Vasariški orai ir vėl džiugina, todėl savaitgalį daugelis leis prie vandens telkinių. Technologijų lyderė „Tele2“ pastebi, kad nors daugelis išmaniųjų jau yra atsparūs vandeniui, tačiau jų skendimas vis dar yra viena iš dažniausių telefonų gedimo priežasčių šiltuoju metu laiku.
Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, telefonų gamintojų nurodomas atsparumas vandeniui neturėtų būti vertinamas vienareikšmiškai – apsauga gali būti skirtingo lygio.
Galima nardinti ar tik perbraukti drėgna servetėle?
Siekiant, kad visų gamintojų pareiškimai dėl telefonų atsparumo vandeniui galėtų būti vienodai įvertinti, yra naudojamas visuotinai priimtinas „IP“ (angl. „Ingress protection“) standartas. Jis apibrėžia elektroninio įrenginio korpuso nepralaidumą vandeniui, dulkėms bei pašaliniams objektams. Kiek įrenginys yra atsparus šiems veiksniams, nurodo po „IP“ kodu esantys du skaitmenys. Atsparumą vandeniui žymi antrasis, kuris gali svyruoti nuo 0 (jokios apsaugos) iki 8 (maksimali apsauga):
- 0 – jokios apsaugos nuo vandens;
- 1, 2, 3 – įrenginys yra atsparus įvairaus dydžio vandens lašams;
- 4 – įrenginys atsparus vandens purslams;
- 5 – įrenginys atsparus tekančiam vandeniui;
- 6 – įrenginys atsparus stipria čiurkšle tekančiam vandeniui;
- 7 – įrenginys atsparus panardinimui po vandeniu iki 1 metro gylio, iki 30 minučių;
- 8 – įrenginys atsparus panardinimui po vandeniu į 1 metro ar didesnį gylį (tikslius duomenis gamintojai nurodo individualiai).
Jei jums svarbu apsaugoti įrenginį ir nuo dulkių, atkreipkite dėmesį į pirmąjį skaitmenį. Jis svyruoja nuo 0 (jokios apsaugos) iki 6 (visiškai atsparus dulkėms). Tiesa, vandeniui atsparus telefonas bet kokiu atveju bus apsaugotas ir nuo dulkių patekimo į korpuso vidų.
Labiausiai vandeniui atsparūs telefonai – ar sąraše yra jūsiškis?
Nemaža dalis šiuolaikinių vidutinės klasės telefonų ir visi flagmanai atitinka aukščiausius „IP“ standartus. „Tele2 Inovacijų biuras“ pateikia tokių telefonų sąrašą.
1. „Samsung Galaxy S9“ ir „Samsung Galaxy S9+“
Paskutinieji „Samsung“ flagmanai turi aukščiausią atsparumo įvertinimą – „IP68“. Vadovaujantis atsparumo skalėmis, matyti, kad šių modelių korpusai visiškai nepraleidžia dulkių ir gali išbūti po vandeniu iki 30 minučių. Gamintojų teigimu, juos galima panardinti net į 1,5 metro gylį.
2. „Huawei P20 Pro“
Šis išmanusi gali panerti į kiek seklesnius vandenis nei „Samsung“ flagmanai. Gamintojas teigia, kad telefonas gali išbūti išbūti 1 metro gylyje po vandeniu visą pusvalandį. Todėl jis atitinka „IP67“ atsparumo standartą. Beje, ankstesnioji jo versija „Huawei P20“ gerokai atsilieka – atitinka „IP53“ standartą, todėl yra atsparus tik vandens purslams.
3. „iPhone X“, „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“
Galbūt šie išmanieji ir atrodo trapūs, bet jie lengvai atlaiko ekstremaliausius išbandymus. Visi naujausi „Apple“ kūriniai atitinka „IP67“ standartą ir, gamintojo teigimu, 1,5 metro gylyje po vandeniu gali išbūti iki 30 minučių.
4. „CAT S30“
Tai vienas iš pigiausių atspariųjų telefonų. Jis gali ne tik išbūti metro gylyje po vandeniu iki vienos valandos, bet ir atlaikyti kritimą ant betono pagrindo iš 1,8 metro aukščio.
5. „Samsung Galaxy A8“
Šis vidutinės klasės telefonas savo parametrais nedaug kuo nusileidžia geriausiems flagmanams. Visiškai atsparus dulkėms ir vandeniui korpusas garantuoja, kad su dviguba priekine kamera po vandeniu būtų galima net fotografuotis asmenukes.
6. „Getnord Onyx“
Telefonas, kuris ne tik atitinka „IP68“ standartą, bet ir yra sunkiai sunaikinamas. Šio įrenginio korpusas yra sutvirtintas metalu, guma bei varžtais, todėl jis yra apsaugotas ne tik nuo vandens, bet ir nuo smūgių.