Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
Gruodžio 19 d. 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
Gruodžio 19 d. 11:15
Proveržis magnetų tyrimuose: ištisas savaites tarnaujanti telefono baterija ir 1000 kartų didesnė jo sparta
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Saugumas: ką reikia žinoti prieš išleidžiant vaiką į mokyklą su nauju telefonu?

Publikuota: 2015-08-25 10:13
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prieš naujus mokslo metus ne vienas moksleivis jiems pasiruošia ir nauju išmaniuoju telefonu. Lietuvos policijos pareigūnai, kartu su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“, atkreipia dėmesį, kad išmanusis įrenginys – puiki išeitis pasirūpinti savo vaikų saugumu. Tiesa, būtina laikytis kelių pagrindinių taisyklių, kad vaikai mokėtų išsikviesti pagalbą ir kad pats telefonas netaptų patraukliu laimikiu vagimis.

„Išmanieji telefonai tapo daugumos vaikų neatsiejama gyvenimo dalimi. Tačiau mažieji jų naudotojai ne visada dar supranta jų vertę ir, nesusimąstydami apie galimas pasekmes, išmaniuosius įrenginius noriai demonstruoja visiems. O juk pavojai gali tykoti visai šalia: prie namų, viešajame transporte, gatvių spūstyse ar net prekybos centre. Rudeniop pradeda greičiau temti, tad einant nuošalesne gatve, kiemais, vaikai neturėtų demonstruoti telefono, jį laikyti kuo saugesnėje vietoje“, – situaciją komentuoja Donatas Bušma, Policijos departamento Nepilnamečių ir apylinkės inspektorių poskyrio viršininkas.

Prieš įteikiant telefoną, atlikite namų darbus

„Prieš nuperkant vaikams šį brangų įrenginį, raginame tėvus laikytis esminių taisyklių, kurios padės išvengti pavojų, susijusių su telefonų vagystėmis. Pirmiausia, vaikai viešose vietose privalo elgtis atsargiai – laikyti telefoną kuprinėje arba drabužio užsegamoje, geriausia, vidinėje kišenėje, nesinešioti rankoje. Prireikus paskambinti ar atsiliepti viešumoje, reikėtų apsidairyti ar nėra įtartinų asmenų“, – teigia D. Bušma.

Patys tėveliai turėtų žinoti savo vaiko mobiliojo telefono numerį, tipą, modelį ir pasižymėti IMEI identifikacijos numerį. Vagystės atveju, šie duomenys praverstų policijai vykdant paiešką. Mažajam išmaniųjų technologijų naudotojui reiktų paaiškinti, kad neduotų telefono nepažįstamiems, jei šie prašytų paskambinti, o sulaukus nežinomų asmenų skambučių, įspėti, kad vaikas neatskleistų jokios asmeninės informacijos (gyvenamos vietos, gimimo datos ir pan.) ir apie pokalbį papasakotų tėvams.

Kad telefonas tarnautų kaip komunikacijos priemonė, o nekeltų rizikos ar pavojaus, moksleiviai turi suprasti, kad svarbiausia yra jo saugumas. „Užpuolimo atveju nereiktų priešintis, geriau atiduoti telefoną, ir iš karto apie tai pranešti šeimai. Įvykus vagystei tėvai turėtų nedelsdami kreiptis į policiją ir informuoti mobiliojo ryšio operatorių, kad būtų užblokuota kortelė“, – dėmesį atkreipia Policijos departamento atstovas.

Surenkite treniruotę, kaip išsikviesti pagalbą

Papasakoti, kaip išsikviesti pagalbą yra viena, tačiau būtina ir pasitreniruoti, kaip tai padaryti ištikus bet kokiai nelaimei, ne tik praradus telefoną. Vien įvesti pagalbos numerį 112 prie greitųjų numerių nepakaks. Tėvai turėtų papasakoti, kad nelaimės atveju vaikai turėtų aiškiai kalbėti, būtinai pasakyti savo vardą, pavardę, nurodyti kur jie yra ir įvardinti kas nutiko. Paaiškinti, kuriais atvejais geriau skambinti tėvams, o kuriais kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Teisingai sukonfigūruokite patį telefoną

Egidijus Adomkaitis, „Bitė Lietuva“ mobiliųjų technologijų ekspertas, pastebi, kad egzistuoja ne vienas išmanus būdas, kad tėvai jaustųsi ramiau: „Kol mažiesiems dar nėra tvirtai išugdytas atsakomybės jausmas už jų daiktus, nutinka visko. Kartais vaikai palieka savo telefonus viešajame transporte, kino teatre, rūbinėje ar kitose vietose, o sugrįžę ieškoti – neberanda. Todėl nepamirškite telefonui uždėti apsaugos kodo – ekrano užrakto ir nustatyti automatinio užrakinimo. Taip pat didžioji dalis dabartinių telefonų turi sprendimus, kurie leidžia žemėlapyje matyti, kur yra telefonas – tereikia nepamiršti pačiame įrenginyje įjungti GPS funkciją ir patikrinti, ar telefono radimo funkcija veikia.“

Anot E. Adomkaičio, rūpinantis vaikų saugumu, reikėtų sukonfigūruoti telefoną taip, kad telefonų knygoje pirmieji rodomi numeriai būtų mamos, tėčio, pagalbos numeris 112 ir klasės auklėtojos. Dar geriau, jei šie adresatai būtų iškelti ant pagrindinio telefono ekrano, taip vaikas vos vienu paspaudimu galės skambinti reikiamu numeriu.

Sutarkite, kad telefonas visada bus įkrautas

„Bitė Lietuva“ mobiliųjų technologijų ekspertas atkreipia dėmesį, kad prieš išleidžiant vaikus iš namų vertėtų įsitikinti, jog telefonas yra visiškai įkrautas. Kartais baterija nusenka visai netikėtai, todėl reikėtų vaikus įspėti, kad likus nedaug energijos (15–30 %) nebenaršytų internete, nežaistų žaidimų. Daugelyje telefonų yra energijos taupymo rėžimas, kurį taip pat reiktų įjungti tuomet, kai baterija senka.

„Tačiau būna ir ilgesnių išvykų ar ekskursijų, o galimybės įkrauti telefoną nėra. Tokiu atveju labai patogu turėti nešiojamą kroviklį, kuris leidžia įkrauti išmanųjį įrenginį bet kurioje vietoje“, – sako E. Adomkaitis.

Dar didesnį saugumą užtikrinkite specialiosiomis programėlėmis

Išmaniesiems telefonams sukurta įvairių programėlių, leidžiančių tėvams stebėti vaikų buvimo vietą. Pavyzdžiui, tokios programėlės kaip „Life360“ ar „Family Locator & Kids Tracker” leidžia stebėti, kur yra vaikas. Jos taip pat padeda apsaugoti juos nuo nepažįstamų žmonių skambučių, nes tėvams iš karto atsiunčiama žinutė apie ketinančius susisiekti asmenis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pastebėjus vieną iš šių ženklų savo telefone – reaguoti būtina tučtuojau

Mūsų telefonuose saugomos nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, bankininkystės duomenys – iš esmės visas mūsų gyvenimas. Tačiau jei nesate atsargūs, šis patogumas susijęs ir su rizika – kenkėjiškomis programomis. Kaip ir kompiuteriai, mūsų „Android“ telefonai yra jautrūs joms.

Kaip sustiprinti „iPhone“ apsaugą nuo vagišių

Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam – teigia viena patarlė. Kaip apsunkinti „iPhone“ aptikimo atjungimą, jei jį kartais pavogtų ar pamestumėte?

Klaidos, kurios kainavo: trys pamokos iš 2024-ųjų

RRT kasmet suteikia tūkstančius konsultacijų vartotojams ir sprendžia jų ginčus su paslaugų teikėjais, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio operatoriais ar pašto paslaugas teikiančiomis organizacijomis. Atsižvelgdami į konkrečius atvejus, RRT ekspertai išskyrė tris pasitaikančias klaidas, kurios vartotojams gali kainuoti ir tūkstančius eurų.

2024-11-25 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
2024-11-15 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
2024-11-13 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
2024-11-09 20:34
Saugumo spraga jūsų stalčiuje: kaip senas telefonas gali tapti nusikaltėlių taikiniu?
2024-11-05 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
2024-10-30 11:14
Kol miegate, jūsų Wi-Fi maršrutizatorius „laužia“ banką: kaip jį sustabdyti?
2024-10-30 08:34
Pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis gerokai prailginti „iPhone“ telefono baterija baterijos tarnavimo laiką
2024-10-29 18:18
Ketinate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną? Pateikiame 7 kriterijus, kuriuos būtina įvertinti
2024-10-28 14:25
Kaip įdarbinti NFC žymas „iPhone“
2024-10-27 16:36
„iPhone“ ir „iPad“ jau galima valdyti lietuvių kalba: nustatyti – labai paprasta
2024-10-14 20:39
Patikrinkite kokią jūsų „iPhone“ esančią informaciją mato kiti žmonės
2024-10-03 08:28
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama