudotis viešoje vietoje aptiktu neapsaugotu bevieliu tinklu. Ekspertas tikina, kad tai nėra blogai, jei juo naudojamasi tik naršymui internete. Tačiau būtina įsidėmėti, kad ši patogi galimybė nėra visiškai saugi, ypač jei telefonu norite atlikti svarbias, konfidencialias operacijas. Tokiu atveju, didėja duomenų vagystės tikimybė.

V. Bielinis pabrėžia, kad atliekant banko pavedimus, jungiantis prie asmeninių paskyrų ir įvedant savo slaptažodžius, geriau naudotis savo mobiliaisiais duomenimis. Taip pat, baigus naudotis „Wi-Fi“ ar „Bluetooth“ ryšiu, nepamirškite jų išjungti.

Taip pat ekspertas pabrėžia, kad svarbios informacijos, pavyzdžiui, asmeninių finansinių duomenų, maišymas su žaidimų ar panašiomis programėlėmis ir naršymu internete – nėra gera idėja.

„Bet kuri programa, kuri yra įdiegiama išmaniajame telefone, yra potenciali grėsmė išmaniojo įrenginio saugumui. Todėl būtina atkreipti dėmesį, kokias programas diegiate – ar šios programos yra patikimos bei žinomos, taip pat rekomenduotina siųstis programėles iš oficialių ar gerai žinomų atsisiuntimo platformų“, – pasakoja V. Bielinis.

Nepamirškite profilaktikos

Net ir nusipirkus naujausią išmanųjį telefoną su stipria saugumo sistema, rekomeduojama nepamiršti profilaktikos. Įrenginio atnaujinimai skirti programinės įrangos kokybės gerinimui, todėl kartu su jais pašalinamos spragos, atnaujinamos saugumo sistemos, kurios padeda efektyviau užkirsti kelią įsilaužėliams.

Tokia pati taisyklė galioja ir programėlėms – siūlomi atnaujinimai sumažina riziką, kad programėlė turės virusų, o jeigu neketinate programėlės atnaujinti ar ja nebesinaudojate – geriausia ištrinkite ją. Taip sumažinsite grėsmių skaičių savo telefone.

V. Bielinis taip pat pataria periodiškai tikrinti telefono nustatymus ir peržiūrėti, kokios programos turi prieigą prie jūsų duomenų. Pavyzdžiui, jei šiuo metu jums nereikia, kad žaidimo programėlė sektų jūsų buvimo vietą, išjunkite šią funkciją.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)  
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas

Kasdienės išlaidos, nesibaigiantys akcijų bei nuolaidų pasiūlymai, impulsyvūs pirkiniai – tik vieni iš pavyzdžių, galinčių užkirsti kelią sėkmingai planuoti jūsų šeimos finansus. Dėl didžiulio prekių asortimento daugeliui darosi vis sunkiau stebėti, kur išleidžiami pinigai. Šiuolaikinės technologijos gali padėti atsispirti pagundai pirkti neapgalvojus.

Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas

Jei „iPhone“ akumuliatoriaus neužtenka iki dienos pabaigos — yra nesudėtingas būdas leidžiantis prailginti naudojimosi įrenginiu laiką. Kaip tai padaryti?

Paslėptos „iPhone“ aplikacijos apie kurias, greičiausiai, nežinojote

„iPhone“ yra įdiegtos ir paslėptos aplikacijos, kurios veikia užkulisiuose ir filtruoja SMS žinutes, pasitiki (arba ne) kompiuteriais, tvarko mokėjimus, tikrina reklamų skelbimus ir atlieka kitus veiksmus. Aplikacijų bibliotekoje jų nerasite, tačiau yra gudrybių, kurias galite panaudoti norėdami naudoti kai kurias iš šių paslėptų aplikacijų.

2025-01-27 08:29
Sužinokite, kaip išmaniajame telefone lengvai ir greitai užblokuoti erzinančias reklamas
2025-01-23 11:52
Kai rodos, kad galva „neišneša“: kaip priimti sprendimus informaciniame triukšme?
2025-01-21 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
2025-01-17 11:49
Paprasti triukai, kurie pagreitins jūsų „Android“ telefoną
2025-01-13 08:17
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku
2025-01-10 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
2025-01-09 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
2025-01-02 17:25
Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną
2025-01-02 11:30
Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?
2024-12-30 08:20
Sužinokite, kokius nustatymus reikia pakeisti, kad matytumėte ar jūsų išsiųsta žinutė buvo perskaityta
2024-12-18 20:22
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau
2024-12-17 08:23
Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama