Šią savaitę, oro temperatūrai nusileidus iki 20 laipsnių šalčio, prisiminėme, ką reiškia tikra žiema. Kad ir kaip tokiu oru norėtųsi sėdėti šiltuose namuose, daugelio mūsų gyvenimo ritmas nepasikeitė, o nuolatiniai šiuolaikinio gyvenimo palydovai mobilieji telefonai ar planšetės yra reikalingi kaip visada. Tad kaip šaltą žiemą apsaugoti ir efektyviai naudotis mobiliais įrenginiais? Rekomendacijas pateikia „Samsung Electronics Baltics“ produktų žinovas Andrėjus Liudkovskis.
Taupykite bateriją
„Kalbant apie mobilųjį telefoną, pats elementariausias patarimas – esant minusinei temperatūrai mažiau šnekėkite lauke: tai leis ilgiau veikti telefono baterijai“, – teigė A. Liudkovskis. Anot specialisto, taip pat kone du kartus prailginsite jos gyvavimo laiką, jei būdami lauke mažiau naudositės socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“, ar „Twitter“ programėlėmis.
Dar keletas patarimų: išjunkite visas mobiliajame prietaise nenaudojamas prieigas, pavyzdžiui, bevielį internetą ar GPS, sumažinkite ekrano apšvietimą, ir patikrinkite, ar nėra be reikalo veikiančių programų fone.
Apsaugokite ekraną
Jei jūsų planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas turi liečiamą LCD ekraną, tikėtina, jog šaltyje jis nefunkcionuos taip, kaip įprasta, nes LCD kristalai, esant didesnei minusinei temperatūrai, užšąla. Tokiu atveju galite susidurti su vėluojančia liečiamojo ekrano reakcija, vaizdo ar raidžių išsiliejimu.
„Patarimas toks – tiesiog laikykite savo mobilųjį įrenginį kaip įmanoma šilčiau: specialiame dėkle ar prie savęs kišenėje. Labiausiai nerekomenduojama palikti tokių įrenginių automobiliuose, laikyti paprastoje rankinėje arba kuprinėje“, – perspėjo A. Liudkovskis.
„Kita vertus, mūsų dienomis nuolatinių inovacijų dėka, vis daugiau mobiliųjų prietaisų gaminami su neužšąlančiais AMOLED ekranais, todėl turint tokio tipo įrenginį ši problema tampa jau nebeaktuali“, – teigė ekspertas.
Kad nešaltų rankos
Žiemą būnant lauke ir naudojantis mobiliaisiais įrenginiais paprastai šąla ne tik jie, tačiau ir mūsų rankos. Kai tokiomis sąlygomis vis tiek esate priversti kalbėtis mobiliuoju telefonu, gera išeitis – naudoti laisvų rankų įranga.
Kita vertus, tobulėjant techniniams sprendimams, šiandien žmonės gali rinktis ir tokius įrenginius, kurių liečiamas ekranas reaguoja į jų rankų prisilietimus net mūvint pirštines. „Jei tai atrodo nelabai patogu, įrenginį per šalčius dar paprasčiau valdyti, kai šis turi papildomą rašiklį. Pavyzdžiui, mūsų kompanija neseniai pristatė išmanųjį „Samsung Galaxy Note 4“ telefoną su specialiu „S Pen“ rašikliu. Tokiu atveju, ir su pirštinėmis, žinutes galima rašyti lengvai“, – teigė specialistas.
Sniegas ne toks jau ir baisus
O ką daryti, jei mobilusis įrenginys, pavyzdžiui, išmanusis telefonas, iškrito iš rankų ir atsidūrė sniego pusnyje? Pasirodo, tokiu atveju panikuoti neverta. Sniegas – ne toks baisus telefonui, kaip vanduo. Tiesiog per daug nedelsdami nuvalykite prietaisą ir, ko gero, šis veiks kaip veikęs iki tol. „Žinoma, jeigu vis tiek nerimaujate arba pastebėjote, kad mobilusis įrenginys veikia prasčiau, nuneškite jį į specialų servisą, kur šį išvalys profesionalai“, – patarė A. Liudkovskis.
Kita vertus, tiems, kurie naudojasi atspariais vandeniui telefonais, jaudintis galima dar mažiau.