Moksleivių poreikiai keičiasi kasmet – vis daugiau jų ne tik laisvalaikį leidžia, bet ir pamokas rengia išmaniai. Tad kaip žinoti, kokių įrenginių tikrai reikia jūsų vaikams? Jūsų dėmesiui – 5 patarimai, kurie padės pasiruošti išmaniems mokslo metams.
1. Pasitarkite su mokytoju
Vaida Burnickienė, mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ prekybos vadovė, pataria mokslo metų pirkinius pradėti planuoti ne nuo daiktų sąrašo, o nuo pokalbio su vaiko mokytoju. „Ko prireiks mokslui, geriausiai žino mokytojai. Pavyzdžiui, ar bus galima namų darbus ruošti kompiuteriu, ar mokykla naudojasi elektroninėmis pratybomis, ar bus skaitmeninių knygų literatūros pamokoms ir panašiai“, – sako V. Burnickienė.
Pasitarę su mokytoju aiškiai žinosite, ne tik kokių įrenginių reikia, bet ir kokius įrenginius galima turėti pamokų metu. Taip pat tai padės jums planuotis išlaidas ir sutaupyti.
2. Planšetė vietoje knygų lentynos
Knygos vienareikšmiškai yra pats svarbiausias mokslo metų atributas. Nors daugeliui tėvų planšetė atrodo perteklinis įrenginys, iš tiesų ji gali gerokai palengvinti mokinio kuprinę. „Planšetės, kaip ir telefonai, lengvai pritaikomi mokymosi procese. Pastebime, kad vis daugiau mokinių tėvų renkasi jas kaip knygų ir pratybų alternatyvą. Įsidiegus specialias programėles, planšetės gali būti naudojamos kaip skaityklės ar skirtos žiūrėti edukacines laidas“, – sako Vaida Burnickienė, „Tele2“ prekybos vadovė.
3. Telefoną rinktis pagal amžių
Telefonas šiais laikais nėra vien tik susisiekimo priemonė, jis – ir informacijos, ir pramogų šaltinis. E. Viselga patikina, kad renkantis mobilųjį svarbu atsižvelgti ne tik į vaiko norus, bet svarbiausiai – į realius jo poreikius.vadovė.
„Vietoje nenustygstantiems pradinių klasių mokiniams rinkitės patvarius, sunkiau dūžtančius įrenginius. Tad jiems geriausiai tiks įrenginys su mažesniu ekranu. Taip pat neskubėkite rinktis naujausio ir brangiausio modelio, nes jo remontas kainuos daugiau bei tokie išmanieji labiau traukia ilgapirščių dėmesį“, – tėvams pataria E. Viselga. Anot jo, pasirinkus išmanųjį telefoną derėtų pasirūpinti ir apsauga elektroninėje erdvėje.
4. Kompiuteris ir darbui, ir žaidimams
Ruošiantis naujiems mokslo metams vienas iš didžiausių ir, ko gero, svarbiausių pirkinių – kompiuteris. Šiais laikais pratybas, vadovėlius, žodynus, formulių rinkinius, literatūrą – viską galima turėti jame.vadovė.
„Išmanūs įrankiai tampa universalūs. Jie nebėra skirti vien tik darbui, ar vien tik pramogoms. Kompiuteriai – ne išimtis. Pasirinkę tinkamą kompiuterį savo vaikui padovanosite mokslui ir poilsiui skirtą daiktą“, – sako prekybos vadovė.
Tiesa, net ir universalūs įrenginiai turi skirtingas technines savybes. „Renkantis kompiuterį darbui ir laisvalaikiui – pavyzdžiui, žaidimams ar filmams – atkreipkite dėmesį į įrenginio procesorių, vaizdo plokštę, kietąjį diską ir operatyviąją atmintį (RAM). Kuo parametrai aukštesni, tuo daugiau funkcijų su įrenginiu galėsite atlikti“, – pataria Evaldas Viselga, „Tele2“ telefonų priežiūros centro vadovas.
5. Apdrauskite visus išmaniuosius
Apsirūpinę išmaniais įrenginiais nepamirškite ir dar vieno svarbaus žingsnio – juos apdrausti. „Praktika rodo, kad didelė dalis išmaniųjų, nupirktų vaikams, atsiduria mūsų remonto dirbtuvėse. Todėl patariame tėvams ne tik protingai rinktis įrenginius, bet ir juos apdrausti tiek nuo nelaimingų atsitikimų, tiek ir nuo vagystės“, – patarimais dalinosi „Tele2“ telefonų priežiūros centro vadovas. Anot jo, taip pat verta įsigyti apsauginius dėklus telefonams ar planšetėms bei specialius dėklus nešiojamam kompiuteriui. Tokiu būdu sumažės apgadinimo tikimybė ir išmanieji tarnaus gerokai ilgiau.