Pagaliau „Apple“ pristačius naujausią mobiliosios operacinės sistemos versiją „iOS 8“, vartotojai sulaukė seniai pageidautų naujovių: keičiamų klaviatūrų, trečių šalių valdiklių ir baterijos veikimo statistikos.
Ir nors ilgą laiką „iOS“ vartotojai bandė įtarti greitai išsikraunančių baterijų priežastis, iki „iOS 8“ išleidimo sistema nepateikdavo jokios informacijos apie tai.
Tačiau su naujausia „iOS“ versija, „Apple“ suteikė galimybę vartotojams matyti, kokios programėlės sunaudoja daugiausiai baterijos energijos. Norint tai padaryti, tereikia užklysti į įrenginio nustatymuose esantį skirsnį (Settings —> General —> Usage —> Battery Usage).
Jame „iOS“ parodo įrenginio baterijos naudojimo statistiką nuo paskutinio jos įkrovimo. Statistika yra išreikšta programėlių sąrašu, kuriame jos sudėliotos pagal tai, kiek daug sunaudoja baterijos energijos.
Informacijos pateikimą gali matyti dvejopai: paskutinių 24 valandų arba paskutinių kelių dienų. Be to, šalia programėlių nurodoma jų veikimo principas: tuomet, kai jos įjungtos arba tada, kai veikia fone.
Vos tik jūs nustatote, kurios programėlės yra didžiausios įrenginio baterijos eikvotojos, galite nuspręsti ką su jomis daryti. Žinoma, jei tai „Facebook“ ar „Gmail“ (kas labiausiai tikėtina), greičiausiai jas norėsite pasilikti.
Tačiau jei atrandate programėlę, kuria retai naudojatės, verta apsvarstyti jos pašalinimą iš įrenginio atminties. Svarbu ir tai, kad jei programėlių sąraše, ties programėlės pavadinimu yra prierašas „background activity“, tai reiškia, jog ji veikia net tada, kai ja nesinaudojate.
Tokiu atveju, kai matote tokį prierašą ir aplikacija nesinaudojate dažnai, bet nenorite jos ištrinti, galite apriboti jos veikimą fone nustatymuose (Settings —> General —> Background App Refresh).
Taigi, nors „iOS 8“ suteikia patogią funkciją nustatyti greitesnį baterijos išsikrovimą lemiančias programėles, svarbu yra iškart nepulti trinti jų ir palaukti keletą dienų nuo visiško įkrovimo tam, kad statistika taptų kuo tikslesnė.