Jau nieko nestebina, kad išmaniuosius įrenginius įkrauname kasdien, o kiekvieno iš mūsų rankinėje ar kuprinėje ilgainiui apsigyveno įkrovimo laidas. Gamintojai kasmet didina akumuliatoriaus talpas, bet nepastebėjau, kad tai kažkaip ypatingai atsilieptų ilgesniam įrenginio veikimo laikui.
Sprendimų kaip prailginti tą laiką jau buvo skelbta nemažai, jau nekalbu apie dėklus-akumuliatorius. Pabandžiau parankioti kiek paprastesnius, bet dažniausiai pamirštamus ir svarbiausia nemokamus būdus, kaip tai padaryti. Visi šie sprendimai orientuoti į tuos, kurie įdiegė „iOS 10“, tačiau jie įgyvendinami ir kituose įrenginiuose. Tiesiog gali skirtis vieta, kur galima rasti vienus ar kitus nustatymus. Keliolika paprasčiausių iš jų – žemiau:
1. Skrydžio režimas
Verta naudotis šiuo režimu jei neprivalote būti „on-line“ (kine, lėktuve, miegate). Labai taupo akumuliatoriaus įkrovimo lygį. Valdyti šį režimą galite nustatymuose: Settings → Airplane Mode arba iš ekrano apačios išvažiuojančiame valdymo centre.
2. Wi-Fi
Išjunkite kai žinote, jog šalia nebus jums žinomo Wi-Fi tinklo ir įjunkite kai žinote, jog šalia yra žinomas Wi-Fi tinklas. Taip įrenginys neieškos tinklų ir nebandys prie jų jungtis, o tai savo ruožtų išsaugos akumuliatoriui šiek tiek energijos. Valdyti Wi-Fi galite nustatymuose: Settings → Wi-Fi arba iš ekrano apačios išvažiuojančiame valdymo centre.
3. Bluetooth
Be reikalo nelaikykite įjungto „Bluetooth“, nes kad ir kiek nauji standartai taupūs, jie vis tiek eikvoja energiją. Valdyti „Bluetooth“ galite nustatymuose: Settings → Bluetooth arba iš ekrano apačios išvažiuojančiame valdymo centre. Negalioja „Apple Watch“ savininkams, nes norint naudotis laikrodžiu „Bluetooth“ turi būti įjungtas.
4. Duomenų perdavimas mobiliojo ryšio tinkle
Jei žinote, jog nenorėsite naudotis duomenų perdavimų išjunkite šį funkcionalumą: Settings → Mobile data. Tai leis išsaugoti ne tik akumuliatoriaus įkrovimo lygį, bet ir pataupys keletą jūsų mobiliojo plano megabaitų.
5. Pranešimai
Jei kažkurios programėlės pranešimai jūsų nedomina – išjunkite juos: Settings → Notifications. Tai gerokai prailgins akumuliatoriaus veikimo laiką, o be to eilinį kartą nereikės be reikalo kilnoti įrenginio. Svarbiausia palikti aktyvius pranešimus apie ekstremalias situacijas (Government Alert) jei tokią paslaugą mobilaus ryšio operatorius palaiko.
6. Aplikacijų atnaujinimas foniniame režime
Tikrai turite aplikacijų, kurios nebūtinai turi pačios atnaujinti duomenis. Dažnai jums užtenka atnaujinti duomenis kai įjungiate tą aplikaciją, todėl nustatymuose pasirinkite, kurios aplikacijos turėtų pačios nuolat atsinaujinti, o kurios ne: Settings → General → Background App Refresh. Tai ypač taupys akumuliatorių ir jūsų mobiliuosius duomenis.
7. Data ir laikas
Nepatikėsite, bet automatinis datos ir laiko nustatymas eikvoja jūsų akumuliatorių. Taip yra todėl, kad įrenginys periodiškai įjungia GPS modulį ir tikrina jūsų buvimo vietą bei pagal tai nusprendžia kurioje laiko juostoje esate. Išjungti automatinį laiko nustatymą galite: Settings → General → Date & Time, bet jei keliausite į užsienį nepamirškite rankiniu būdu pasikeisti laiko arba įjungti automatinį laiko nustatymą.
8. Ekrano ryškumas
Galite išjungti automatinį ekrano ryškumo nustatymą: Settings → Display & Brightness → Auto-Brightness ir esant reikalui patys reguliuokite jo apšvietimą iš ekrano apačios išvažiuojančiame valdymo centre.
9. Automatinis įrenginio blokavimas
Tikiu, jog esate jį įjungę, bet jei dėl kažkokių priežasčių to nepadarėte, būtinai padarykite. Kalba eina ne tik apie akumuliatoriaus taupymą, bet ir jūsų duomenų saugumą: Settings → Display & Brightness → Auto-Lock.
10. Darbastalio paveiksliukas
Juokinga? Bet ir jo spalva turi įtaką. Ryškiaspalviai paveiksliukai sunaudoja daugiau akumuliatoriaus energijos nei tamsūs. Jau net nekalbu apie dinaminius paveiksliukus, kurie ypač ėdrūs. Pasikeisti darbastalio paveiksliuką galite nustatymuose: Settings → Wallpaper.
11. Siri
Jei nesinaudojate šiuo balso asistentu, tai išjunkite jį: Settings → Siri
12. Baterijos taupymo režimas
Aktyvavus šį režimą nevyksta el. pašto ir aplikacijų atnaujinimai foniniame režime, neveikia „Hey Siri“. Kai įrenginio akumuliatoriuje lieka 20 proc. energijos automatiškai pasiūloma aktyvuoti šį režimą, bet tai galima padaryti bet kuriuo metu nustatymuose: Settings → Battery → Low Power Mode.
13. Akumuliatoriaus procentai
Sistema periodiškai tikrina akumuliatoriaus įkrovimo lygį. Išjungus procentų atvaizdavimą tai nebus daroma, o tai dar pusė procento į akumuliatoriaus taupyklę: Settings → Battery → Battery Percentage.
14. Vietos nustatymas
Daug žmonių pergyvena, jog šalies valdžia gali juos sekti. Jei ir jūs iš tų žmonių, tai būtinai peržiūrėkite kokioms aplikacijoms leista naudotis GPS modulio teikiamais duomenimis. O jei rimtai, tai tikėtina, jog nemaža dalis aplikacijų be reikalo eikvoja brangius energijos išteklius, o kaip žinia, GPS moduliai yra labai alkani: Settings → Privacy → Location Services.
15. Aktyvumas
Jei ant riešo nešiojate aktyvumo apyrankę ar „Apple Watch“, tai drąsiai išjunkite šį funkcionalumą. Kam dubliuoti informaciją? O jei aktyvumas jums svetimas dalykas, tai tuo labiau išjunkite, nes tai papildomi energijos ištekliai: Settings → Privacy → Motion & Fitness → Fitness Tracking.
Problema atsiras nebent jei telefono pagalba sekate miego valandas. Įrenginys nefiksuos kada padėjote telefoną ir daugiau jo nejudinote (atsižvelgiant į vėlyvas valandas ir tai kad guli nejudinamas jis „galvoja“, jog miegate), bet ir tam galima rasti sprendimą, pvz. rankiniu būdu suvesti kelintą nuėjote miegoti ir kelintą atsikėlėte.
16. Diagnostika
Greičiausiai neprisiminsite kai pirmą kartą įjungėte ką tik išpakuotą „iOS“ įrenginį ar sutikote padėti tobulinti tiek Apple produkciją tiek programuotojų programėles. Galite tai patikrinti nustatymuose: Settings → Privacy → Diagnostic & Usage ir nusprendus nepadėti sutaupysite dar šiek tiek energijos išteklių ir mobiliųjų duomenų. Bet tada visi rizikuojame negauti reikalingų atnaujinimų
17. Aplikacijų uždarymas
Neišjunginėkite aplikacijų (dvigubas Home mygtuko paspaudimas ir nenaudojamų programų „stūmimas į viršų“ (swipe)). Tai mitas, jog neišjungtos aplikacijos eikvoja akumuliatoriaus išteklius. Jei susitvarkėte nustatymus išvardintus 6 ir 14 punktuose, jokie ištekliai nebus naudojami.
18. Įrenginio įkrovimas
Iškrauti įrenginį „iki nulio“ nebūtina ir net nerekomenduojama. Įkraukite jį net jei matote pusę akumuliatoriaus.
Nebūtina pulti ir tuoj pat viską išjungti. Tiesiog dar kartą tvarkingai peržvelkite nustatymus ir tai leis sutaupyti bent keletą labai svarbių akumuliatoriaus energijos procentų.