Praėjusią savaitę pristatyta nauja „iPhone“ karta pradžiugino ne visus. Jei esate iš tų, kurie liko nuvilti ir dairotės ką čia naujo išbandžius, portalas „NextWeb“ supažindina „iOS“ vartotojus su „Android“ sistema.
Pirmas žvilgsnis
Jei iki šiol niekada nesinaudojote „Android“, turbūt liksite apstulbę, kad lyginant su „iOS“, „Android“ pasaulyje galima viską keisti ir derinti prie savęs. Pradedant kitos – patogesnės – klaviatūros įsidiegimu ir baigiant NFC (angl. Near Field Communication) lipdukų išklijavimu po namus, kad įėjus vis į kitą kambarį, telefono nustatymai kaskart pasikeistų. „Androide“ galima keisti viską, o jei pats esate programuotojas, nesunkiai savo telefono programinę įrangą galite tobulinti ir pats.
„Android“ ROMai
Kiekviena „Android“ operacinės sistemos versija turi po kelis modulius – vadinamuosius ROM (pavadinimas kilęs nuo termino „Read Only Memory“, kas šiuo atveju tampa visos operacinės sistemos, diegiamos į įrenginį, sinonimu), ir Jūsų laisvė, kokį modulį rinktis.
Vadinamasis „stock ROM“ yra grynoji operacinės sistemos versija be jokių papildymų, įdiegtų telefonų gamintojų ar platintojų – be iš anksto įdiegtų programėlių, vartotojo sąsajos temų ir t. t. Ši operacinės sistemos versija atnaujinimus gauna dažniausiai.
„OEM ROM“ yra ta operacinės sistemos versija, prie kurios jau yra prikišę nagus telefono gamintojai ar platintojai – su specifinėmis vartotojo sąsajomis (kaip pvz. Samsung Touchwiz“, „HTC Sense UI“ ar „Huawei Emotion UI“ ir pan.), įdiegtomis specifinėmis programėlėmis ir t. t. Tokia operacinė sistema atnaujinimus gauna jau rečiau – visi atnaujinimai turi pereiti per gamintojų ir platintojų filtrą. „OEM ROM“ ir bus tas „Android“ operacinės sistemos modulis, kuris bus jau įdiegtas perkant telefoną ryšio teikėjų salone.
„Custom ROM“ yra operacinės sistemos versijos, kuriamos pačių vartotojų bendruomenės. Šiuo metu populiariausia yra „CyanogenMod“. „Custom ROM“ paprastai pasižymi gerokai išplėstomis programinėmis galimybėmis, bet mažiau stabiliu veikimu.
Ar „Android“ turi ką nors panašaus į „PhotoStream“?
Tokios paslaugos, įdiegtos į pačią oepracinę sistemą nėra, bet tą pačią funkciją atlieka „DropBox“ arba „Google+“, ir atlieka tai geriau – pavyzdžiui, nėra 1000 nuotraukų apribojimo. Abi čia aptariamos programėlės gali veikti foniniu režimu ir ką tik padarytas nuotraukas realiu laiku perkelti į „debesį“.
Ar egzistuoja kokia nors „Android“ muzikos parduotuvė?
Taip. „Google Play Music“ yra savotiškas „Spotify“ ir asmeninės fonotekos hibridas, kur galima pirkti ir klausytis srauto (angl. stream) telefonu. Tai panašu į naująją „iTunes Radio“ naujojoje „iOS 7“, tik „Google Play Music“ leidžia klausytis ir jau telefone esančių įrašų.
Kaip man įkelti muziką į „Android“ telefoną?
„Android“ neturi jokios oficialios į „iTunes“ panašios sinchronizavimo sistemos, bet viskas yra daug paprasčiau. Galite telefoną prijungti prie kompiuterio kaip USB laikmeną ir tiesiog nukopijuoti norimus failus, nepriklausomai nuo formato.
Žinoma, egzistuoja ir trečiųjų šalių sukurtų sinchronziavimo sistemų – pavyzdžiui, „double Twist“.
Ar yra koks nors „iCloud“ analogas – atsarginėms kopijoms kurti? Kaip su el. paštu ir kalendoriumi?
Ir taip, ir ne. „Android“ turi atsarginės kopijos kūrimo paslaugą, bet ji nėra labai gera. Prisijungus prie įrenginio, ji iš „Google Play“ parduotuvės atkuria įdiegtas programėles, tai papt kai kuriuos kitus duomenis, bet ne visada viskas veikai užtikrintai.
Bet atsarginių kopijų kūrimui egzistuoaj trečių šalių sprendimas „Carbonite“, kuris daro tą patį, kaip ir „iCloud“ (ir, beje, veikia ir „iOS“, tad galbūt Jums jau nėra nežinomas).
Dėl elektroninio pašto ir kalendoriaus – visa tai gaunate susikūrę „Google“ paskyrą, o šių paslaugų programėlės ir jų naudojimas yra itin patogus – ko gero, patogiausias tarp visų konkurentų.
Kokios yra „Android“ versijos?
„Android“ turi daug versijų, bet žinoti turbūt naudinga tik pačias paskutines.
- „Android 4.0 Ice Cream Sandwitch“
- „Android 4.1 Jellybean“
- „Android 4.2 Jellybean“
- „Android 4.3 Jellybean“ (kol kas naujausia „Android“ versija)
- „Android 4.4 KitKat“ (dar neišleista, bet jau anonsuota)
Visų Geriausais „Android“ išmanusis?
Jei neturite nieko prieš plastikinį korpusą, „Samsung Galaxy S4“ yra geriausias išmaniojo telefono aparatas su „Android“ sistema. Puiki fotokamera, aštuoni procesoriaus branduoliai su energijos taupymo režimu, pakankamai įspūdingo veikimo laiko akumuliatorius, 5 colių įstrižainės ekranas, palaikantis 1920x1080 taškų rezoliuciją. Taip pat – galimybė plėsti telefono funkcionalumą papildomais įrenginiais – pavyzdžiui, sportine apyranke „S Band“ ar net... svarstyklėmis.
Apibendrinant
Tad apibendrinant, „Android“ yra itin daug laisvės suteikianti sistema, bet kaip ir kiekvienos laisvės atveju, reikalauja vartotojui rinktis pačiam. Plačios galimybės iš pradžių gali išgąsdinti – „Android“ neveikia principas „vienas visiems“, bet ilgainiui tikrai įsitikinsite, kad pačiam tvarkyti savo ūkį yra tikrai patogu ir naudinga.